Şimdi Ara

Yazılım Mühendisliği Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben 23 yaşındayım ve yazılım mühendisliğinin geleceğin mesleği olacağını düşünüyorum. Bilgisayarda ve Donanımda İleri Düzey Bilgiye Sahibim ve Yazılım Mühendisi Olmak İstiyorum Bunun için üniversiteye gitmek istiyorum sizce gitmeliyim. Yaşımı göz önüne alırsak 6 yıl gibi kaybım olucak genç öğrencilerden neler tavsiye edersiniz ?

İyi Forumlar...

• Suan da ne iş yapıyorsunuz? Bu arada düşünce çok güzel , eğer imkânınız varsa kesinlikle okuyun nerde okuduğunuz üst düzey bi üniversite olmadığı surece önemli değil kendini geliştiren adam heryerde kendini kanıtlar ve iş sahibi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kesinlikle geleceğin mesleği olacağını düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C6E8D1DD4 -- 31 Ekim 2017; 18:1:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanta_kuzen

Suan da ne iş yapıyorsunuz? Bu arada düşünce çok güzel , eğer imkânınız varsa kesinlikle okuyun nerde okuduğunuz üst düzey bi üniversite olmadığı surece önemli değil kendini geliştiren adam heryerde kendini kanıtlar ve iş sahibi olur

Hocam şuan mimarlık şirketinde çalışıyorum bilgisayar ve veri akışından sorumluyum web tabanlı dosya sistemi kullanıyoruz serverlarda tutuluyor dosyalar onların güvenliğinden sorumluyum üst düzey bir üniversite kazanamayacağımı düşünüyorum 6 yıl aradan sonra yazılıma ilgi saldım bu aralar okusam mı daha iyi yoksa öğrenip kendimi geliştirmek mi daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: infinitiy

Ben kesinlikle geleceğin mesleği olacağını düşünüyorum

Aynı fikirdeyim seninle ama okumak için fikrin orta düzey üniversitede okunur mu?

• 1omer1 1 kullanıcısına yanıt
    Üniversite bir aracı diploma için kendinizi siz geliştireceksiniz.
  • Orası öyle ama üniversite okuyunca etkinliklere katılmam daha kolay olmaz mı yada cevrem için iyi olmaz mı kendimi geliştiririm ben o sorun değil daha önce hiç üniversite hayatı olsun zorluk olsun karşılaşmadım aynı şehirde 2 yıllık üniversite okudum 6 yıl gectikten sonra önlisansta bankacılık ve sigortacılığın hiçbir işe yaramadığını öğrendim.

• Yaş faktorü insanı bunalıma sokan bir etken olduğu doğrudur fakat ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz için yaş faktörünü kafaya takmak bana çok fazla saçma geliyor.
    belki 70 yaşında ölecen ?
    geriye kalan 47 yılınızı keşkelerle geçireceğinize bence üniversite için çalışmalarınıza başlayın derim kim neder diye düşünmeyin hepsinin alimünyum düşüncesinde çalışmalarınıza başlayın şuan başlarsanız mf4 100 k girersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 404notfounderror

Yaş faktorü insanı bunalıma sokan bir etken olduğu doğrudur fakat ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz için yaş faktörünü kafaya takmak bana çok fazla saçma geliyor.
    geriye kalan 47 yılınızı keşkelerle geçireceğinize bence üniversite için çalışmalarınıza başlayın derim kim neder diye düşünmeyin hepsinin alimünyum düşüncesinde çalışmalarınıza başlayın şuan başlarsanız mf4 100 k girersiniz

Çok Teşekkür Ederim Aradığım Cevaptı Ama Yazdıklarınla Bütün Negatif Düşüncemi Pozitife Çevirdin Yaş Faktörü Bunalıma Sokuyordu Beni Özellikle Çalışıp Okuyayım Artık Burada Daha Aktif Olup TYT-YKS'ye Çalışmaya Başlıyorum Türkçem Sorun Değil Kitap Okuduğumdan Dolayı Matematik Ve Fen Kasmam Lazım Önerisi Olan Varsa Youtube den Konu Anlatımı İçin Kanallar Faydalanabilirim İyi Forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: 1omer1

quote:

Orijinalden alıntı: 404notfounderror

Yaş faktorü insanı bunalıma sokan bir etken olduğu doğrudur fakat ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz için yaş faktörünü kafaya takmak bana çok fazla saçma geliyor.

Çok Teşekkür Ederim Aradığım Cevaptı Ama Yazdıklarınla Bütün Negatif Düşüncemi Pozitife Çevirdin Yaş Faktörü Bunalıma Sokuyordu Beni Özellikle Çalışıp Okuyayım Artık Burada Daha Aktif Olup TYT-YKS'ye Çalışmaya Başlıyorum Türkçem Sorun Değil Kitap Okuduğumdan Dolayı Matematik Ve Fen Kasmam Lazım Önerisi Olan Varsa Youtube den Konu Anlatımı İçin Kanallar Faydalanabilirim İyi Forumlar...

