Şimdi Ara

YENİ COROLLA LPG UYUMU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
5
Favori
14.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kislik evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 248 km toplam yolun 200 kmsi sehir ici. 24.28 litre lpg. Cok iyi valla

• Ben bu lastik basinc sensorunun caresini buldum. Bize lazim olan 5-10 cm uzunlukda 1 lik celik boru, 2 tane kor tapa , 2 tane mason ve dis acip boruya sibop deligini delebilecek bi sucu. 35 psi :2.4 bar. Su borusu 10 bara rahat dayaniyor. Sizdirmaz contayla tapalari kapatip icinde 35 psi zapt edebildikten sonra sikinti yok. Ama bunu tupun yanina, bagaja yada koltuk altina atamayiz altta lpg girisinin oldugu yere bi vidayla tutturucam. Olurmu dersiniz

• En son lpg degerlerim..
    10000 km bakimi sonrasi kis lastiklerini cikardiktan sonra 107 TL lpg 486 km tamami sehirlerarasi ortalama hiz 110 km lpg lt fiyati 2.92 TL....

• savelor kullanıcısına yanıt
    Yaklasik 9000 kmdeyim BRC kit ile aracima 2000 km de taktirmistim Aracim suan 11000 km de ilk baslarda biraz fazla yakti ama en son yakit degerlerimi paylastim ... BRC den memnunum ariza cekis farki gecislerde problem vs hic yasamadim Allah a sukur.Tavsiye ederim

En son lpg degerlerim..
    10000 km bakimi sonrasi kis lastiklerini cikardiktan sonra 107 TL lpg 486 km tamami sehirlerarasi ortalama hiz 110 km lpg lt fiyati 2.92 TL.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Sizde durum nasil yakit degerlerinizi paylasirsaniz seviniriz...

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Ben size stepneyi cikarmamanin gerektigini yazmistim hatirlarsaniz naptiniz depoyu degistirecektiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

Gosterge ne diyorsa onu yuzde 25 fazlasi oranda lpg yakiyor.
    130 a sabitleyip gidip geliyorum bazen 140 a sabitliyorum.9.1-9.2 lpg yakiyor.
    isin ilginc tarafi son depoda genelde 160 a sabitledim nerdeyse 10 litrede kalacak lpg tuketimi.
    Yuksek hizlarda gorece olarak daha az yakit tuketiyor sanirim cvt kaynakli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

quote:

isin ilginc tarafi son depoda genelde 160 a sabitledim nerdeyse 10 litrede kalacak lpg tuketimi.

Ama bana 1000 km de 1 seferligine ayara gelmen lazim demislerdi. 5 bin km oldu gidemedim ankaraya daha.Genelde prins kullanicilarin gostergenin yuzde 18-20 si kadar fazla yakiyorlar.Bende ayarsiz bir yuzde 4-5 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 12 Mart 2014; 9:29:38 >
  • quote:

Ben size stepneyi cikarmamanin gerektigini yazmistim hatirlarsaniz naptiniz depoyu degistirecektiniz...

salladım gitti, lamba yanık geziyorum. 1 lamba yanıyor diye 180 liraya tankı değiştiremem. eskiden lastik basınç sensörümü vardı aracımda dedim. fethiyede evimin yanında güneş enerjisi imalı yapan bi arkadaş var küçük bi tüp yaparız takarız içine diyor . tabi şuan 270km uzakta olduğum için yaza kaldı.
    Belli devir uzerinde arac benzin takviyesi yapiyor.ondan dolayi lpg yuksek hizlarda az yakiyormus gibi gorunebilir...!

• quote:

Belli devir uzerinde arac benzin takviyesi yapiyor.ondan dolayi lpg yuksek hizlarda az yakiyormus gibi gorunebilir...!

