Şimdi Ara

Yaqin mc13-s El34 tube amplifier (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
4.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ustad dedigin gibi hayret icinde birakacak guc varsa onumuzdeki ay dusunuyorum. Nihayetinde 2000 tl ve 6 taksite cevirmekte mumkun sonradan. Ev ahalini kizdirmadan biraz aralikli yapmak lazim bu alisverisi
    murat; bombayi patlattin cok guldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Togay

Ustad dedigin gibi hayret icinde birakacak guc varsa onumuzdeki ay dusunuyorum. Nihayetinde 2000 tl ve 6 taksite cevirmekte mumkun

hocam Klipsch USA'ya sormalı PP 300B'li ampliye Klipsch RF7 or La Sacala bağlanır mı nasıl sonuç alınır mı? bir cevap gelir mi?
  • Üstadım oraya sorulabilir. Arasıra takip ediyorum, kaliteli de forumları var klipsch kullanıcılarının.
    Fakat soru sormak için öncelikle üye olmak lazım. Üye olur yine sorarım maksat merakımızı yenmek olsun
    Özellikle rf7-II nin güç düşkünlüğü varken yaqin ile bu kadar dengeli güzel sahne sunması beni gerçekten
    ezberlerim ve tecrübelerim açısından şaşırttı. 300B de aynısını hatta fazlasını yaşarmıyım bilemiyorum 8 ohm 18w da
    fransa ve Almanya da denenmiş şimdi araştırdığım kadar. Uzun uzun okumalı deneyimleri
    http://www.hifi-forum.de/viewthread-111-2977.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 14 Ocak 2014; 0:03:51 >

• 300B PP ampliye şahsen La Scala'yı adapte ediyorum.
    Klipsch'in sahip olduğu hassasiyet(efficiency) hassasiyetle lambalı amplide üç aşağı beş yukarı sonuçları kestirir gibiyim.
    amma 300B PP ile RF7 ise
    işte orası durduğum yerdi. bas sesler yetersiz kalabilir. zira lamba gücü kadar trafo gücü de önemli. dinlemek gibi şansım/mız olmadı.
  • Öncelikle anfiniz hayırlı olsun. yaqin ürünlerini bende ebayde takip ediyordum heralde ilk alan ben olurdum diyordum TR'de ama siz benden hızlı davranmışsınız..:) Nitekim ben daha sonra tercihimi Pioneer A-70k'dan yana yaptım. Çokta memnundum A-70'den..sadece usb bağlantısıyla flac müziklerdeki o detayı verecek 32 bit dac'a sahip o fiyatta başka bir stereo anfi olduğunu sanmıyorum..Ancak RF-7'leri aldıktan sonra anfi yeterli gelmediğini hissine kapıldım. Önceki haparlörlörlerim Klipsch rf-82 idi şimdi satılığa çıkardım gerçi ama rf-82'lere A-70 gayet yeterli geliyordu, sesi yarıdan fazla açamıyordum ancak RF-7''ye bağlayınca Tabiri caiz ise ferrariye mercedes motoru takılmış gibi oldu..:) O yüzden kambalı anfi arayışına girdim ve A-70 i de satılığa çıkardım. Sizden öğrenmek istediğim özellikle bass'larda derin basslarda YAQIN'in performansı nasıl.. Detaylar midler özellikle basslar uzuyormu mesela yada derinden mi geliyor yoksa vurup çekiyor mu ? teşekkürler

• Merhaba ,

Güle güle kullanın Yaqin anfinizi, bende bir süredir araştırıyorum, acaba hangi ebay satıcısından aldınız, riske girmeyelim
  • uludağnet ve jukiee teşekkürler. Güven yüzdesi yüksek her satıcıdan sorunsuz alım yapılabilir
    risk orada değil en fazla burada yaşanır. Zannedersem rf7-II aldınız hayırlı olsun. Memnun kalırsınız.
    Ben sıfır almıştım fakat şuan ikinci el uygun bulsam bir çift daha düşünmeden alırım.
    Yaqin mc13s detaylı ve sıcak ses verdi rf7-II denememde. Enstrumanlar tane tane ve doğal seslerinde.
    Bass seslerde yayılma yok,sünme yok,uğuldama yok. Herşey olağan doğallığında fakat bass sesler
    prepower ampli tadından biraz daha yumuşak diyebilirim. Burada sizin kulak zevkiniz devreye girecektir.
  • quote:

uludağnet ve jukiee teşekkürler. Güven yüzdesi yüksek her satıcıdan sorunsuz alım yapılabilir
    risk orada değil en fazla burada yaşanır. Zannedersem rf7-II aldınız hayırlı olsun. Memnun kalırsınız.
    Ben sıfır almıştım fakat şuan ikinci el uygun bulsam bir çift daha düşünmeden alırım.
    Yaqin mc13s detaylı ve sıcak ses verdi rf7-II denememde. Enstrumanlar tane tane ve doğal seslerinde.
    Bass seslerde yayılma yok,sünme yok,uğuldama yok. Herşey olağan doğallığında fakat bass sesler
    prepower ampli tadından biraz daha yumuşak diyebilirim. Burada sizin kulak zevkiniz devreye girecektir.

