Şimdi Ara

YENİ COROLLA LPG UYUMU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
5
Favori
14.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun yakıt durumunuzuda bekliyoruz montaj güzel yapılmış.Ben stepneyi kaldırmak istemediğimden normal tank taktırdım bagaj çok küçüldü ama stepne gerçekten gerekli diye düşünüyorum tabi bu kişiye göre değişir. Benim yakıt değerlerim şiçi 300 ş.arası 240 civarı tabi lpg litre 3.05 burda.Yaza doğru ve 10000 km sonrası düşer diye bekliyorum...
  • Tesekkur ederim. Bana guzel bird e lastik cantasi verdiler yedek lastik simdilik bagajda.Cok bagaj oldugunda cikartacagim. Az bagajda bagajda kalsin lastik.Sinirim bozuluyor lastik ariza isigi gorunce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

Bagajda stepne yerine 52 litrelik depo.

yalniz kotu bir haberim var yedek lastik bagajda olmadiginda bluetooth uzerinden yedek lastikten haber alamayan araba lastik kontrol lambasini yakiyor.

Yedek lastik uyarisini sifirlayinca kapatmiyorsa . O sensoru sokup baska bi lastige taktiramazmiyiz ki .ben attim eve bagaj bos. 11 yildir arabam var daha 1 kere yolda lastik degistirmedim. İnsallah bu sefer pisman olmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 29 Ocak 2014; 23:16:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

Bagajda stepne yerine 52 litrelik depo.

yalniz kotu bir haberim var yedek lastik bagajda olmadiginda bluetooth uzerinden yedek lastikten haber alamayan araba lastik kontrol lambasini yakiyor.

Yedek lastik uyarisini sifirlayinca kapatmiyorsa . O sensoru sokup baska bi lastige taktiramazmiyiz ki .ben attim eve bagaj bos. 11 yildir arabam var daha 1 kere yolda lastik degistirmedim. İnsallah bu sefer pisman olmam

Sayin hocam herhalde ufak bi lastik alip 33 psi ye ayarlamak zorunda kalacaz yoksa sıkıntı.gozumu almadim isaretten.ben deli olurum ariza lambalarina.

• Sayin forumdaslar:
    Ilk aldigin gaz 16.70 litre ile 160 km gittim.rolanrideyken baya bi gaza yuklenip test ettiler.otobanda hiz denemesi yaptim 190 i gectim diye hatirliyorum.sonra bugun ayni gaz depodayken afyona dogru yola ciktim 160 km deyken bitti
    yol bilgiasyarini iki kere sifirladigimdan bolgisayar ortalamasi ile rakamsal bir oran var mi bilemedim.

polatli da 2.90 dan 50 tl lik gaz aldim.17.24 litre tuttu. Bu gazla 215 km yol geldim hizim 105 km.arabada 2 yetisin 2 cocuktuk. Yol bilgisayari 6.4 gosteriyordu.Ama depoda hala gaz olduguna emindim.
    Son olarak bu gece fullemeye karar verdim Samandirayi egdirdigimden 52 litrelik depo 52.7 litre gaz aldi.Bu depo bittiginde tekrar ayni pompadan fulleyip sonucu bildircem.
    Cekiste hicbir problem yok.Gaza gecerken silkinme de yok kasilmada yok.Daha onceki kitlerimde mutlaka hissederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 30 Ocak 2014; 19:10:00 >
  • ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Ben araci 28 inde teslim aldim.alir almazda yedek lastigi eve attim. 2 gundur yanmadi o lamba ama yanarsa bisey dusunucem . Bagaj zaten 450 litre bide lastik tasiyamam , nette arastirdigim kadariyla sibobun arkasinda bi parca onu sokmesi kolayda 33 bar basincli bi skoter lastigimi atsak ki bagaja.bunu kandirmanin bi yolu vardir .beyinden sildirilebilir yada sensoru soker tetigini bantlar simit tupun yanina atariz .yarin istepneyi alip servise gidicem bunun icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 30 Ocak 2014; 19:20:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

Ben araci 28 inde teslim aldim.alir almazda yedek lastigi eve attim. 2 gundur yanmadi o lamba ama yanarsa bisey dusunucem . Bagaj zaten 450 litre bide lastik tasiyamam , nette arastirdigim kadariyla sibobun arkasinda bi parca onu sokmesi kolayda 33 bar basincli bi skoter lastigimi atsak ki bagaja.bunu kandirmanin bi yolu vardir .beyinden sildirilebilir yada sensoru soker tetigini bantlar simit tupun yanina atariz .yarin istepneyi alip servise gidicem bunun icin.

Hocam benim 20. Km de yandi test yapiyorduk.Sonra dukkana donduk yedek lastigi icine koyduk sondu.

• Bana sorarsaniz stepne gerekli.sakin atmayin eve . Ben yirmi yil araba kullandim ilk defa gecen yil urfa adiyaman arasi gece lastigim patladi stepne olmasina ragmen jant farkindan dolayi aracin kendi bijonundan farkliydi sokemedim tlf da cekmiyodu tam iki saat dondum otostop cektim kac araba durdu sonunda uyan bijon anahtari buldumda Allah razi olsun adamdan degistrebildim. Bu aracta stepne olmasina ragmen boyle oldu.