Prinste yok.oyle bi sey eger gaz basinci azalirsa direk benzine geciyor o da sonlarda oluyor.
    Zavolli de var mesela, atikerde var bildigim kadariyla omvl ile prinste yok
    Zaten yol bilgisayari ile olan oran tutyor.Yol bilgisayarina gore benzin tuketimi de gorece olarak daha az 160 a sabitledigimde.
    90 la 100 le giderken tamam ekonomik.Bu ekonomiklik 120 ile giderken kayboluyor 150 160 suratlerde gorece olarak geri geliyor.
    Yani dusun 120 ye sabitlediginde 6.7 6.9 arasi yakan araba 160 a sabitlediginde 7.7 -8 arasi yakiyor.Ben daha onceki araclarimda yuzde 30 dan asagi fark gormemistim bu suratlerdem.yani 8.5 beklerdim.

• quote:

quote:

Prinste yok.oyle bi sey eger gaz basinci azalirsa direk benzine geciyor o da sonlarda oluyor.
    Zavolli de var mesela, atikerde var bildigim kadariyla omvl ile prinste yok
    Zaten yol bilgisayari ile olan oran tutyor.Yol bilgisayarina gore benzin tuketimi de gorece olarak daha az 160 a sabitledigimde.
    90 la 100 le giderken tamam ekonomik.Bu ekonomiklik 120 ile giderken kayboluyor 150 160 suratlerde gorece olarak geri geliyor.
    Yani dusun 120 ye sabitlediginde 6.7 6.9 arasi yakan araba 160 a sabitlediginde 7.7 -8 arasi yakiyor.Ben daha onceki araclarimda yuzde 30 dan asagi fark gormemistim bu suratlerdem.yani 8.5 beklerdim.

Benzin gostergem ceyrekte olur hep.yariya duser 5 litre ilave ile tekrar ceyrekte olur.Bu 5 litre ilaveyi de 2500 km de bir yaptim.Son 2500 km de ozellikle cok uzun yol yapmadim.30 km gittim durdum.
    Bir de ben araba calistiktan sonra 1500 devirden 1000 devire dusene kadar rolantide bekliyorum yaklasik yarim dakika.Bu her sabah ve aksam boyle.
    Kisacasi benzin yakmiyor yuksek suratte olsa 160 la 30 km gidiyorum mutlaka fark ederdim.

• quote:

quote:

quote:

Ama bana 1000 km de 1 seferligine ayara gelmen lazim demislerdi. 5 bin km oldu gidemedim ankaraya daha.Genelde prins kullanicilarin gostergenin yuzde 18-20 si kadar fazla yakiyorlar.Bende ayarsiz bir yuzde 4-5 var.

Abi kime sorsam gosterge %15-25 az gosterir diyor ama benim araci aldigim gunden bu gune aldigim gazi yaptigim kmye bolunce 0.2 litre civarinda yol bilgisayari dusuk cikiyor. Bu farkda gaza gecene kadar yaktigi benzindir desem.benim yol bilgisayari dogru gosteriyor. Gazci bile inanmiyor benmi yanlis hesap yapiyorum makinami anlamadim. Suan yol bilgisayari 9.7 gosteriyor 38 litre depo tek lamba yaniyor ve 340 km tamami sehir ici yol yaptim bu depoyla, bitene kadarda almicam gaz , nasilsa ceyrek depo benzin var.yalniz benim arac ilk gaza bastigim an 10 sn icinde gaza geciyor. Sizinki. isinana kadar benzinde gidiyorsa fark ondan fazla olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 12 Mart 2014; 10:48:00 >

• Lpg nin yazilimindan kaynakli olabilir cunku arabanin ecu su ile irtibatli lpg yazilimi. O yuzden oyle gozukuyordur.Sizinkinin 9.7 gosterdigi yerde benimki 7.8 gosteriyor fark bu.Lpg yazilimi ile alakali.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

quote:

quote:

Abi kime sorsam gosterge %15-25 az gosterir diyor ama benim araci aldigim gunden bu gune aldigim gazi yaptigim kmye bolunce 0.2 litre civarinda yol bilgisayari dusuk cikiyor. Bu farkda gaza gecene kadar yaktigi benzindir desem.benim yol bilgisayari dogru gosteriyor. Gazci bile inanmiyor benmi yanlis hesap yapiyorum makinami anlamadim. Suan yol bilgisayari 9.7 gosteriyor 38 litre depo tek lamba yaniyor ve 340 km tamami sehir ici yol yaptim bu depoyla, bitene kadarda almicam gaz , nasilsa ceyrek depo benzin var.yalniz benim arac ilk gaza bastigim an 10 sn icinde gaza geciyor. Sizinki. isinana kadar benzinde gidiyorsa fark ondan fazla olabilir

