Şimdi Ara

Yarıs Sedan Neden Gelmiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki Avrupa dağıtım ağına bağlı olmamız ve Avrupalıların HB ve LB araçları sedanlara tercih etmesi etken olabilir. ABD, Güney Amerika ve Avustralya'da satılan Yaris sedanın bagajı seven Türkiye ve Doğu Avrup ülkelerinde başarılı olacağı kesin gibi. Ancak buna raümen bu araç neden gelmiyor anlamadım. Hem iç hem dış görünüş olarak sedan bence HB'den daha hoş. Bir de Adapazarında üretilse ne güzel olur.

• Sabret kardeş 2008'de gelir herhalde, Peugot 206'nın bile sedanı geldiğine göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragut76

Sabret kardeş 2008'de gelir herhalde, Peugot 206'nın bile sedanı geldiğine göre.
    Özellikle dizel olarak da gelirse bence 206 sedan, Clio symbol ve Accent'e iyi bir alternatif olur. Ayrıca bagajı yüzünden Yaris'den vazgeçenler veya kuşkuyla yaklaşanlar için de iyi bir alterntatif olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: dragut76

Sabret kardeş 2008'de gelir herhalde, Peugot 206'nın bile sedanı geldiğine göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: my-unc

Özellikle dizel olarak da gelirse bence 206 sedan, Clio symbol ve Accent'e iyi bir alternatif olur. Ayrıca bagajı yüzünden Yaris'den vazgeçenler veya kuşkuyla yaklaşanlar için de iyi bir alterntatif olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: dragut76

Alıntıları Göster
    bence 206,yaris gibi artık oturmuş konseptler sedana çevrilince tipi kayıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: District7

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: DnzD7

haklısın en güzel örnek sümbül...

• quote:

Orijinalden alıntı: District7

Alıntıları Göster
    quote:

Verdiğiniz örnekler ele alındığında söylediklerinizde doğruluk payı var ama bana göre bu genellemeden Toyota Yaris sıyrıldı çünkü; sedanıda enaz hb kadar başarılı bir tasarıma sahip.

Türkiye ye gelse özellikle dizel seçeneği ile büyük beğeni toplar gibime geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

quote:

Verdiğiniz örnekler ele alındığında söylediklerinizde doğruluk payı var ama bana göre bu genellemeden Toyota Yaris sıyrıldı çünkü; sedanıda enaz hb kadar başarılı bir tasarıma sahip.

Türkiye ye gelse özellikle dizel seçeneği ile büyük beğeni toplar gibime geliyor.

Alıntıları Göster
    Ben yorumsuz olarak Yarıs Sedanın resimlerini koyayım.
    Kaynak: autos.Yahoo.com Ancak benzer resimler satışta olduğu ülkelerin Toyota Sitelerinde de bulunabilmektedir.

Not:silverstar68'in koyduğu resimleri görüntüleyemedim. Eğer o da yaris sedan resimleri koymuşsa kusura bakmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: my-unc

Ben yorumsuz olarak Yarıs Sedanın resimlerini koyayım.
    Kaynak: autos.Yahoo.com Ancak benzer resimler satışta olduğu ülkelerin Toyota Sitelerinde de bulunabilmektedir.

Not:silverstar68'in koyduğu resimleri görüntüleyemedim. Eğer o da yaris sedan resimleri koymuşsa kusura bakmasın.

Alıntıları Göster
    bence gelmez. yeni corolla sedana alternatif olur corolla satışları çok düşer diye getirmezler.