Ilk depoda net sonuc olmuyor ikinci ucuncu depoda daha net sonuclar cikacaktir umarim.Benim s.ici 240 s.ici 300 yakiyorum. Ortalama yol bilgisayari 7.4 gosteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

Ilk depoda net sonuc olmuyor ikinci ucuncu depoda daha net sonuclar cikacaktir umarim.Benim s.ici 240 s.ici 300 yakiyorum. Ortalama yol bilgisayari 7.4 gosteriyor

Kardes senin arac benimkine gore kokluyor 12 litre ile basladi yol bilgisayari. Lpgci 12 gosteriyorsa kesin 13 yakiyordur dedi. Hepsi sehir ici gecen ortalama hiza baktim 15 kmdi . Normaldir diyorum bukadar yavas olunca. Bide benim arac calistirir calistirmaz en fazla 1 dakikada gaza geciyor. Bu gun gittim ozellikle sordum lpgciye "biz onu fazla benzin yakmasin diye kodladik dedi" yoksa 15 km hizla arkadaslarin lpg si gibi 35 dereceyi beklese demekki bide 12 litre benzin yakicaz araba daha 146 km de olcme icin erken diyorum geciyorum.

• quote:

Bana sorarsaniz stepne gerekli.sakin atmayin eve . Ben yirmi yil araba kullandim ilk defa gecen yil urfa adiyaman arasi gece lastigim patladi stepne olmasina ragmen jant farkindan dolayi aracin kendi bijonundan farkliydi sokemedim tlf da cekmiyodu tam iki saat dondum otostop cektim kac araba durdu sonunda uyan bijon anahtari buldumda Allah razi olsun adamdan degistrebildim. Bu aracta stepne olmasina ragmen boyle oldu.

Urfa adiyaman yolu bozovadan gecer , 4 senem gecti orda .hala gorustugum arkadaslar var. Simdi kaymak gibi duble yol olmus ama urfa da olsa bi antalya izmir fethiye yoluyla kiyaslanmaz. Benim araba 3 gundur ariza lambasi yakmadi sensorden dolayi ,sanirim arac evden sensoru goruyor .lastik cati katinda arabada hemen evin onunde arasi 15 m falan . Olmazda yedek lastigi calistigin yere somestir bitimi goturup arabaya 15 -20 m mesafede olabilecegi bi yere koymali.

Ben gazli arac kullandigimin farkinda bile degilim. Ne koku ne silkinme seytan kulagina kursun. Gazin gostergesini far yukseklik ayarinin yanina bos bi sokete yapistirmislar oda olmasa gazi kimse anlamaz.

• arkadaşlar bende brc lpg my11 taktırmayı düşünüyorum daha önceki aracıma montaj yapan yere gideceğim. bu kiti taktıran varsa görüşlerine açığım.
  • savelor kullanıcısına yanıt
    bende var zaten yazdım yukarda açıkca yakıt performans. Tavsiye ederim hele benzin 5.15 / lt olduktan sonra
  • freelyman_1980 F kullanıcısına yanıt
    valla hocam aslında tam anlamıyla karar vermiş değilim iki arkadaş landirenzo taktırıyor iş yerimde aynı fiyat oda acaba hangisine yönelsem bilemiyorum. son 3 senedir brc kullandım aracımda lpg kiti arıza vermedi ama ateşleme bobinleri sıkıntı çıkarmıştı tam manasıyla lpg yüzünden oldu diyemesemde illaki insanın içine şüpe düşüyor. gerçi araç artık 100.000 olmuştu ama son 35bini tüpte kullanıldı o da ayrı.
  • savelor kullanıcısına yanıt
    Karar sizin tabiki.ben memnunum ve brc tam uyumlu olduğunu biliyorum şu an şikyetim yk 4000 km oldu yakıt idare eder lpg 3.15 burada
  • Sizin araclar lastik basinc sensorunu istepne olmadi icin yakarken benim aracin yakmama sebebini sanirim buldum.

Simdi hava sicakligi degistigi zaman lastik basinclarinizda degisir. Sicaklik 40 C iken 35 ayarladiginiz hava 15 C de 30 barin altina duser. Eger siz lastik havalarini 33 bar ustune cikarmadan senserlori sifirliyorsaniz. O sensor dusuk lastik basinci uyarisi vermeye devam eder ve sonmez. Benimki daha yanmadigi icin deneyemedim. Ama siz deneyebilirsiniz.

En yakin petrole gidip lastikleri 34 bara ayarlayin, sonrada sensorleri sifirlayin bakalim sonecekmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 49.5 litre gaz ile 585 km.
    67 km sehir ici
    518 km s disi
    sehir ici dur kalk kucuk ilce
    sehir disi 120 km cc ile. Yuzde 80
    100-110 kmh arasi yuzde 20
    1 litre benzin ile gidilen yolu 1.21-22 arasi lpg ile kat etmis bulunuyorum.
    ilk yakiti gece aldim 4 dereceydi
    ikinci yakiti simdi aldim 8 derece.

ayni pompa ayni istasyon

Km 463 alinan yakit 112 tl ortalama hiz 110-130 arasi s.ici 40 km s.disi 423 km. Lpg litre fiyatini hatirlamiyorum ama sanirim 3.10 tl olmasi lazim.

Km de 26.4 Krs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freelyman_1980 -- 7 Şubat 2014; 13:42:59 >
  • quote:

Km 463 alinan yakit 112 tl ortalama hiz 110-130 arasi s.ici 40 km s.disi 423 km. Lpg litre fiyatini hatirlamiyorum ama sanirim 3.10 tl olmasi lazim.

Km de 26.4 Krs

Bence o hizlara gore cok iyi deger elde etmissiniz.Lastikler kislik mi? Benimkiler kislik

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.