Şimdi Ara

{ YARDIM } Siteye wireless kurmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sitemizin içerisine wireless kurmak istiyorum. fakat bu konuda fazla bilgiye sahip değilim.

Bir süredir araştırıyorum bulabiliğim en iyi anten Airties AIRTIES WOB-201.

Sitenin alanı yaklaşık 4 dönüm. yani 4000 metre kare. yapısıda üçgen şeklinde.

Şimdi ben sitenin her köşesine bir anten bağlasam 3 anten benim için yeterli olurmu ?

Kopma gibi hatalar olmaması için neler yapabilirim ?

Bir de bu antenleri modeme bağlamak için gereken kablo konusunda özel bir ürün varmıdır ? yani daha iyi iletişim sağlamak açısından ?

şifreleme konusunda önerileriniz ne olur ?

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler.

• airties ile olmaz bu isler.
    Eger komple bir sistem isterseniz, Mikrotik;
    sadece wi-fi ici ise Ubiquiti.

Bende airties a bosa vericek para cok; almisken karizmatik birsey alayim, param da bosa gitsin derseniz Cisco.
  • Isterseniz projelendirme yapabiliriz.
  • iletişim için bir adres yada numara verirseniz görüşelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

airties ile olmaz bu isler.

Bende airties a bosa vericek para cok; almisken karizmatik birsey alayim, param da bosa gitsin derseniz Cisco.

Neden? Onca büyük çaplı şirketlerin kullandığı marka Cisco'ya kalitesiz mi demek istiyorsun?
  • bunu biz de denedik.izmir de ve başaka yerde araşırma yaptık.modem ve accsess pointle bu iş olmuyor.ize bu siteden bir teklif geldi.istersenız bir bakın.https://www.wifianten.com/www/default.asp
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue
    quote:

Neden? Onca büyük çaplı şirketlerin kullandığı marka Cisco'ya kalitesiz mi demek istiyorsun?

Cisco'nun Wireless konusunda pek ba$arili oldugunu bende dü$ünmüyorum ve bu konuda ThisisaNightmare'e katiliyorum.
    Ayrica Cisco'nun giri$ seviyesi wireless AP'leri bile 650$ fiyattadir..
  • quote:

quote:

Arkadasim dikkatli okursan ne demek istedigim gayet ortaya cikiyor...
  • quote:

quote:

quote:

Sende benim mesajımı dikkatli okursan sana soru soruyorum. Neden diyorum.. Ukalalık yapmanıza gerek yok. Düzgünce soru bile sorulamıyor. Konusu edilmemişken bile durduk yere cümlenize cisco'yu karıştırmanız tuhaf geldi. Hani bir sorun yaşadıysanız söyleyin de bizde bilelim. Çamur atmakla olmuyor. Bazı şeyler neden, sebeb, kanıt ister. Örnekle açıklarsanız bilmeyenlerde anlar. Burada amaç kişiyi aydınlatmak değil tüm okuyanların bilgi sahibi olması lazım ki forum işe yarasın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sende benim mesajımı dikkatli okursan sana soru soruyorum. Neden diyorum.. Ukalalık yapmanıza gerek yok. Düzgünce soru bile sorulamıyor. Konusu edilmemişken bile durduk yere cümlenize cisco'yu karıştırmanız tuhaf geldi. Hani bir sorun yaşadıysanız söyleyin de bizde bilelim. Çamur atmakla olmuyor. Bazı şeyler neden, sebeb, kanıt ister. Örnekle açıklarsanız bilmeyenlerde anlar. Burada amaç kişiyi aydınlatmak değil tüm okuyanların bilgi sahibi olması lazım ki forum işe yarasın.

Arkadasim
    Airties ile olmaz; cunku spesifikasyonlarina bakarsaniz gayet anlasilir; o Rcv. sens; o tx ve o antenle birde texas inc. kullanirsa uyumsuzluk yuzunden cok sorun yasanir, kaldi ki airties ev cozumlerine daha cok yogunlasan firma; ev cozumlerinde bile duzgun mallar uretemezken; nasil az sattigi birseyi daha iyi kullandirsin.

Mikrotik 1995 ten beri bu iste ve nerdeyse WISP lerin 90% indan cogu bunu kullaniyor. Su siralar Ubiquiti gibi hem kaliteli hem de ucuza CPE ureten firmalar oldugundan eskisi gibi evlere degil; istasyon ve data merkezlerinde kuruluyor; yani yonetim olarak iyi bir yazilim ile geldiginden onerdim.

Ubiquiti ise hem ucuza hem de kaliteli mallarin altina imzasini atiyor. Mesela Nanostation Loco 2 gibi urunleri hem cikis gucu hem de rcv. sens olarak gayet tatmin edici. ustelik o fiyata mikrotik in sadece radio karti bile alinmiyor.

Cisco ya kalitesiz demedim, o konuya gelirsek; ustte yazdigim gibi airties dandik uretir. Buna ragmen urunleri iyiymis gibi o fiyata satar. Cisco ise wireless konusunda mukemmel derecede iyi ureten bir firma degildir; hele konu siteye yapilacak olan yayinsa... Eger arkadas airties gibi gereksiz cihazlara gereksiz para odeyecekse; onun yerine normal bir is yapacak olan cihaza fazla para ödesin dedim.
    Mesela:
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833120310
    bu urun 370$
    Bundan daha iyi bir urun olan
    Litestation 2 sadece 49$

simdi kim neden cisco alsin? Ben fiyatini elestirdim. Ilk yazimda da bunu acikca anlayabilirsin...

• quote:

Cisco ya kalitesiz demedim, o konuya gelirsek; ustte yazdigim gibi airties dandik uretir. Buna ragmen urunleri iyiymis gibi o fiyata satar. Cisco ise wireless konusunda mukemmel derecede iyi ureten bir firma degildir; hele konu siteye yapilacak olan yayinsa... Eger arkadas airties gibi gereksiz cihazlara gereksiz para odeyecekse; onun yerine normal bir is yapacak olan cihaza fazla para ödesin dedim.

@ThisisaNightmare, ben senden şu yukarıda yazdığın sebebi bekliyordum işte.. Diğer yazdığın yorumlara yorum getirmedim. Teşekkürler cevabın için. Keşke ilk sorduğumda bu cevabı direkt verseydin. Kolay gelsin.

Merak ettim, mesleğin mi bu yazdığın konular? Eğer değilse bayağı piyasa ve kalite araştırması yapıyorsun.
  • quote:

quote:

@ThisisaNightmare, ben senden şu yukarıda yazdığın sebebi bekliyordum işte.. Diğer yazdığın yorumlara yorum getirmedim. Teşekkürler cevabın için. Keşke ilk sorduğumda bu cevabı direkt verseydin. Kolay gelsin.

Merak ettim, mesleğin mi bu yazdığın konular? Eğer değilse bayağı piyasa ve kalite araştırması yapıyorsun.

Hobim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.