Şimdi Ara

Yemin Bozmak// Dini Bilgisine Güvenen Yardım LÜTFEN !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi ben Alkol kullanıyorum fakat babam bu konudan çok rahatsız oluyor çok tedirgin fakat ben sadece hafta sonları 1 bira içiyorum bundan bile rahatsız oluyor ve bana kurana el basmam konusunda ısrar etti. Kuranın türkçe meali vardı onu getirdi ve bana el bastı ben de dedimki elimi kuranın üstüne koyup yemin ederimki birdaha bunu içmeyeceğim.
    Şimdi ben bu yemini bozabilirmiyim normalde biliyorum böyle birşeyin günah olduğunu yani yemin bozmanın üstelik kuranın üzerine elime koyup da ettim yeminimi fakat şunlardan dolayı bozabilir miyim acaba diye içimde ukte kaldı
    1- Kuranın Türkçe mealiydi
    2- Yemin ederken bunu birdaha içmeyeceğim dedim. Birdaha Alkol almayacağım demedim yani alkolden bahsetmedim..
    ARKADAŞLAR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

• Başının üzerinde ekmek kırman lazım. Detaylı ritüel için pm.
  • Kuranın Türkçesi niye geçersiz olsun? Neyse bunu sonra tartışırız.

Baban ısrarcı olmuş yani sen bu kararı verirken kendi iradenle vermemişsin.Eğer sen kendi iradenle "Ya artık alkol falan almayacağım hatta kurana el de basıyorum" gibi bir şey deyip kimsenin baskısı olmadan bu eylemi gerçekleştirseydin bir geçerliliği olurdu diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RobertKnepperLoL -- 31 Aralık 2015; 20:09:03 >
  • Bug mu arıyon kardeş
  • Necro16 N kullanıcısına yanıt
    Hocam niyet önemli bozarsanız kefaret gerekir bence.
  • Lan ne aileler var he
  • içki içiyorsun ama saçma bir yeminden mi çekiniyorsun? güzel kafa
  • 1-Turkce mealde olsa gercegi degistirmez
    2-Bir daha icmeyecegin seyin alkol oldugunu sen ve baban biliyor. Niyetin belliydi.
  • 3 tavuk bacagini(3 cift degil,3 adet) sirkede kaynatip o 3 bacagi 3 farkli beyaz kediye yedirmen,kaynamis sirkeyle de 7 farkli turbeye gidip oradaki en buyuk agaclari sulaman gerekli. Eger o suladigin agaclar meyve veren agaclarsa, takip eden sene verdigi hic bir meyvenin insan,tek toynaklilar veya cifttoynaklilar tarafindan yenmemesi lazim

Bir arkadasin annesi bilir boyle seyleri.arkadasi aradim sordurttum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumb Truck -- 31 Aralık 2015; 20:16:25 >
  • 3 gün oruç tutman lazim.aynı soruyuda birisine sormustum hocaya öyle demisti bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

3 gün oruç tutman lazim.aynı soruyuda birisine sormustum hocaya öyle demisti bana.
    Ne ayacip aileler var gerçekten yani, şok oldum. Çocuk belki evden ayrılınca Atayiz olacak, ama şimdi den düşündükerine bak. İlerde bu çocukta piskoloji kalır mı, şimdi den baskısını hiissetmeye başlamış, bug arıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeur -- 31 Aralık 2015; 20:23:11 >
  • Yemininiz bozman halinde 3 gün kefaret orucu tutman gerekli. 3 gün oruc tutacaksin. Ama yemin bozmanin da gunah oldugunu bilmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 31 Aralık 2015; 20:28:02 >
  • Necro16 N kullanıcısına yanıt
    Allah, boş bulunarak ettiğiniz yeminlerle sizi sorumlu tutmaz. Ama bile bile yaptığınız yeminlerle sizi sorumlu tutar. Bu durumda yeminin keffareti, ailenize yedirdiğinizin orta hâllisinden on yoksulu doyurmak, yahut onları giydirmek ya da bir köle azat etmektir. Kim (bu imkânı) bulamazsa, onun keffareti üç gün oruç tutmaktır. İşte yemin ettiğiniz vakit yeminlerinizin keffareti budur. Yeminlerinizi tutun. Allah, size âyetlerini işte böyle açıklıyor ki şükredesiniz. 5/Maide:89
    Senindurumuda biri için 3 gün oruç tutmak gerekir ayete göre. Ayrıca kafada ekmek kırma tarzı aktiviteler islamla alakası olmayın insan uydurmalarıdır itibar etmeyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitlikarınca

3 tavuk bacagini(3 cift degil,3 adet) sirkede kaynatip o 3 bacagi 3 farkli beyaz kediye yedirmen,kaynamis sirkeyle de 7 farkli turbeye gidip oradaki en buyuk agaclari sulaman gerekli. Eger o suladigin agaclar meyve veren agaclarsa, takip eden sene verdigi hic bir meyvenin insan,tek toynaklilar veya cifttoynaklilar tarafindan yenmemesi lazim

Bir arkadasin annesi bilir boyle seyleri.arkadasi aradim sordurttum.

Yok be hocam türbenin dini hükümlerle falan alakasi yok yalan bu.

Batil seylere itibar etmeyin diye söylüyorum sadece..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeur

Ne ayacip aileler var gerçekten yani, şok oldum. Çocuk belki evden ayrılınca Atayiz olacak, ama şimdi den düşündükerine bak. İlerde bu çocukta piskoloji kalır mı, şimdi den baskısını hiissetmeye başlamış, bug arıyor.

Alıntıları Göster
    çekin vurun birbirinizi
  • Her kuşu sevdin bir leylek kaldı, yapmışsın bir hayır içinde bug arama kimseui kandıramazsın. Boz ettiğin yemini vur alkolün dibine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelsgoodman

çekin vurun birbirinizi

Alıntıları Göster
    Din yok kafan rahat olsun.
  • 5:91 - Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?

Ettiğin yemine gelince, Allahtan AF dile..

Ve Allah`tan bağışlanma dile. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. ’ (Nisa Suresi, 106)
  • Bir daha içmicem dediysen sıkıntı büyük. Su bile içemezsin, çarpılırsın
  • Türkçesi arapçası farketmiyor kardeş ayrıca kelime oyunu yapmaya çalışmanın anlamı yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.