Şimdi Ara

yeni araba aldım.bir-iki sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese selam. geçen gün ilk arabamı aldım. tipo sx.1,4 ie.

ilk sorum direksiyonu tam kırınca teker tarafından ses geliyo..ciiik diye
    ikinci sorum arabayı işyerindekiler hemen incelemeye aldılar moralimi bozdular şurası böyle burası böyle yok komple boyalı herkes usta kesildi. yalnız biz dikkat etmemişiz alırken hava filtresi süngerle tıkanmış biri dedi ki bu araba benzinde gitmez. niye tıkarlar? hakikaten gitmez mi. ben biraz gittim benzinde bi problem yok gibiydi.

• araç lpgli ise lpgde rölantiyi tutturamayan dandik usta hava girişini süngerle kapatarak ayar yapmış.

benzinde gider gitmez diye birşey yokta çok yakar.
  • öncelikle hayırlı olsun.

arkadaşlarınız canınızı sıkmasın. alınmış arabaya dense dense hayırlı olsun denir.

hava filtresi veya hava girişi tıkamaları bizim lpg cilerin mucidlikleri. lpg nin boğazdan verilmesinden kaynaklanan patlatmayı önlemek için yapıyorlar. benzinde biraz çekiş düşer ama sorun olmaz.

direksiyonu tam kırınca muhtemelen zorlamadan kaynaklı kayış sesi duyuyorsunuz. unutmayın hidrolik direksiyon poweri gücünü bir kayış yardımıyla motordan alıyor. ve sonuna kadar kırınca daha fazla dönmediği için zorlanıyor. sonuna kadar kırmayın direksiyonu veya sonuna kadar kırınca daha fazla zorlamayın. herhangi bir arıza işareti değil bu. ama kayış çok gevşekse kontrol edilmesi lazım.

boya meselesinin kolayı var. boya ölçen cihazlar var. galericilerden rica edersiniz, onlarda vardır, bi ölçüverirler. mesele netliğe kavuşur. ayrıca tipo gibi tahminim 10 yaşında bi arabada boyaya pek de kulak asmamak lazım. olur o kadar.

güle güle kullanın...

• teşekkür ederim cevaplara. o zaman bu lpg işine bi baktırmak gerekir yani. arabam 99 model. haftasonu sanayiye giderim heralde ozamana kadar yolda bırakmaz değil mi beni?
  • hayırlı olsun

nedense birisi araba aldığında, ya niye o paraya onu aldın, daha iyisini alırdık,
    filancada da şu araba vardı varmış, ya şurası boyalı ezik çizik, motorundan ses geliyo gibi bir dünya konuşmalar

arkadasım arabayı alırken beğenip sürdünmü sanayidende ufak tefek şeyler var ama alın diye okey geldiyse seve seve binin

allah kaza bela vermesin yolun acık olsun güle güle binin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.