Şimdi Ara

YENİ COROLLA LPG UYUMU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
5
Favori
14.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bizim millet bi tuhaf bu konuda bayandan derler doktordan derler sip diye satarlar halbuki bayandan araba alinmaz bence aracin ne debriyaji kalir ne suspansiyonu :) ayrica dusunuldugu gibi araca hijyenikte bakmazlar ayda bir yikatirlarsa iyi dediginiz gibi az km lidir bayan araci ama nekadar sagliklidir motor ve yuruyeni dusunmek lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar forumda ilk mesajım ve öncelikli olarak herkese sevgiler ve saygılar. Aralık 2013 de sıfır olarak Corolla Advance aldım. 3500 km. kadar benzinle gittim. Günlük çocukları dershane ve okula götür getir yapıyorum. Yani genelde şehir içi kullanımdayım. Bir depom yaklaşık 230 liraya doluyor ve en fazla 550 km. yol yapabiliyorum. (Güzergahım İstanbul / Bayrampaşa / Eski Edirne Asfaltı caddesi bu caddenin ışıklarını ve trafiğini bilen bilir.) Baktım olmayacak lpg taktırmaya karar verdim. Uzun suredir buradan sizin yazılarınızı takip ettim ve önceki kasa Corollamda da olan Lovato OBDII sistemini taktırmaya karar verdim. Öncelikli Lovato dedim ve sonraki önceliğim yakınımda olsun istedim.
    Araştırmalarım sonucu Bayrampaşa TUĞRA otogazda karar kıldım. Dün sanayie gittim 12.00 da montaj başladı ve akşam üzeri 18.00 da montaj bitti. Usta daha 28 yaşında olmasına rağmen çekirdekten yetişmiş işinin ehli Semih adında genç fakat zehir gibi bir adam. Bana şöyle dedi ''Ağbey sen benim yanımda dur ve yaptığım her işe bak bu beni daha iyi motive eder'' dedi. Bende başından sonuna kadar onu izledim. Sanki kendi arabasının montajını yapıyormuşcasına özen göstererek her kabloyu bağladıktan sonra tek tek leğimledi. Her bağlantı ve izalasyonu itina ile yaptı. Sonuçmu; Tek kontakta çalıştı araba ve doğru test rampası denen boş bir yola gittik. Rampaki ne rampa, rahat 45 derece var. İlk denemede araba gazı eksik aldı ve bayılır gibi oldu, bir ayar yaptı ve 2. sinde benzinli çekişten fark yoktu.
    Arabaya 120 TL'lik gaz koydurdum bakalım ne kadar götürecek. Yol bilgisayarı 9 lt civarında gösteriyor. Ama aslolan km. kaç olacak bakalım. Dibine kadar kullanacam. Depoyu simit taktırdım 47 lt.lik ve cuk oturdu bagaj havuzunda en ufak bir kabarma olmadı. Fakat stepneyi bagajdan çıkarınca yaklaşık 10 km sonra stepne sensörü yandı. Buna çözüm bulmam lazım çünkü göze hoş gelmiyor. Burda anlamadığım bluetooth stepnedeki sensörü görüyor, peki yarın birgün stepne değişirse ne olacak, bu sensör stepnenin sibop kısmındamı acaba? Neyse çokta önemli değil zaten uzun yolda atarım stepneyi arabaya, şehir içi sıkıntı yok. Netice itibari ile araba sorunsuz çalışıyor montaj çok iyi, ustam çok iyi çıktı ALLAH kendisinden razı olsun. Telefonunu verdi 24 saat ara dedi. Bir deneme yaptım ve bugün 6 kere aradım, adam hepsinde açtı ve yardımcı oldu.
    Of bile demedi sağolsun. Tavsiye ederim yani arkadaşlar. İlk depoda belli etmezde kendini 2. depoda ne yaktığımı paylaşacam sizlerle. Şimdilik esenkalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redransom34 -- 21 Mart 2014; 21:34:50 >

• Bugun birsey farkettim. Gaza aniden sert bi sekilde yuklenirsem araba bir kac kez tekleme yapiyo sonra duzeliyo. Acaba montajdan sonra bir arizami olustu diye benzinde denedim ayni seyi , benzinde normal. Ne kadar hizli yuklenirsem yukleneyim teklemeden hizlaniyo araba. Bu sorunu yasayan arkadas varmi acaba ?