• PEK GELECEGEDE BENZEMİYOR ZATEN SATIŞ RAKAMLARI ARASINDA 1. SIRADA OPEL CORSA 2. SIRADA PEUGEOT 207 3. SIRADA VW POLO MEVCUT! KONSOLÜN ORTADA OLMASI YARİSİN EN BÜYÜK DEZAVANTAJI! YILLARDIR TOYOTA KULLANMAKTAYIM AMA KÜÇÜK TERCİHİMİ 207 OLARAK KULLANACAGIM!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus2003

PEK GELECEGEDE BENZEMİYOR ZATEN SATIŞ RAKAMLARI ARASINDA 1. SIRADA OPEL CORSA 2. SIRADA PEUGEOT 207 3. SIRADA VW POLO MEVCUT! KONSOLÜN ORTADA OLMASI YARİSİN EN BÜYÜK DEZAVANTAJI! YILLARDIR TOYOTA KULLANMAKTAYIM AMA KÜÇÜK TERCİHİMİ 207 OLARAK KULLANACAGIM!
    asıl supra, cellica, prius gibi modelleri neden türkiyede hiç görmedik ona merak ediyorum ben. camry kaç tane satılıyorki ithal ediyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Villeneuve

asıl supra, cellica, prius gibi modelleri neden türkiyede hiç görmedik ona merak ediyorum ben. camry kaç tane satılıyorki ithal ediyolar.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Villeneuve

Sayın Villeneuve;

Bildiğim kadarıyla 98 yılı olması lazım,Supra'nın üretimi bitti. Celica Türkiye'ye talep ettiğiniz zaman TOYOTASA tarafından yasal yollardan getirtebiliyor. Prius ise elektrik destekli motor olduğu için Türkiye 'de hangi mevzuata sokulmak istendiği tam açık değil.Vergi dilimlendirmesi tam bir muallak..Prius şu an ki durumu Devlet için tam bir kepazeliktir. Camry Toyota'nın amiral gemisi sınıfında olduğu için mutlaka satış portföyünde olması gereken araçtır,bu yüzden kaç tane sattığı pek önemli değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SACRED REICH

quote:

Sayın Villeneuve;

Bildiğim kadarıyla 98 yılı olması lazım,Supra'nın üretimi bitti. Celica Türkiye'ye talep ettiğiniz zaman TOYOTASA tarafından yasal yollardan getirtebiliyor. Prius ise elektrik destekli motor olduğu için Türkiye 'de hangi mevzuata sokulmak istendiği tam açık değil.Vergi dilimlendirmesi tam bir muallak..Prius şu an ki durumu Devlet için tam bir kepazeliktir. Camry Toyota'nın amiral gemisi sınıfında olduğu için mutlaka satış portföyünde olması gereken araçtır,bu yüzden kaç tane sattığı pek önemli değildir.

Alıntıları Göster
    üretimi bittiğini biliyorumda türkiyede hiç görmedik dedim zaten. ayrıca honda hybrid için yasal çözümü bulmuş görünüyor. hybrid civicler satılıyor, toyota türkiyede elektriğin kalitesine güvenmediğinden getirmiyordur belki, euro III veya IV standardında elektrik bekliyordur.
    quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

quote:

Sayın Villeneuve;

• quote:

üretimi bittiğini biliyorumda türkiyede hiç görmedik dedim zaten. ayrıca honda hybrid için yasal çözümü bulmuş görünüyor. hybrid civicler satılıyor, toyota türkiyede elektriğin kalitesine güvenmediğinden getirmiyordur belki, euro III veya IV standardında elektrik bekliyordur.
    quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

quote:

Sayın Villeneuve;

Alıntıları Göster
    hoppala honda Türk elektriğiyle çalışıyorda toyotamı çalışmıycak ? anlaşılan toyota yüksek oktanlı elektrikle çalışacak

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus2003

hoppala honda Türk elektriğiyle çalışıyorda toyotamı çalışmıycak ? anlaşılan toyota yüksek oktanlı elektrikle çalışacak

Alıntıları Göster
    aslında sorun şu, türkiye kafa sayısı olarak büyük bir ülke olabilir ama ekonomik büyüklükte pekde matah değil. ayrıca toyotanın stratejisinde öncelikli pazarlardan biri değil. toyota japon ve amerikan pazarında liderliği aldıktan sonra gözünü avrupaya çevirdi özellikle de almanyaya. türkiyede ürün çeşitlendirmesi oldukça zayıf. sırf sedan yaris değil. hb yarislerinde bir sürü modeli gelmiyor. amerikada satılan 1.5 motorlar yok mesela. yada 3 kapılı yarisler. diz hava yastığı opsiyonlar falanda yok ama avrupada bu seçenekler var.