pma 1510 kullandığım ve başlangıçta mukayese konusu olduğu nun dışında bu amfi ile ilgili tüm çalışma ve uğraşlarınızı büyük bir dikkat ve keyifle okudum,
    merak ettiğim konu aslında şu ki kullandığım hoparlör ler (cabasse alderney) marka itibarı ile lambalıya cok yatkın olarak tabir ediliyorlar,
    ve genelde melodi yada jadis gibi kıymetli amfi ler ile adları geçiyor,
    bunlarıda düşünüp değerledirirseniz 1510 dan yaqin e geçiş bizi daha iyi sonuçlara yada ne gibi farklılıklara taşırı değerlendirebilirmisiniz ?
    (yaqin i std hali ile kullanma imkanım olacaktır )

• Yaklaşık 8 aydır Yaqin mc-13s kullanıyorum. Üstünde gelen lambalarla kullanıyorum. Klipsch Heresy 3 kolonlarımla kullanıyorum ve kimi geceler karşısında uyuya kalıyorum sabaha karşı 3-4 gibi uyandığım oluyor. Sabah 9'da çalıştırıp gece 9-10 gibi kapadığım zamanlar oluyor. Tane tane dinlendirici bir sesi var. Bazen elektronik müziklerle sesi açıyorum o durumlarda da benim direnç noktama kadar seste karışma ve bozulma olmuyor (Kolonlarım 99db hassasiyette). Ancak ton ayarı olmamasını bazen eksiklik olarak görüyorum. KT88'e göre de biraz cansızlık hissettim. Dinamikleri fazla olan parçalar dinlemek isteyenlere önermem ama saatlerce müzik dinleyecem fonda çalsın diyorsanız öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemeren

Yaklaşık 8 aydır Yaqin mc-13s kullanıyorum. Üstünde gelen lambalarla kullanıyorum. Klipsch Heresy 3 kolonlarımla kullanıyorum ve kimi geceler karşısında uyuya kalıyorum sabaha karşı 3-4 gibi uyandığım oluyor. Sabah 9'da çalıştırıp gece 9-10 gibi kapadığım zamanlar oluyor. Tane tane dinlendirici bir sesi var. Bazen elektronik müziklerle sesi açıyorum o durumlarda da benim direnç noktama kadar seste karışma ve bozulma olmuyor (Kolonlarım 99db hassasiyette). Ancak ton ayarı olmamasını bazen eksiklik olarak görüyorum. KT88'e göre de biraz cansızlık hissettim. Dinamikleri fazla olan parçalar dinlemek isteyenlere önermem ama saatlerce müzik dinleyecem fonda çalsın diyorsanız öneririm.

Kt 88 gibi teneke alacağıma gider transistörlu bi anfi alırım daha iyi

Lambali ise olay bence el34 845 ve 300b

• Dostlar selam. Ben yaqin mc13-s amplimi haziran ayinda Adana'dan gelen ustadimla icini acip tum malzemelerini incelemistim. Aletin ic donanimi gercekten guzel ve tum malzemeleri birinci sinif marka elemanlar. Dandik olan ise uzerindeki 8 lamba... Sadece devre tamamlansin, calistigini gor diye kullanilmis. Ben modifiye anlaminda El34 leri svatlana digerlerini ise Tesla ile komple yeniledim. Ses inanilmaz degisti. Memnuniyetim yeter duzeyde oldugundan bu konulardaki tum arayislarimi sonlandirdim.
    Bildiginiz uzere yaptigimiz hashimoto kt88 DIY urunde ise prepower ampli kivamindaki guclu,ayrintili ve torklu sesinde keyfi bambaska. Dolayisiyla dinleyecegim muzigin tarzi ve anlik beklentilerim ancak elimdeki iki lambali ampli ile farkli lezzetlerde karsiligini buluyor. Benim icin yeterli oldugunu dusundugum bu iki urun olmazsa olmazlarim arasindadir.
    Yaqin'i sonradan alipta begenen arkadas icinde hayirli olmasi dilegiyle. Bu fiyata bu keyif icin soylenecek soz kalmiyor pek.

