Şimdi Ara

Yanlışlıkla 2 medikinet içtim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
24.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki ayrı ilaç kutusu vardı telefonla uğraşıyodum o dalgınlıkla iki tane medikinet retard içtim 20mg.İlk kez böyle bişey geliyo başıma napsam bilemedim. Sıkıntı olur mu

• Yapay Zekanın Yanıtı

Medikinet'in Yanlışlıkla Aşırı Kullanımı

Medikinet, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) tedavisinde kullanılan uyarıcı bir ilaçtır. Dikkatli kullanılmadığında ciddi yan etkilere neden olabilir.

Medikinet'i yanlışlıkla aşırı almak tehlikeli olabilir. Önerilen dozu aşmak, kalp sorunları, nöbetler ve psikoz gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Medikinet 20 mg Kullananlar Yorumları

Medikinet 20 mg alan kişiler, genellikle ilacı iyi tolere ettiklerini bildirmektedirler. Ancak bazı kullanıcılar, baş ağrısı, mide bulantısı ve uyku güçlüğü gibi yan etkiler yaşayabilirler.

Concerta 2 Tane İçmek

Concerta, uzun etkili bir uyarıcı ilaçtır ve Medikinet ile aynı aktif bileşeni (metilfenidat) içerir. Concerta'yı iki tane içmek, önerilen dozu önemli ölçüde aşabilir ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Medikinet 40 mg Kullanıcı Yorumları

Medikinet 40 mg, DEHB'nin daha şiddetli vakalarını tedavi etmek için kullanılan daha yüksek bir dozdur. Bu dozu almak, daha yüksek yan etki riskiyle ilişkilidir.

2 Tane Concerta İçmek

2 tane Concerta içmek son derece tehlikelidir ve kalp sorunları, nöbetler ve psikoz gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Aşırı Concerta kullanımı konusunda endişelerin varsa, derhal tıbbi yardım almalısın.

Yanlışlıkla Aşırı Medikinet Kullanımı Sonrası Yapılması Gerekenler

Medikinet'i yanlışlıkla aşırı miktarda aldıysan, derhal tıbbi yardım almalısın. Aşırı doz belirtileri şunları içerebilir:

• Hızlı veya düzensiz kalp atışı
    • Nöbetler
    • Ağız kuruluğu
    • Mide bulantısı
    • Kusma
    • Baş ağrısı
    • Uyku güçlüğü

Aşırı doz Medikinet tedavisi, hastanın durumuna bağlı olarak değişir. Tedavi genellikle ilaçların verilmesini, sıvı desteğini ve kalp atış hızının ve kan basıncının izlenmesini içerir.

Yanlışlıkla aşırı Medikinet kullanımı ciddi sonuçlara yol açabilir. Eğer sen veya tanıdığın biri aşırı Medikinet kullanmışsa, derhal tıbbi yardım alması çok önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • En fazla olursun merak etme
  • medikinetli olsun, tek ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 5 Mayıs 2016; 12:06:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

medikinetli olsun, tek ama
    beyler un var mı un bişey yapıcam
  • http://www.ilacrehberi.com/v/medikinet-retard-5-mg-kapsul-dee4/kt/yan-etkileri/

Dostum anlamam ama boyle birsey buldum. Umarim bisey olmaz gecmis olsun. Git istersen doktora
  • DeathGalaxy kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim nolur nolmaz aricam doktorumu. Sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathGalaxy

http://www.ilacrehberi.com/v/medikinet-retard-5-mg-kapsul-dee4/kt/yan-etkileri/

Dostum anlamam ama boyle birsey buldum. Umarim bisey olmaz gecmis olsun. Git istersen doktora
    o nasıl ilaç adı la öyle RETARD
  • Medikemet ne ilaci
  • Kontrollü salım tableti olduğu için heralde yavaş yavaş salıyor etken maddeyi. O anlamda sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: red alert2

Medikemet ne ilaci
    kalbin çılgın atabilir.ilacı uzun süredir kullanıyorsan biraz rahatsız eder fakat ciddi birşey olmaz diye düşünüyorum.yeni başladıysan sıkıntı.
  • red alert2 R kullanıcısına yanıt
    DEHB
  • 3 senedir kullanıyorum ama concerta ritalin hepsiyle birlikte 3 yıl oldu. Sadece kalbim hızlı atıcaksa iyi o zaman :) Neyse ders çalışim boşa gitmesin ilaç teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardelenyazik

DEHB
    Sonuçta bu ilacı 40ta kullanan var 60ta. Senin üzerindeki etkisini bilemeyiz. Zaten almıyorsundur ama kesinlikle kafein falan alıp iyice kendini zora sokma. Hiç medikinet kullanmadım ama ritalin kullanmış ve hali hazırda concerta kullanan biri olarak bence böyle dalgınlıklara fırsat verme. 40 mg den aman aman pek bir şey olacağını sanmasamda kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bence kalple ilgili beklenmedik bir durum olursa acile git oturayım geçer diye bekleme.
  • kardelenyazik kullanıcısına yanıt
    bu arada concertanın yan etkileri ritaline göre nasıl? kimisi concerta çok ağır çok zararlı vs. diyor doğru mu acaba?
  • Ben Bilmem Beyin Bilir kullanıcısına yanıt
    Zamanında 40 concerta da kullanmıştım aslında aniden iki ilaç alınca kuşkuya düştüm. Bi değişiklik hissedersem giderim ama en fazla evde bağırarak koşturucam gibi geliyo=) Teşekkür ederimm
  • Bir sey olucagini sanmiyorum ama baska uyarici alma
  • Benimki
  • Çok afedersin ama allah concertanın belasını versin. O ilaçtan kurtulduğuma şükrediyorum her gün dikkatimi toplicam diye ruh hastası gibi geziyodum etrafta :D Bence concerta gerçekten çok ağır ve rahatsız edici bi ilaç hem uyku açısından hem de ruh halimi çok etkiliyodu benim bilmiyorum kişiden kişiye de değişebilir. Medikinetin ise şimdiye kadar kötü bi etkisini görmedim bu içerikli ilaçların normal etkileri dışında. Şiddetle tavsiye ediyorum ben çok memnunum
  • kardelenyazik kullanıcısına yanıt
    bende pek Dehb yok ama doktoru bir şekilde ikna edip aldım ritalini 4 aydır kullanıyorum biraz tölerans durumu oldu concerta düşünüyordum fakat sen dahil herkes aynısını söyleyince vazgeçtim.Medikineti düşünürüm artık
  • Hahahaha zorla ilaç alanı da ilk kez görüyorum :) Evet evet kesinlikle medikinet iste doktorundan. Hadi kolay gelsin
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.