Şimdi Ara

Yeni Ford Fiesta ve Opel Corsa Tercih Yardım Lütfen ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
5.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani ne diyeceğimi bilemiyorum nasıl olurda rakiplerin 6 hava yastıgı standart iken Fiesta 2 havayastıgı koyar sene 2009 :)
  • Hocam neden o iki araba ?
    O fiyata donanım olarak o ikisindende çok daha iyi araç var, motor olarakta

GRANDE PUNTO 5K 1.3 MULTIJET 90 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ --------------- 29.090 ytl

Çift iklim klima, en önemlisi ESP var, ABS vs...Yok yok...Servis ve parça olarakta çok daha iyi. Neden illa Fiesta ve Corsa..Hele Corsayı hiç anlamam. Bence yeni kasaları kötü. Kimle konuşsam aynı fikirde. Astralarda öyle, begenilmedi bu halleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 17 Mart 2009; 23:22:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Passione

quote:

Orjinalden alıntı: quiet_dead

bizde ford fiesta sahibiyiz

biz araçtan gayet memnunuz evet boya dökülme olayı var ama bizim araç alınalı 2 ay oldu allaha şükür öyle bi sorun çıkmadı daha

zaten arabanın tek sorunu da o boya dökülmesi onun dışında pek büyük bir sorunu yok ufak tefek sorunları var

ötv indirimden sonra çok cazip duruma geldi

bence sınıfında şuan rakipsiz en alınabilcek araba ford fiestadır yakıt ve konfor yönünden çok iyi sadece süspansiyonları sert oda arabanın yol tutuşunu arttırmak için sert yapılmış

eğer araçla ilgili sormak istedikleriniz varsa seve seve cevaplarım

Aracınızda kaç havayastığı var ve kapı üstlerindeki tutulacak kollardan var mı aracınız da ?

Benim test ettiğim Fiesta lansman paketli araçta inanılacak gibi değil 2 hava yastıgı vardı ve bahsettigim tutunulacak yerler yoktu.

2 tane hava yastığı var mesala diz hava yastığı için bölme yapmışlar hatta üstünede yazmışlar airbag diye ama tabi içi boş

aslında en az 4 tane olması gerek mesala aynı platformda ki mazda 2 de 6 tane hava yastığı standart olarak sunuluyor

inanırmısınız tutucaklara hiç dikkat etmemiştim bugune kadar ama sanırım yok benimde o yüzden dikkatimi çekmedi herhalde

arabada o tür parça eksiklikleri var mesala motor üstünde olan plastik kapak yok koymamışlar vida yerleri var ama takmamışlar çok ilginç

• arkadaslar benimde aklıma bu 2model cok takıldı.Fiestanın 1.25 82bg 23.665tl iken Corsa 1.4 16v 90bg olanına(enjoy) 24.200tl vermek daha mantıklı degil mi?bu iki aracın hangisinin performansı daha iyidir?yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Yani ne diyeceğimi bilemiyorum nasıl olurda rakiplerin 6 hava yastıgı standart iken Fiesta 2 havayastıgı koyar sene 2009 :)

Yeni ibiza da 2 hava yastıgı referance donanımında Gerçekten ayıp aslında. "Tutacak" olmaması ise güvenlik önlemi diye biliyorum. Sürücünün eli kayıp tutmasın diye

Bu arada ulu*memo rica ederim. Fiesta gerçekte çok iyi bir araba, benim de Ibiza'ya gönlüm kaymasaydı diğer tercihim direk Fiesta olacaktı.

Her açıdan güzel bir araç, kazasız belasız kullanırsın inşallah hayırlı olsun şimdiden. Fakat demin biraz Fiat'ın sitesine girdim de son bir tavsye yapayım sana

G.Punto 1.4Tjet 120hp Dynamic 26.250TL
    Bravo 1.4 90hp Avtive 26.700TL
    Bravo 1.4Tjet 120ho active 28.800TL
    Bravo 1.6 jtd 105hp(dizel) 31000TL

Bence süper fiyatlar

Neyse benimkiler sadece tavsiye, maksat çeşitlilik olsun. Fiesta kesinlikle verilen parayı hak eden çok şık bir araç

İyi Akşamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 17 Mart 2009; 23:24:34 >

• Bravo 1.4 90hp Avtive 26.700TL

Şu fiyata Bravo varken, ne fiesta, ne corsa diyorum bende. Ama GP Emotion modelide full halde çok iyi duruyor
    Performans olarakta corsa ile fiestayı aglatır gibi geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 17 Mart 2009; 23:26:06 >
  • @quiet_dead

Ford un motorları genelde öyledir zaten dikkat edin diğer modellere gözünüz yorulur kaputu açınca çözemezsiniz neyin ne oldugunu :)

Tutacak olayı hakikaten efsane bir olay yahu hangi mantık onu oraya koymaz açıklama bekliyorum :P

Mazda 2 donanım olarak aşmış durumda ve yeni kasa otomobil yani avantajı çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Passione -- 17 Mart 2009; 23:28:46 >
  • quote:

@quiet_dead

Ford un motorları genelde öyledir zaten dikkat edin diğer modellere gözünüz yorulur kaputu açınca çözemezsiniz neyin ne oldugunu :)