• quote:

Dostlar selam. Ben yaqin mc13-s amplimi haziran ayinda Adana'dan gelen ustadimla icini acip tum malzemelerini incelemistim. Aletin ic donanimi gercekten guzel ve tum malzemeleri birinci sinif marka elemanlar. Dandik olan ise uzerindeki 8 lamba... Sadece devre tamamlansin, calistigini gor diye kullanilmis. Ben modifiye anlaminda El34 leri svatlana digerlerini ise Tesla ile komple yeniledim. Ses inanilmaz degisti. Memnuniyetim yeter duzeyde oldugundan bu konulardaki tum arayislarimi sonlandirdim.
    Bildiginiz uzere yaptigimiz hashimoto kt88 DIY urunde ise prepower ampli kivamindaki guclu,ayrintili ve torklu sesinde keyfi bambaska. Dolayisiyla dinleyecegim muzigin tarzi ve anlik beklentilerim ancak elimdeki iki lambali ampli ile farkli lezzetlerde karsiligini buluyor. Benim icin yeterli oldugunu dusundugum bu iki urun olmazsa olmazlarim arasindadir.
    Yaqin'i sonradan alipta begenen arkadas icinde hayirli olmasi dilegiyle. Bu fiyata bu keyif icin soylenecek soz kalmiyor pek.

Kullandığın lambalar yerine pre lambaları mullard Yada philips mini watt Yada valvo kullansan

El 34 leride
    Winged g
    Yada philips metalbase psvane kullansan

Tam olarak anlayacaksın abi neler degisecegini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 4 Eylül 2014; 14:22:02 >

• Kesinlikle dogru. Cihaz donanim olarak kaliteli malzemeler barindiriyorsa yapilacak tek ve en onemli hamle lambalara mudahale etmek. Bu anlamda cihazin ustundeki lambalari derhal atmak lazim. Ben lamba seciminde gumruk riski yasamayacak secimler yapmak zorundaydim ki svetlana+jj tesla fiyatina gore tatminkar ve bariz fark ortaya koydu. Yurt disina gidersem ve ya giden bir tanidigim denk gelirse Eray onerini degerlendirecegim.

• quote:

Kesinlikle dogru. Cihaz donanim olarak kaliteli malzemeler barindiriyorsa yapilacak tek ve en onemli hamle lambalara mudahale etmek. Bu anlamda cihazin ustundeki lambalari derhal atmak lazim. Ben lamba seciminde gumruk riski yasamayacak secimler yapmak zorundaydim ki svetlana+jj tesla fiyatina gore tatminkar ve bariz fark ortaya koydu. Yurt disina gidersem ve ya giden bir tanidigim denk gelirse Eray onerini degerlendirecegim.

Abi Tanju abi den alsana yaw aynı fiyat yurt disi ile hemde seker gibi adam

http://www.theaudiotubes.com/tubes-by-type/power-tubes-2018573317/el34-6ca7?sort=p.price&order=DESC

En usteki psvane
    Yada 5 sıra daki winged g al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 3 Eylül 2014; 23:42:56 >

• @Eray; Murland değil de "Mullard" olacak o senin tavsiye ettiğin lamba
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

@Eray; Murland değil de "Mullard" olacak o senin tavsiye ettiğin lamba
    Iphone otomatik klawye acik araçta yazinca kaldırma falan çıkmadan bu kadar oluyor idare edin attık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 4 Eylül 2014; 14:22:49 >
  • Türkiye'de DIY yapanlar olması güzel. Ben de yakında bir SET 300b yapmayı planlıyorum. Burayı Klipsch Heresy hoparlör ararken buldum :) Türkiye'de çok pahalı olan bu hoparlörü yurt dışından getirmeyi düşünüyorum. Sanki daha ucuza gelecek gibi :)
  • PF simdiden kolay gelsin.
    Heresy ikinci el alinacaksa yerine israrla forte-II oneririm.
    Klipsch i yurt disindan kendiniz getirecekseniz mumkun haricinde imkansiz diyelim. Ozellikle ikinci el gumrukte vergilendirilemeyecegi icin hic dusunmeyin.

• @pikofarad başarılar.
  • quote:

PF simdiden kolay gelsin.
    Heresy ikinci el alinacaksa yerine israrla forte-II oneririm.
    Klipsch i yurt disindan kendiniz getirecekseniz mumkun haricinde imkansiz diyelim. Ozellikle ikinci el gumrukte vergilendirilemeyecegi icin hic dusunmeyin.

İkinci el ürünleri gümrükten geçirmesi zor mu? Bilmediğim için soruyorum, bu durumda ebay'den aldığımız hiç bir ürünün geçmemesi gerekmez mi? Yani herhangi bir kıstası var mıdır?

Zaten son yaptığım planlamaya göre hoparlörü de kendim yapacağım. Anlamsız paralar vermek saçma geliyor :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.