Şimdi Ara

Yeni ekran kartı alıcam.. Yardım-öneri !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    anakart:foxcoon rc4107MA-S2
    ram: 2gb kingston
    ekran kartı:Nvdia 128 mb Geforce 6200

arkaşlar bu pc ye ekran kartı almayı düşünyorum. Bu anakarta 1 gb lık ekran kartı takılırmı, takılırsa hangi oyunları açar? Birde powersupply sorun çıkarırmı?(powersupply ın kaç watt olduğunu ve nasıl öğrenebileceğimi bilmiyorum.) Bunlarla ilgili beni konuya vakıf olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.. Teşekkürler !

• Ekran kartında ram a bakılmaz rama gelene kadar çok şey var . O işlemciye alacağın kart büyük bir ihtimalle darboğaz yapacaktır. Hangi oyunları oynayacağını ve bütçeni belirt ona göre tavsiyede bulunalım. Psu kaç watt olduğuna kasanın yan kapağını açıp bakabilirsin.
  • http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari/sapphire_hd5570-334-10950.html
    daha fazlası dar boğaz yapar poweri öğrenmek için kasanın kapağını açıp arka üst köşeye bak üzeeinde fanlı bi kutu gibi duruyor orda yazıyor modeli ve markası
  • ya aslında bu sistem 6 senelik sistem :D rami 512 mb idi. Bunu ben 2 gb yaptım. Yani 100 tl yi aşmayacak bir ekran kartı ile şuanki hangi oyunları oynayabilirim?
  • monütörün nedir hangi oyunları oynuyorsun
  • monitör casperın lcd monitorü geniş ekran değil. Yani 100 tl yi aşmayacak bir ekran kartı ile modern warfare 2 yi veya assain creed nfs shift vs.. oyunları oynayabilirmiyim? Forumlarda duyuyoruz bu tarz şeyler, burdada böyle bir şey mümkünmü acep :)
  • 2. el hd4670 bulursan al sıfır da alabilirsin bununla çoğu oyunu oynarsın
  • arkadaşlar öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Bu belirttiğiniz ekran kartları benim anakarta uyumlumu PC-express x16 özellikli benim anakart. Yani PC-express 2.0 ile PC-express x16 aynı şeymi?
  • aynıdır fark yapmaz
  • arkadaşlar bu sisteme HD 4670 ekran kartı taksam assain creed , crysis vb.. oyunları rahatlıkla oynayabilirmiym?
  • eğer monitör çözünürlüğü 1440x900 gibiyse hiç korkma o kart rahat rahat oynatır dediğin oyunları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fnmn1
    işlemci: p4 3.20 ghz

arkaşlar bu pc ye ekran kartı almayı düşünyorum. Bu anakarta 1 gb lık ekran kartı takılırmı, takılırsa hangi oyunları açar? Birde powersupply sorun çıkarırmı?(powersupply ın kaç watt olduğunu ve nasıl öğrenebileceğimi bilmiyorum.) Bunlarla ilgili beni konuya vakıf olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.. Teşekkürler !

foxconnla ilgili sorun yaşadınız mı hiç hocam
    ben de sistem topluyorum da anakart o marka olacak nasıldır acaba , bi ara çok sorun var diyorlard bios sorunu falan , ben bu konlarda hassasımdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nazmi_8

Ekran kartında ram a bakılmaz rama gelene kadar çok şey var . O işlemciye alacağın kart büyük bir ihtimalle darboğaz yapacaktır. Hangi oyunları oynayacağını ve bütçeni belirt ona göre tavsiyede bulunalım. Psu kaç watt olduğuna kasanın yan kapağını açıp bakabilirsin.

kasanın boyutuna kadar önemli soğutma problemi yaşayabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headshooter -- 23 Mayıs 2011; 12:25:40 >
  • quote:

arkadaşlar bu sisteme HD 4670 ekran kartı taksam assain creed , crysis vb.. oyunları rahatlıkla oynayabilirmiym?

p4 le rahat oynamak diye bi kavram yok artık med-low takılırsın çoğu oyunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreej12

quote:

işlemci: p4 3.20 ghz

foxconnla ilgili sorun yaşadınız mı hiç hocam
    ben de sistem topluyorum da anakart o marka olacak nasıldır acaba , bi ara çok sorun var diyorlard bios sorunu falan , ben bu konlarda hassasımdir

Şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadım dediğim gibi benim sistem şuan 6 senelik falan.. Şuan foxconun anakartları ne durumdadır bilemem hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

quote:

arkadaşlar bu sisteme HD 4670 ekran kartı taksam assain creed , crysis vb.. oyunları rahatlıkla oynayabilirmiym?

p4 le rahat oynamak diye bi kavram yok artık med-low takılırsın çoğu oyunda

rahat oynayabilirmiyim diye sorarken yani kasmadan(duraklatmadan) oynayabilirmiyim anlamındaydı söylediğim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.