Şimdi Ara

Yeni bir sistem kurulumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
1.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

12100f + b660 anakart alabilir

Daha sonra 13400

Veya

13400 ü bekleyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 6 Aralık 2022; 23:33:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Münebbih kullanıcısına yanıt
    Hocam 12100f ryzen 5600 den daha mı iyi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ryzen 5600 daha güçlü ve performanslıdır.

• tyanali51 kullanıcısına yanıt

5600 % 10-15 civarı daha hızlı

12100f i daha iyi olduğu için önermedim

• Münebbih kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam ama 5600 fiyatına yakın 12400f var ikisi arasında nasıl bir yorum olabilir ? Teknik olarak 5600 iyi görüyor ama YouTube testlerini izledim 12400f oyunlarda sanki daha fazla fps veriyor gibi anladım kafam karıştı.

12100 12400 ün % 88 ini sağlar oyunlarda

güçlü ekran kartları ile

• Hocam 5600 ya da 5600x mi 12400 f mi oyunlarda daha performanslı olur sizce?

Üç işlemcininde birbirine, bariz bi üstünlüğü yok. Ama sıralarsak ,5600 en düşük ,daha sonra 5600X , en iyisi de,12400f.

Tabi dediğim gibi çok küçük farklar ile.

3060 ti gibi bi kart ile, aralarında bi kaç fps farkettirir.

• Tamamdır hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim .

• Hocam tekrar merhaba geleceğe yönelik olsun diye fikrimi değiştirdim , ryzen 5 7600x , ASUS PRIME B650-PLUS, kingston furry beast rgb cl36 2*16 ddr5 5200 MHz ram aldım . Anakartım m2 ssd si pci gen 5 yazıyor benim eski m2 ssd bu anakarta uyar mı yoksa m2 ssd de almak zorundamıyım acaba?
    Şuan kullandığım m2 ssd : SanDisk Ultra M.2 500GB NVMe 3D SSD, SDSSDH3N-500G-G25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyanali51 -- 12 Aralık 2022; 22:52:51 >
  • Oooo,7600X ha,makarnayı arttırmışssın iyice.Yeni bir sistem kurulumu 

Hiç bi şey olmaz. SSD ni tak kullan.

Ancak o işlemci bayağı ısınır. Sıvı soğutma alman lazım bi de.

• 😅 hocam elim gitmedi bi türlü am4 işlemcilere olmuşken yeni nesil olsun zaten uzun süre kullanıyorum dedim . Bir iki sene sonra yine bu enflasyonda uğraşmayım dedim bir anda böyle oldu ,

Sıvı soğutma bu var hocam 3 sene önce filan almıştım . COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 240 (120MMx2)

İyi yapmışsın ,sanırım soğutucuda da bi uyum sorunu olmayacak.

• Araştırdım hocam am5 için ekstra aparatsız bendeki model uyumlu cooler masterin sitesinde ☺️

Uzun zamandır bilgisayarı açmayan ben bir rdr 2 oynayım diye olay nerden nereye geldi 🤣. İşallah bu sefer gpu full performans kullanılırım …

Sen, ne diyosun. O işlemci,utanmasa ,sendeki gibi 2 ekran kartını bile, yüzde 100 çalıştırır.Yeni bir sistem kurulumu 

• harika 🤣🤣🤣 hocam çok teşekkür ederim, çok fazla yardımınız dokundu ☺️☺️☺️

• Sistem kuruldu , herşey çok güzel ☺️😅🎸

Yeni bir sistem kurulumu

Yeni bir sistem kurulumu

• Makina,muazzam görünüyor. Sorun olacak bi parça da yok zaten. Tuz insan sağlığına zararlıdır ,ama atalar sözüdür,çorba da bizim bi tuzumuz oldu,güle güle kullanın.Yeni bir sistem kurulumu 

• Kesinlikle hocam teşekkür ederim ☺️ görüşmek üzere …

• MSI b450 mortar Max
    Ryzen 5600g
    XPG Gammix D30 8 GB 3200 ddr4 ya da gskill ripjaws V
    Sistem 5300 lira civarında tutuyor

Yukarıdaki sistem günlük kullanım(ofis işleri video müzik vb işlerde kullanılacak. özellikle birden fazla sekme açıkken, örneğin birkaç makale sitesi açıkken aynı zamanda birkaç YouTube sayfası açık olacak vb) ve CS GO için uygun mudur?

CS go çok önemli değil ara sıra kafa dağıtmak için oynanacak. O yüzden dahili grafik kartlı işlemci seçildi.ilerleyen zamanda ekran kartı alınmaz.

Kısaca uzun vadeli (en az 8 yıl) kullanım amaçlı günlük işlerde kullanılacak bilgisayar lazım. Daha uygun fiyatlı sistem varsa ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lovewhisper -- 20 Aralık 2022; 14:13:25 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.