Şimdi Ara

YENİ COROLLA LPG UYUMU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
5
Favori
14.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardes ben landiyi taktirmadan once biraz arastirdim. Toyota bayi landiye taktirirsan motor garantisinden cikarmicaz dedi. Landiyi takacak bayiyi aradim. Manifoltu delmeden takabilirmisin dedim. Takarim ama garanti vermem ilerde sorun yaratir dedi. 2008 modelin ustune delmeden olmuyor dedi.manifoltu delerken sokuyormusun ustundemi deliyorsun dedim. Hocam senin manifolt plastik zaten ustunde delsek delmesek ne fark ederki dedi.simdi plastik manifolt kullandigina gore bu manifolt cok fazla isiya maruz kalmiyor, plastik manifolt uzerindeki valfin markasi muhimmi sence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

Kardes ben landiyi taktirmadan once biraz arastirdim. Toyota bayi landiye taktirirsan motor garantisinden cikarmicaz dedi. Landiyi takacak bayiyi aradim. Manifoltu delmeden takabilirmisin dedim. Takarim ama garanti vermem ilerde sorun yaratir dedi. 2008 modelin ustune delmeden olmuyor dedi.manifoltu delerken sokuyormusun ustundemi deliyorsun dedim. Hocam senin manifolt plastik zaten ustunde delsek delmesek ne fark ederki dedi.simdi plastik manifolt kullandigina gore bu manifolt cok fazla isiya maruz kalmiyor, plastik manifolt uzerindeki valfin markasi muhimmi sence.

Hocam senin landi renzonun bakim periyotlari ve maliyetleri nasil?
    1 litre benzinle gittigin yeri 1.2 mi yoksa 1.25 litre lpg ile mi gidiyorsun.
    Ariza isigi yakmasin diye ecu ye mudahale eden bir eklenti var mi ki ben yakmasini isterim cunku fakir yada zengin karisimi baska turlu anlamanin yolu yok.
    Enjektorler sesli mi calisiyor?
    Yuksek suratte benzine gecme olayi yasadin mi?

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Haftaya verebilirim sorularinin cevabini 27 sinde trafige cikacak benim arac suan bayide tupu takili duruyor.memleketteki bayide daha uygun aldik somestirde teslim alicaz. 1 ay oldu parasini vereli daha binemedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

Haftaya verebilirim sorularinin cevabini 27 sinde trafige cikacak benim arac suan bayide tupu takili duruyor.memleketteki bayide daha uygun aldik somestirde teslim alicaz. 1 ay oldu parasini vereli daha binemedik.

Kazasiz belasiz agiz tadiyla binin insallah.Ben bekleyemezdim.

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    sizce brc kötü bir seçimmi olmuş aslında pek bi problem yaşamadım şimdilik. yüksek hızda benzine geçme olayı bendede var ama tankta lpg azalınca oluyo daha çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freelyman_1980 -- 21 Ocak 2014; 21:29:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

sizce brc kötü bir seçimmi olmuş aslında pek bi problem yaşamadım şimdilik. yüksek hızda benzine geçme olayı bendede var ama tankta lpg azalınca oluyo daha çok

Kotu degil tabiki . Oda 3 yil 100 bin km garanti veriyor ama brc delmeden takiyordu. Landi bayi simsek otogaz fethiyedeki.bahattin yillardir fethiyede gaz takar kimsede sorun yasamadi simdiye kadar .onun dedigini aktardim.

• Yillardir araba aliyor biniyor ve satiyorum 4 gunde 1200 km yol yaptim yol konforu on numara sessizligi hic de yabana atilacak cinsten degil kagni diyenin aklina sasarim.

• Ayrica kabin ici oldukca sessiz o yuzden en ufak tikirtiya millet kil oluyor.
    Bu sesler bmw de de mercedes tede olabiliyor.Ben antalya volvoya birakilan a180 biliyorum motor gurultusu fazla denmis yerine v40 alinmis.
    Bunlar gorece kavramlar 1.6 cvt corolla icin diyorum kesinlikle az yakiyor sinifi ve motoruna gore,auris daha fazla yakiyor ayni motor ayni sanzuman.
    Kesinlikle 1.6 cvt corolla fiyatinin arabasi.

haklısınız cvt konforu paha biçilmez ses konusuda gerçekten göreceli.bazısı hiçbişey duymaz bazısı sesten hasta olur. Sessiz araba fizik kurallarına aykırı :)
  • :)
     YENİ COROLLA LPG UYUMU

• Bunlarda benim bebekler.

Maşallah güzel bebekler :)
    teşekkür ederim. şartlar öyle gerekdi, yoksa 56 bin lira ver araba al 40 gün binme akıl işi değil bende biliyorum.
  • ARKADŞALR SON DEĞERLER

LPG LİTRE FİYATI: 2.86 MARKA: SHELL

KM: 335 ALINAN YAKIT: 77 TL YANİ KM BAŞINA: 229 KRŞ KARIŞIK TÜKETİM % 60 UZUN YOL
  • quote:

Orijinalden alıntı: asir55

ARKADŞALR SON DEĞERLER

LPG LİTRE FİYATI: 2.86 MARKA: SHELL

KM: 335 ALINAN YAKIT: 77 TL YANİ KM BAŞINA: 229 KRŞ KARIŞIK TÜKETİM % 60 UZUN YOL

Degerlerinizi, òzellikle uzun yol degerlerini yol bilgisayarinizdaki ortalama suratinizi de belirterek yazarsaniz daha faydali olacaktir.
    Bence cok guzel bir deger ve tecrubemle sabit 10 bin km bakimindan sonra yuzde 10-15 dusecek.

• Bugun Prins lpg sistemi taktirdim
    Ankara Ege Otogaz.
    Sistem vsi 2 khein enjektorlu.
    100 km oldu.Yarin afyona donecegim.yaklasik 400 km yol yaparin yarin.Yakit durumunu bildiririm arkadaslar.
    Omvl ye gore enjektorler sessiz.(omvl li auris de hanimda)
    Montaj on numaraydi. Beni en cok lpg acma kapama anahtarinin ortam rengine gore ayarlanmasi sevindirdi.Sacma dimi:)

YENİ COROLLA LPG UYUMU

• Montaja baslarken...
     YENİ COROLLA LPG UYUMU

• Bagajda stepne yerine 52 litrelik depo.

yalniz kotu bir haberim var yedek lastik bagajda olmadiginda bluetooth uzerinden yedek lastikten haber alamayan araba lastik kontrol lambasini yakiyor.Bir resimde tanktan.
     YENİ COROLLA LPG UYUMU

• Montaj bitince kaput kalktiginda hicbir sey yok ortada.
     YENİ COROLLA LPG UYUMU

• Ecu prins
    Tank prins
    regulator bosch tu galiba.
    Enjektor khein
    Sistem vsi 2
    parcalar gozumun onunde acildi ve montaj boyunca yemek haric ordaydim.
    valve care taktirmadim. Gerek duymadim.
    Burdan Ege Otogaz calisanlarina tekrar tesekkur ediyorum.
    Fiyat 2650 10 taksit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 29 Ocak 2014; 20:26:29 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.