Estf. hocam
    Forumda rakip eleyiciler var onlara dikkat edin
    youtube kanal önerisi olarak şu konuya bakın derim https://forum.donanimhaber.com/2017-2018-ygs-lys-tum-youtube-ders-kanallari-ve-onerileri-ana-konu--127847114
    matematikte temeliniz varsa behzat rasuli satın alın veya ücretsiz tüm video linklerini bulun kesinlikle izleyin
    hayatınızda başarılar hocam benimde hedefim bilgisayar mühendisliği olunca size cevap veresim geldi çok iyi bir dal benim gözümde diploma önemli değil fakat iş bulmada biraz + katıyor onu biliyorum kolay gelsin size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 404notfounderror -- 31 Ekim 2017; 20:51:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1omer1

quote:

Orijinalden alıntı: kanta_kuzen

Suan da ne iş yapıyorsunuz? Bu arada düşünce çok güzel , eğer imkânınız varsa kesinlikle okuyun nerde okuduğunuz üst düzey bi üniversite olmadığı surece önemli değil kendini geliştiren adam heryerde kendini kanıtlar ve iş sahibi olur

Hocam şuan mimarlık şirketinde çalışıyorum bilgisayar ve veri akışından sorumluyum web tabanlı dosya sistemi kullanıyoruz serverlarda tutuluyor dosyalar onların güvenliğinden sorumluyum üst düzey bir üniversite kazanamayacağımı düşünüyorum 6 yıl aradan sonra yazılıma ilgi saldım bu aralar okusam mı daha iyi yoksa öğrenip kendimi geliştirmek mi daha iyi olur

Öğrenmenin sınırı ve yaşı yok sonuçta , bu platform öyle büyük bir platform ki kendini geliştirebileceğin en güzel sanatlardan birisi belkide , hem işini hem de sanatını konuşturacaksın . Bu sene güzel bir üniversite olursa şayet bende bu yolda kendimi geliştirenlerden olmayı çok isterim bakalım :) Bakalım eğitim sistemimizin sunduğu seçeneklerden hangisi benim yolumu belirleyecek. Ya hayal edilen hayatın yolu yada refah seviyemi yükselticek garanti isteksiz mesleğin yolu

• Ben sana şundan bahsedeyim ben 6 yıllık iş hayatım boyunca sevmediğim meslekleri yapmak zorunda kaldım cünkü istediğim dalda iş bulamamıştım ve iyi paralar kazansam dahi sevmeyerek ve istemeyerek yapıyordum neredeyse işe kalkıp gitmek istemiyordum o derece mutsuzdum sonra işten cıkmaya karar verdim 6 ay iş bulamadım 6 ayın sonunda sevdiğim meslekte iş bulabildim ve aldığım maaş çok çok düşüktü ama ben mutluydum huzurluydum isteyerek çalışıyordum çünkü tabi zamanla aradaki farkı kapattım daha iyi oldum sana tavsiyem her zaman istediğin şeyin peşinde git istemediğin mesleği parası için bile olsa yapma

• gitmeyin kendinizi geliştirip yine yazılım mühendisi olursunuz unvan için okula ihtiyaç yok
  • Bence diploma için sınava hazırlanıp üniversite okumakla vakit harcamayın.İnternette sınırsız faydalı içerik var yazılım öğrenmek için.Ayrıca meslek sahibi olduğunuz için kurs ücretleri de sıkıntı olmaz. İş konusunda diploma olmaması sizi bir adım geride gösterebilir ama kendinizi geliştirmenize bağlı olarak çok güzel yerlere gelebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okuluna gitmeden mühendis olamazsınız ne kadar iyi programlama bilseniz de size mühendislik ünvanını diplomanız verecektir. Güzel ülkemde mühendislik mezunu çalışanları bile mühendis olarak göstermeyen işverenler var. Yani Kurumsal bir firmada calismak icin mühendislik diplomasinin sart olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim maddi açıdan herhangi bir sıkıntım yok ben üniversiteye giderken aynı anda özel derslerde alıcam ücretli olarak üniversiteye gitme sebebim ise hem kendimi geliştirmek hemde yurtdışı imkanları olucak etkinlikler olucak ayrıca kendinizi ne kadar geliştirirseniz geliştirin Türkiye gibi bir ülkede her zaman elinizde diploma olması size her zaman avantaj sağlıyor okumadan bence yazılım ve bilgisayar hakkında ne kadar bilginiz olursa olsun çok az şansınız vardır benim düşüncelerim bu okumak hem zihni geliştirir hemde yeni çevre edindirir bir okulda edinebileceğiniz çevreyi bir kursta seminerde edinmek imkansızdır bence

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.