Tutacak olayı hakikaten efsane bir olay yahu hangi mantık onu oraya koymaz açıklama bekliyorum :P

Mazda 2 donanım olarak aşmış durumda ve yeni kasa otomobil yani avantajı çok.

ya işte böle küçük şeylerden acayip kar ediyorlar adamlar onu bunu koymayarak mesala o motordaki kapağı koymuyolar atıyorum 5 tl olsa tanesi yılda sırf fiesta 1 milyon tane üretilse 5 milyon tl karları oluyor adamların çok büyük bir para
  • ibizada gzl bence seçeneklere koyun 207 de
  • 2 arabada seni emin üzmeyecektir..

ama fiesta daha yeni olduğu için bazı problemleri var,ve problem çıkarma ihtimali daha fazla,bunu da unutma..!
  • dostum beni fiesta 1.6 dizel ve uçak gibi 11.9 saniye de 100 km ye cıkıyor. corsa 1.3 cdti 3 boy koyarım 100 metrede
    quote:

Orjinalden alıntı: melankolik23

Dizel corsayı neden düşünmüyorsunuz?28 küsür bir fiyatı var enjoy'un...Donanımı sizi tatmin edecektir....
    Tek bir nedenden dolayı fiesta dizel almam corsa dizel alırım o da şu:
    1.4 fiesta sadece 68bg 5 ileri ve 0-100'ü 14,9 sn
    1,3 Corsa 90 bg ve 0-100'ü sadece 12,7 sn ve de 6 ileri vites...
    tercih sizin...

Yeni Ford Fiesta ve Opel Corsa Tercih Yardım Lütfen !

• sen ucak gormemissin senin o 1,6 ucak dizel fiestayada 2 boy ben koyarim 0-100 = 10,7 sn :P

quote:

Orjinalden alıntı: sado0009

dostum beni fiesta 1.6 dizel ve uçak gibi 11.9 saniye de 100 km ye cıkıyor. corsa 1.3 cdti 3 boy koyarım 100 metrede
    quote:

Dizel corsayı neden düşünmüyorsunuz?28 küsür bir fiyatı var enjoy'un...Donanımı sizi tatmin edecektir....
    tercih sizin...

• dizel olmayacaksa

lancer 1.5 invite 110 beygir

9 hava yastığı

esp

çekiş kontrol

otomatik klima

geniş hacim

vs.
    vs.

29 milyar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oliwer -- 18 Mart 2009; 9:43:08 >
  • Yani, şu Lancer varken mesela, Corsa ve Fiestaya 28 milyar hakikaten yazık diyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt_tr

Yani, şu Lancer varken mesela, Corsa ve Fiestaya 28 milyar hakikaten yazık diyorum

Kendi adıma katılıyorum ama genel olarak katılmıyorum.

Zevkler ve Renkler tartışılmaz meselesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: sado0009

dostum beni fiesta 1.6 dizel ve uçak gibi 11.9 saniye de 100 km ye cıkıyor. corsa 1.3 cdti 3 boy koyarım 100 metrede
    quote:

tercih sizin...

1,6 fiesta ve 90'lık corsanın 0-100 leri arasında sadece 0,8 sn var..1 saniye bile değil...Bu verilerle o farkı biraz ZOR yaparsınız...Ayrıca siz senede 628 t l öderken corsa sahibi 393 lira ödeyecek...Siz henüz uçak görmemişsiniz ,11,9 sn bir araç için ahışahım bir değer değil,sonuçta altınızdaki araç ne bir ralli aracı ne de yüksek performanslı bir araç..altı üstü 90bg.lik bir araç...Bu mantıkla araç sürüyorsanız yolları da pist gibi görüyorsunuz galiba,dikkat edin tekerleriniz yerden kalkıp uçmaya hazırlanırken bir kamyon çarpmasın...İlk mesajı yazarken kesinlikle amacım corsa çok hızlı fiesta çok yavaş onunla drag yapamazsın demek değildi...14,9sn bir araç için oldukça yavaş,onu geçtim araba sollarken bile zorlanılabilir..aynı şey corsanın75bg.lik modeli içinde geçerli 0-100'ü 14,5 saniye...Olayı bu hale getiren siz oldunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melankolik23 -- 18 Mart 2009; 11:48:00 >

• selamlar arkadaşlar bende 29-30 milyar civarına eşim için dizel otomatik bir araba bakıyorum opel corsa 1.3 cdtı 90 hp easytronic+enjoy paket yaklaşık 30 milyar. toyota yaris dizel multimode 29300 bu ikisi hakkında fikri olan var mı. aslında tip olarak ve arac olarak opel corsa daha güzel geliyor fakat daha önceden opel astra 1,3 cdtı 90 hp test etmiştim arabanının motor performansı cok ama cok kötüydü bence.. corsadaki de sanırım aynı motor bu beni diüşündürüyor bu konuda fikri olan var mı? vaya başka tavsiyesi olan..teşekkürler..
  • benim seçimim fiesta olurdu hem güncel kasa hemde daha şık...selam
  • eğer cevap banaysa fiesta nın dizel otomatiği yok bana dizel otomatik bir araç lazım yoksa fiestayı açıkcası çok beğendimç.
  • opel düşünme bile fiesta nın yanında
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.