• redransom34 R kullanıcısına yanıt
    Depoda gaz basinci dusukse bazen bendede yapiyor ama full ken ole bi sorunla karsilasmadim acikcasi

Hayirli olsun lpg niz insallah sorunsuz km lerce binersiniz. Yakit durumu gercektrn sizi tatmin edecektir bende sici 25 krs sdisi 20_22 krs civari. Dediginiz gibi usta cok onemli

• Lgli corolla ile 1200 kmyi gectim. Gecenlerde gaz alacagim yere 10 km kala arabada bi duduk otmeye basladi. Gazin bitmek uzere oldugunu bildigimden benzine aldim ,sustu. Duduk oterken araba cekisden dusmuyor, teklemiyor gaz lambasi yanip sonuyor ama gidiyor. İsin en ilginci yokusda oten duduk inise gecince susuyor, iki lamba birden yaniyor,yarim depo gaz varmis gibi.

Yukardaki durum haric muthis memnunum sehir ici en kotu sartta bile 10 litreyi gecmiyor. 38 lite gaz 101 liraya 385 km yapti hepsi sehir ici.ayni sartlarda 1.3 fiorino ile 8 litre mazot yakiyordum daha 3 ay once.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustik61 kullanıcısına yanıt
    Iste butun mesele bu insallah gaz dahada ucuzlar bedavaya gelecek nerdeyse... Bende diyorum mazottan az yakiyoruz kimse inanmiyor sadece buna kalsa yani gazla tam uyumlu motoru olan corollayi tercih sebebi yeter zaten :)

• quote:

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

Iste butun mesele bu insallah gaz dahada ucuzlar bedavaya gelecek nerdeyse... Bende diyorum mazottan az yakiyoruz kimse inanmiyor sadece buna kalsa yani gazla tam uyumlu motoru olan corollayi tercih sebebi yeter zaten :)

Dizel 8 yakmaz diyorlar ama cok dur kalk yapinca kisa mesafede soguk kullaninca yakiyor, uzun yolda dizel 5 litrenin altina dusuyor ama arac bos olursa 90 i gecmezsen oyle dusuyor.o sekilde sursen lpglu corollada 6 civari yakiyor.benim gibi 4 kisi full bagaj 120 basip gittinmi dizel 6, gaz 8 litre yakiyor.yani gaz her sekilde daha ekonomik

Iste gelde anlat millete babamin focusu dizel su anda sici 37.5 krs sdisi 27 krs yakiyor yol bilgisayarida oyle ama nedense bu 4 lt/ 100 km yakan dizeller bizemi denk gelmiyor yoksa millet arabayi cok ust duzey kullaniyorda bizmi beceremiyoruz cok yakiyoruz :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freelyman_1980 -- 23 Mart 2014; 22:20:14 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

Iste gelde anlat millete babamin focusu dizel su anda sici 37.5 krs sdisi 27 krs yakiyor yol bilgisayarida oyle ama nedense bu 4 lt/ 100 km yakan dizeller bizemi denk gelmiyor yoksa millet arabayi cok ust duzey kullaniyorda bizmi beceremiyoruz cok yakiyoruz :)))

Millet vermis 15 bin fazlayi ,bide ustune 10 kurus fazla yakiyorum dese herkez enayi diyecek diye korkuyor. Nasilsa savunmaya geldimi dizeli ustun gosterecek veri cok, sirketler lpg ile ugrasmicaklarindan dizel aliyor. Oyle oluncada gecen yil satilan otonun %58 i dizel millet fazla yaksa niye alsin dedinmi kimse aksini iddia edemiyor karsisinda. Ayrica ben 5 litrenin altinda yaktim diyene inanmiyorum. Tr sartlarinda kimse bagaji dolu 4 kisi icinde arabayla 110-120 hizla 1000 kmyi 40 litre mazotla gidemez giderim diyen koysun ortaya anahtarini guveniyorsa kendine.