Hocam madem simit kullanmaya devam o zaman samandirani egdir ki daha fazla gaz alsin.
    benimki 48 lik egdirdim 52 litre aliyor.
    Cok uzun yol yapacagin zaman lazim olur. Diger zamanlar yine 38 litre doldurtursun.
    bu arada benimki 7000 km olmak uzere.
    Bu ay sonuna 10 bini gorurum

Abi benim memleket 275 km, anca yazin gezmeye cikarsam daha uzun yol yaparim. Ben arabayi alirken burda arkadasin civic var sehir ici 12 litre yakiyor onu goz onune alarak 45 lik dedikleri simidi taktirdim. Sehirici bile 10 u gecmiceni bilsem 25 lik sisos tank dusunuyordum. O bile yeter bana,38 lik tanki 1 ayda bitiremiyorum. Senin kmye bakinca kendi kendime diyorumki ben bosuna araba almisim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Abi benim memleket 275 km, anca yazin gezmeye cikarsam daha uzun yol yaparim. Ben arabayi alirken burda arkadasin civic var sehir ici 12 litre yakiyor onu goz onune alarak 45 lik dedikleri simidi taktirdim. Sehirici bile 10 u gecmiceni bilsem 25 lik sisos tank dusunuyordum. O bile yeter bana,38 lik tanki 1 ayda bitiremiyorum. Senin kmye bakinca kendi kendime diyorumki ben bosuna araba almisim..

Dogru; aslinda ben herkesi kendim gibi dusunuyorum.Benim km yazi cok cok artar kisin yavaslar.Bu aylar yavas aylarim.Seneye 50 bin km olurum.Isib kotusu 150 binden sonra degeri cok dusuyor arabanin.150 binde durum olmazsa sifirlamaya gittigi yere ladar gitmeye karar verdim.Artik cok yoruldum araba al tup tak ruhsata islet sat yine al derken 2 yilda 2 ayim resmen bosa geciyor.
    Insan dusunmekten isine de ailesine de konsantre olamiyor en azindan benim icin oyle.

• quote:

quote:

Dogru; aslinda ben herkesi kendim gibi dusunuyorum.Benim km yazi cok cok artar kisin yavaslar.Bu aylar yavas aylarim.Seneye 50 bin km olurum.Isib kotusu 150 binden sonra degeri cok dusuyor arabanin.150 binde durum olmazsa sifirlamaya gittigi yere ladar gitmeye karar verdim.Artik cok yoruldum araba al tup tak ruhsata islet sat yine al derken 2 yilda 2 ayim resmen bosa geciyor.
    Insan dusunmekten isine de ailesine de konsantre olamiyor en azindan benim icin oyle.

2yil sonra senin araba 100 benimki 20bin olur. Ama ben hep soguk motorla kisa mesafe kullanacagim icin benim motor daha fazla yipranmis olacak. İkinci el piyasasinin sacmaladigi yerlerden biride bu , sadece km hicbisey ifade etmiyor, aracin nasil kullanildiginin onemini kavramiyorlar, ne olacak benzinli corolla 2 milyonu devirmezse senin gibi ayda 5 bin km yaparak ben bisey bilmiyorum.yeterki bakimli olsun .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

2yil sonra senin araba 100 benimki 20bin olur. Ama ben hep soguk motorla kisa mesafe kullanacagim icin benim motor daha fazla yipranmis olacak. İkinci el piyasasinin sacmaladigi yerlerden biride bu , sadece km hicbisey ifade etmiyor, aracin nasil kullanildiginin onemini kavramiyorlar, ne olacak benzinli corolla 2 milyonu devirmezse senin gibi ayda 5 bin km yaparak ben bisey bilmiyorum.yeterki bakimli olsun .

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.