Şimdi Ara

Yanlış araba vermişler.????? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: avukatkemal
    Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

Sizinki henüz bir hafta olmuş anlattığınızdan hareketle.
    Bence bunu değerlendirin.
  • Tazminat isteme hakkınız da varmış valla hiç durmayın derim tabi ama bu sizin kişisel yaklaşımınıza kalmış. Bazı insanlar gidip yapamaz ama bazıları da sömürür. İşte sömürenler akıllı olanlardır. Bence biran önce değerlendirin.
  • firma 1 nisan şakası yapmış olabilir mi?
    yada arkadaşınız?
  • bu arada önemli bir husus.. sakın ama sakın bu ayıbı kabul ettiğinize dair bir davranışta bulunmayın imza atmayın.. aleyhinize kullanılabilir.. özellikle size ayıbı bildirdiklerinden sonra siz aracı uzun süre kullnamya devam eder herhangib bir başvurunuz olmazsa ayıbı kabul ettiğinizi iddia edebilirler.. bunlar sadece tahmin bir tespit değil.. ama dikkatli olmak da fayda var.. opsiyonlarınız neydi bilmiyorum ama çoğu opsiyon çok bariz değildir.. zamanla veya kulllanıldıkça anlaşılır.. ama bunu iddia edeceklerdir dava aşamasına gelirse.. bir de biz bildirdik ama kullnamaya devam etti diğer kişi de arkadaşıydı o da farketmiştir ama bildirmemiş kötü niyetlidirler diyebilirler.. bunlar tamamen firmanın yanlışlığı düzeltme konusundaki hassasiyetine bağlı hususlar.. bence pazartesi gecikmeden görüşün firmayla.. talebinizi iletin yapıcı davranıyorlarsa davaya varmadan halledersiniz.. sakın ama sakın bişey imzalamayın ne olursa olsun.. ben inceleyeyim ona göre imzalayayım diyin.. tüketici derneklerinden yardım alabilirsiniz.. hata yapmak insana mahsustur hata yapmış olabilirler ama bunu düzeltmek de onların borcudur.. kimse sizi başkasının kullandığı otomobili kullanmaya zorlayamaz..

• Samsun Birmoddan 2004 yılında palio almıştık. O zaman 8valf daha ucuz diye 8 valkf olanı almıştık. Aradan bir ay kadar geçti. Ruhsatı incelerken ruhsatta 16 valf yazıyordu. Aracı aldığım yere gittim durumu anlattım. Dedim ruhsattamı yanlış yazıyor siz mi yanlış araç teslim ettiniz. Aracı incelediklerinde bana yanlış araç verdikleri anlaşıldı galiba arada 1.000 YTL kadar fark vardı (net hatırlamıyorum) Birmod yapacak birşey yok bizim hatamız olduğundan fark talep edemeyiz dediler (etselerdi bile vermezdim gerçi)

O yüzden araç teslim alırken iyi bir incelemek çok önemli
  • ne kadar saçma bir olay ya.benim başıma gelicek kesinlikle sonuna kadar mücadele ederdim arkadaşınız sizden 4 kat fazla yol yapmış bence kesinlikle aracı kabul etmeyin.
  • Araçlar doğru anladığım kadarıyla ama plakalar yanlış. Sadece plakaları değiştirerek olay çözümlenicekse bile bence biraz canlarını yak. Sonuçta aracı bir süre ciddi bir risk alarak kullanmışsın, bir kaza yapmış olsan change araba kullanmakla bile suçlanabilir, en iyi ihtimal geceyi hapiste geçirirdin. Ruhsatların yenilenmesi gerekiyosa zaten en az 2 gün arabanı kullanamıycaksın. Bunun karşılığında bişeyler iste, almadığın aksesuar varsa taksınlar mesela, yada ücretsiz bakım hakkı gibi şeyler. Servisler kartlar onların elindeyken her türlü o.ç. luğunu yaparlar, benim kaput düzeltilmişti ve tam yapmamışlar, bidaha verdim busefer geniş gelen yerleri taşlamışlar, bende gittim genel müdürlüğe başvurdum ve kaputu sıfırıyla değiştirttim. Eline fırsat geçtimi acımaki ileride nasılsa onlar skorda öne geçicekler, bari seninde bir golün olsun.
  • Selamlar ;

Öncelikle yorumda bulunan fikirlerin belirten yardımcı olmaya çalışan yada destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bu gün kendileriyle görüştük plaka değiştirmeyi kabul etmiyeceğimizi belirttik.Bunun üzerine tüm masraflar kendilerin olmak şartıyla plakalarıda koruyacak şekilde araçların birbirimize satışını yaparak bu işi çözmeye karar verdik.Araçları bu süre içinde kullanabilmemizi sağlayacaklarına ve aynı gün ruhsat ı çıkartıp plakaları değiştireceklerine söz verdiler.Bekleyip göreceğiz.15000 bakımımız bedava olacak+200 ytl borcum vardı onuda silecekler.Sonucu tekrar yazacağım.