• quote:

Orijinalden alıntı: redransom34

Bugun birsey farkettim. Gaza aniden sert bi sekilde yuklenirsem araba bir kac kez tekleme yapiyo sonra duzeliyo. Acaba montajdan sonra bir arizami olustu diye benzinde denedim ayni seyi , benzinde normal. Ne kadar hizli yuklenirsem yukleneyim teklemeden hizlaniyo araba. Bu sorunu yasayan arkadas varmi acaba ?

Bugun bu konu ile ilgili servise gittim servisteki ustam Semih marmara bolge sorumlusu ilker beyi aradi araci bilgisayara bagladilar arac sultancifligi sanko sanayide ilker bey taaa nerde bilmiorum arabaya network uzerinden guncel yazilim atti.( COK SASIRDIM BU KADARINI BEKLEMIYORDUM LOVATO SERVIS OLARAK OLAYI BITIRMIS ARKADASLAR) Sonra ustamla beraber deneme surusune ciktik. Her viteste gaza ani koklemeler yaptim ve maşşallah tekleme mekleme yapmadi ve super oldu. Çok keyiflendim arkadaslar. Birde ilk 100 TL'lik gazla ilk depomla suanda 300 km yol yaptim ve gostergede daha 2 çıt işigim var ve 450 km'yi rahat gorecem gibi. isin ilginc yani arabayi buyuk cogunlugu sehir icinde olmak uzere cekiste sorun olup olmadigini gormek icin hep yuksek devirli kullandim.

• quote:

quote:

Bugun birsey farkettim. Gaza aniden sert bi sekilde yuklenirsem araba bir kac kez tekleme yapiyo sonra duzeliyo. Acaba montajdan sonra bir arizami olustu diye benzinde denedim ayni seyi , benzinde normal. Ne kadar hizli yuklenirsem yukleneyim teklemeden hizlaniyo araba. Bu sorunu yasayan arkadas varmi acaba ?

Bugun bu konu ile ilgili servise gittim servisteki ustam Semih marmara bolge sorumlusu ilker beyi aradi araci bilgisayara bagladilar arac sultancifligi sanko sanayide ilker bey taaa nerde bilmiorum arabaya network uzerinden guncel yazilim atti.( COK SASIRDIM BU KADARINI BEKLEMIYORDUM LOVATO SERVIS OLARAK OLAYI BITIRMIS ARKADASLAR) Sonra ustamla beraber deneme surusune ciktik. Her viteste gaza ani koklemeler yaptim ve maşşallah tekleme mekleme yapmadi ve super oldu. Çok keyiflendim arkadaslar. Birde ilk 100 TL'lik gazla ilk depomla suanda 300 km yol yaptim ve gostergede daha 2 çıt işigim var ve 450 km'yi rahat gorecem gibi. isin ilginc yani arabayi buyuk cogunlugu sehir icinde olmak uzere cekiste sorun olup olmadigini gormek icin hep yuksek devirli kullandim.

Bende cok sevinmistim 2 lamba yanik 300 km gorunce ,500 olacak demistim. 385 de bitti. Uzaktan yazilim atmayi saglayan teknolojinin sahibi microsoft bu arada, servisiniz teknolojiyi yakindan takip ediyor, onu bile yapamayan buyuk otomobil markalarinin servisleri var, olayin baska bi boyutuda bu. Hayirli olsun araciniz ve lpg kitiniz.

• Bence hic girisme bu ise :)

Selamlar yekinme yapıyor aracınız ecu su yetmiyor ondan bende landirenzo taktırttım usta arkadaşım abi evo , omegas pulus ve omegas 3 modeli var omegas 400 tl daha pahallı ama asla yekinme silkeleme yapmaz diğerleri yapar dedi hangisini takalım dedi verdim 400 tl fazla en ufak şikayetim yok.

• 100 TL.lik yakitla 400 km'de ilk depomu bitirdim. Fakat sakin kullanimlarda 450-500 km. arasinda bir deger gorecegime adim gibi eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redransom34 -- 26 Mart 2014; 2:58:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedat61

Selamlar yekinme yapıyor aracınız ecu su yetmiyor ondan bende landirenzo taktırttım usta arkadaşım abi evo , omegas pulus ve omegas 3 modeli var omegas 400 tl daha pahallı ama asla yekinme silkeleme yapmaz diğerleri yapar dedi hangisini takalım dedi verdim 400 tl fazla en ufak şikayetim yok.