• quote:

aslında sorun şu, türkiye kafa sayısı olarak büyük bir ülke olabilir ama ekonomik büyüklükte pekde matah değil. ayrıca toyotanın stratejisinde öncelikli pazarlardan biri değil. toyota japon ve amerikan pazarında liderliği aldıktan sonra gözünü avrupaya çevirdi özellikle de almanyaya. türkiyede ürün çeşitlendirmesi oldukça zayıf. sırf sedan yaris değil. hb yarislerinde bir sürü modeli gelmiyor. amerikada satılan 1.5 motorlar yok mesela. yada 3 kapılı yarisler. diz hava yastığı opsiyonlar falanda yok ama avrupada bu seçenekler var.

Alıntıları Göster
    Bu konuda haklısın fakat M/M gibi bir fiyaskoyu Türkiye'de allayıp janjanlayıp satan marka yurtdışında da aynı problemli şanzıman sisteminide opsiyonel olarak satabiliyormu onu merak ediyorum..
    Tam otomatik sistemi lüks sınıf haricinde kaldırıp M/M gibi bir sorunlu şanzıman sistemini tüketicimize sunmakta ayrı bir olay..

• quote:

Orijinalden alıntı: SACRED REICH

Bu konuda haklısın fakat M/M gibi bir fiyaskoyu Türkiye'de allayıp janjanlayıp satan marka yurtdışında da aynı problemli şanzıman sisteminide opsiyonel olarak satabiliyormu onu merak ediyorum..
    Tam otomatik sistemi lüks sınıf haricinde kaldırıp M/M gibi bir sorunlu şanzıman sistemini tüketicimize sunmakta ayrı bir olay..

Alıntıları Göster
    M/M yi kullanmadığım için bilmiyorum ama Otomatik vites arabaların kralı

• quote:

Orijinalden alıntı: stimur41

M/M yi kullanmadığım için bilmiyorum ama Otomatik vites arabaların kralı

Alıntıları Göster
    yeni corolladan daha şık duruyor...zaten sedanı gelse ilk müşterilerindenim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toyota67

yeni corolladan daha şık duruyor...zaten sedanı gelse ilk müşterilerindenim...

Alıntıları Göster

yukardaki mesajımda eklemiştim ama sorun var görünmüyor resimler

bende my-unc izniyle tekrar ekleyim

yukardaki resimlerde ki spor modeli Toyota yaris s

normal yaris sedan tip olarak aynı ama marşpiyel yok.

burda koltukları baya bi öne yapıştırmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifomer -- 5 Haziran 2007; 23:25:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

yukardaki mesajımda eklemiştim ama sorun var görünmüyor resimler

bende my-unc izniyle tekrar ekleyim

yukardaki resimlerde ki spor modeli Toyota yaris s

normal yaris sedan tip olarak aynı ama marşpiyel yok.

burda koltukları baya bi öne yapıştırmışlar

Alıntıları Göster
    çok güzel bir arabaymış bu resimlere bakılırsa valla ben çok beğendim gerçekten türkiyeye gelse corollaya tercih edilir mi ? edilebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: stimur41

çok güzel bir arabaymış bu resimlere bakılırsa valla ben çok beğendim gerçekten türkiyeye gelse corollaya tercih edilir mi ? edilebilir

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: stimur41

birde göstergeler ortada olmasaymış

ehliyet alırken direksiyon sınavını yaris ile geçmiştim

ayrı bir sempatim var yarise karşı.

bu araç dizel olarak gelse düşünmeden alınır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.