Saygılarımla.
  • Bence yine de iyimser davranıyorsunuz.
    Elinizde bir tutanak bile yok.

Bu şekilde bir hatayı yapan bir işletmeden ben oyalama taktiği güderek ayıplı mal için yasal itiraz süresini geçirmeye çalışmalarını da beklerim.

Allah işinizi rast getirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 3 Nisan 2007; 0:40:50 >
  • arabayı ver paranı kruşuna kadar al.şikayet et..ekmek mi satıyolar bunlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: happycar
    arabayı ver paranı kruşuna kadar al.şikayet et..ekmek mi satıyolar bunlar..

Bence de.
    Sinek ufaktır ama mide bulandırır.

Bu hatayı yapan bir plazmanın bana sağladığı 15.000 bakımından da korkarım ben.
  • arabayı geri ver kesinlikle!!!
  • hayırlı olsun bence çok yapıcı davranmışsınız.. en azından ben kabul etmezdim bunu.. ama sonuçta sizin için iyi olanı yaptığınıza inanıyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: happycar

arabayı ver paranı kruşuna kadar al.şikayet et..ekmek mi satıyolar bunlar..

Ekmek ile ne alaka hocam başka örnek mi yoktu
  • quote:

Orjinalden alıntı: weak
    Selamlar ;
    Öncelikle yorumda bulunan fikirlerin belirten yardımcı olmaya çalışan yada destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    Bu gün kendileriyle görüştük plaka değiştirmeyi kabul etmiyeceğimizi belirttik.Bunun üzerine tüm masraflar kendilerin olmak şartıyla plakalarıda koruyacak şekilde araçların birbirimize satışını yaparak bu işi çözmeye karar verdik.Araçları bu süre içinde kullanabilmemizi sağlayacaklarına ve aynı gün ruhsat ı çıkartıp plakaları değiştireceklerine söz verdiler.Bekleyip göreceğiz.15000 bakımımız bedava olacak+200 ytl borcum vardı onuda silecekler.Sonucu tekrar yazacağım.
    Saygılarımla.

Arkadaşım araçların birbirinize satışı sırasında tüm masrafları onlar ödese ne yazar. Sen 0 km aldığın yepyeni aracının trafik kanunlarına göre ikinci sahibi olacaksın. İlerde satacağın zaman arabanı alacak kişi bu olayı bilen bir tanıdığın olmadığı sürece bir sürü problem çıkar. Götür bakalım galeriye satmak için sana ne derler. Biz ruhsata bakarız, devir görmüş bu araç, siz ikinci sahibi görünüyorsunuz diyecekler ve çok daha ucuz alacaklardır. Sen yeter ki ellerine düş.

200 Ytl + 15.000 km ücretsiz bakımı. Bunların size getirisi yanında, aracının ikinci sahibi olmanın götürecekleri çok çok daha fazla olacaktır. Motor için en önemli dönem olan ilk 1000-1500 km yi ise bir başkasının kullanmış olması da cabası. Sıfır araçta sırf bunun için bile itiraz ederdim ben olsam.
    Verdiğiniz karar hayırlı olur inşallah.

• bedava bakim dedikleri emin ol sadece yag degisimidir.sifir fiyatina 1500 km.de arac alip ikinci sahibi olacaksin.sadce plaka degisseymissiniz daha karli olurdun.
  • Bence girme bu işe çünkü adamlara sen ne kadar opsiyonlar için para ödedin ayrıca 15bin bakımı kerameti 150-200 civarında tutar. Eğer aldığın opsiyonlar daha yüksek ise girme bu işe arabanın anahtarını at kafalarına hatta bu iş duyulmasın diye bile sana daha üst model araba bile verebilirler. Düşünsene bi sen arabayı alırken pazarlık yaptığında zaman bile belirli bi rakamdan aşağı inmiyolar hatta inerken bile sana 50 takla attırıp iniyolar. Bence acıma gözlerinin yaşına bile bakma. Hep onlar kazanacak değil ya bu seferde müşteri kazansın...
  • 30 gün oyalayıp zaman aşımına uğratabilirler bir avukatla beraber gidin showrooma sıfır araba isteyin sonuna kadar hakkınızı arayın
  • valla ben de dedim ama dinlemiyor beni sonucu bekliyoruz merakla.. ahh benim elime düşecekelrdi ki
    quote:

Orjinalden alıntı: azaz06

30 gün oyalayıp zaman aşımına uğratabilirler bir avukatla beraber gidin showrooma sıfır araba isteyin sonuna kadar hakkınızı arayın
  • 200ytl +15000km bakım fena da değil hani
    15bin bakımı ne tutar arkadaşlar
    bende fiesta varken 270 ytl diye hatırlıyorum

ah benim elime düşmüyolarki bak nasıl uğraşırdım bu fordla
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.