Bende landirenzo evo var yekinme silkelenme hic yapmadi , ayni arac ve lpg kitinden arkadasimdada var o yakiniyordu bahsettiginiz yekinme probleminden 15 dakikalik test surusu ve ayardan sonra ondada hicbir sıkıntı kalmadı. 400 lira pahali olan ecunun mutlaka bi ustunlugu vardir ,bosuna pahali degildir ama ustaniz yanlis bilgilendirmis aradaki fark yekinme farkı degil.cunku evoda iyi ayarlandimi yekinme yapmiyor.

Selam hocam ayar yaparak yekinme yapmasının önleneceğini ama yekinmenin devam edeceğini usta daha dogrusu makina mühendisi arkadaşım bizzat test esnasında defalarca gösterdi benzinde asla yapıyor ama lpg ye alınca yapıyor ama sürüş stiline çok bağlı kısa vadede sorun yaratmaz sen anlamazsın bile yekinmeyi dedi ama aracı uzun yıllar kullanacağım diyorsun bu ecu sadece yekinme için değil başka birçok olay için fazla para vermeye değer omegas takalım dedi ok dedim su an için bir sıkıntım yok ama aracımı 3-5 yıl sonra satarım düşüncesi olsaydı evo taktırtırdım o da gayet sorunsuz ve sağlam bir ecu.
  • quote:

Selam hocam ayar yaparak yekinme yapmasının önleneceğini ama yekinmenin devam edeceğini usta daha dogrusu makina mühendisi arkadaşım bizzat test esnasında defalarca gösterdi benzinde asla yapıyor ama lpg ye alınca yapıyor ama sürüş stiline çok bağlı kısa vadede sorun yaratmaz sen anlamazsın bile yekinmeyi dedi ama aracı uzun yıllar kullanacağım diyorsun bu ecu sadece yekinme için değil başka birçok olay için fazla para vermeye değer omegas takalım dedi ok dedim su an için bir sıkıntım yok ama aracımı 3-5 yıl sonra satarım düşüncesi olsaydı evo taktırtırdım o da gayet sorunsuz ve sağlam bir ecu.

abi ben fethiyede bahattine taktırdım, deseydiki bahattin 600 liralık karbüratörlü takalım ben kefilim, ben taktırırdım. bahattin astralara evo takmıyor mesela olmaz diyor. corollaya evo yeter diyor. ben ustama bakarım, ne derse o yani, deseydiki illa omegas takılacak 3 bin vereceksin, başkası bin liraya takıcam dese bile gider 3 bine bahattine taktırırdım. 20 yıldır aynı yerde bahattin, corollada bahattine lpg kiti taktırdığım 4. aracım, abim kuzenler, dayım,amcalarım biz başka yere gaz taktırmayız birimizin aracındada ne yekinme ne stop etme, 20 yıldır sorun çıkmadı. o yüzden benim açımdan sıkıntı yok.

Çok iyi insallah yıllarca sorunsuz kullanırsın hocam bende başım ağrımasın dedim önemsemedim uzun yıllar kullanacagım için o parayı bir kayıp olarak görmedim önemli olan memnuniyet memnunsak ne mutlu bize Allah kaza bela vermesin sağlık sihhat içinde kullanalım araçlarımızı araç seçimimizde bence çok iyi oldu ben çok memnunum corolladan.

• quote:

Çok iyi insallah yıllarca sorunsuz kullanırsın hocam bende başım ağrımasın dedim önemsemedim uzun yıllar kullanacagım için o parayı bir kayıp olarak görmedim önemli olan memnuniyet memnunsak ne mutlu bize Allah kaza bela vermesin sağlık sihhat içinde kullanalım araçlarımızı araç seçimimizde bence çok iyi oldu ben çok memnunum corolladan.

sizde sağlıcakla kullanın aracınızı, sanırım denizlidesiniz, ben çalda öğretmenim. denizlide cam filmini nereye taktırabiliriz, işinin ehli temiz bi yer tanıdığınız varmı.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.