Şimdi Ara

Yeni Ford Fiesta ve Opel Corsa Tercih Yardım Lütfen !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
5.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babam tercihi benim üzerime yıktı arkadaşlar , ötv indiriminden yararlanarak b sınıfı bir
    araç almak istiyoruz. Alım gücümüz 29000 - 29500 tl arası ...

Söylediğim gibi iki tercih arasında kaldım.

İlk olarak yeni fiestayı değerlendirirsem , Titanium 5K 1.4 TDCi + Lansman paket modelini
    istiyorum. fiyat 29.250 bize uygun. Birçok özelliği var , gerçekten dolu bir araç , dizayn olarak
    mükemmel zaten. Ancak yeni fiesta sahiplerinin sıkıntıları beni düşündürüyor. Boya dökülmesi ,
    koltukların çabuk yıpranması , su alması gibi durumlar ... Onun için görüntü ve dizayn olarak güzel
    olmasına rağmen kalitesinden korkuyorum. Acaba bu eksiklikleri bu kısa sürede gidermişler midir?

Opel Corsa ya gelirsek , Cosmo 1.4 16V Twinport (90Hp) modelini istiyorum. Bu aracın yakıt
    yönünden tüketimi biraz daha fazla ve donanım seviyesi fiestaya göre düşük. Ancak malzeme kalitesi
    olarak iyi bir araç olduğunu düşünüyorum.

Bu iki aracı hiç deneme fırsatım olmadı sadece duyduklarım ve gördüklerimle bu fikirlere sahibim.
    Sizden bunun için yardım istiyorum arkadaşlar , belki bu arabalardan birine sahipsinizdir veya
    benden daha çok bilginiz vardır.

• Corsanın fiyatları ötv'den önce daha ucuzdu. Kesinlikle pazarlıksız almayın. Bence fiesta daha mantıklı şuan için.
  • benzinli corsayı tamamen atın hocam kafanızdan...

1.4"u de sallayın 1.6 dizel fiesta alın....
  • Fiesta'larda boya sorunu var.Mahkemelik olanlar var.Fiest başlığına bakın.
  • Yeni Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Enjoy 28.124

• vallaha kardeş ben de aynı durumda kalmıştım ama işte boya dökülmesi gibi durumlar 2.eli sıkıştırıyor ve ben otomatik alacağım için astra seçtim aynı fiyata titaniumun benzilisini veriyorlar ve ben böyle korkular yerine daha az donanımlıyı aldım ama şunu da söyleyeyim ellerinde araba yok istediğim arabadan ankarada bir tane kalmıştı ben de onu aldım yine de sen bilirsin araba işi şans işi ve fiestanın kasası daha güncel ve güzel
  • Hangisini alırsanız alın pişman olacagınızı sanmam. Ben Fiesta'ya biraz daha yakın hissediyorum kendimi bu ikisi arasından. Fakat Corsa diyince de aklıma biraz daha kaliteli bir araç geliyo.

1.4 tdci'nin beygiri biraz düşüktü galiba, 1.4 Corsa çok daha performanslı olacaktır ama benzini de aynı oranda içecektir tabi Dizel Fiesta'ya nazaran.

Son olarak başka bir araç önermek istiyorum sana. Anladıgım kadarıyla genç bir arkdaşsın benim gibi Yani dizayn'a önem veriyosun. Eğer arabanın ilerde biraz tıkırtı çıkarmasını, arka stopların bazen buhar yapmasını, biraz daha yavan bir iç mekanı sorun etmezsen kendine sana şu aracı öneririm:

Bazı arkdaşlar bilir benim de yeni ibiza'm var ve her karşılaştırmada git ibiza al demem millete, belki de bu ilktir hatta. Nedense seni tanımıyorum ama bu aracı yakıştırdım sana Belki de benim arabam bunun 5 kapılısı oldugu için ve 3 kapılısını çok begendiğim içindir :)

Neyse ötv indiriminden sonra da fiyatlar şöyle:

YENİ IBIZA SC 1.6 lt 105 hp Reference 7-ileri DSG 28.450
    YENİ IBIZA SC 1.6 lt 105 hp Elegance 7-ileri DSG 29.950
    YENİ IBIZA SC 1.6 lt 105 hp Style 7-ileri DSG 32.450
    YENİ IBIZA SC 1.6 lt 105 hp Sport 7-ileri DSG 33.850

Bunlar otomatik vitesli fiyatları. DSG hakkında is eşunu söyliyim, hem daha az benzin yakarsınız hem de performans olarak arabanın performansını törpülemez.

YENİ IBIZA SC 1.6 lt 105 hp Sport 30.650TL

Bu da manuel olan full versiyonun fiyatı.

Son olarak şunu söyliyim, aklı başında adam normalde ibiza almaz Fiesta ve Corsa bence kalite olark yarım gömlek üstün ibiza'dan.

edit:
    1.6 dsg ibiza sc'nin teknik verileri:
    Şehir içi tüketim: 8,1lt
    şehir dışı:5,1lt
    0-100km/h hızlanma: 10.1sn
    son hız: 188km/h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 17 Mart 2009; 18:14:02 >

• bizde ford fiesta sahibiyiz

biz araçtan gayet memnunuz evet boya dökülme olayı var ama bizim araç alınalı 2 ay oldu allaha şükür öyle bi sorun çıkmadı daha

zaten arabanın tek sorunu da o boya dökülmesi onun dışında pek büyük bir sorunu yok ufak tefek sorunları var

ötv indirimden sonra çok cazip duruma geldi

bence sınıfında şuan rakipsiz en alınabilcek araba ford fiestadır yakıt ve konfor yönünden çok iyi sadece süspansiyonları sert oda arabanın yol tutuşunu arttırmak için sert yapılmış

eğer araçla ilgili sormak istedikleriniz varsa seve seve cevaplarım
  • Dizel corsayı neden düşünmüyorsunuz?28 küsür bir fiyatı var enjoy'un...Donanımı sizi tatmin edecektir....
    Tek bir nedenden dolayı fiesta dizel almam corsa dizel alırım o da şu:
    1.4 fiesta sadece 68bg 5 ileri ve 0-100'ü 14,9 sn
    1,3 Corsa 90 bg ve 0-100'ü sadece 12,7 sn ve de 6 ileri vites...
    tercih sizin...
  • Corsayı al çık..
  • yeni araba ne olacağı belli değil fiestanın ve dediğim gibi fiestadan bazı insanlar ne kadar memnunsa bazıları nefret ediyor o yüzden bence corsa almak daha mantıklı zaten kasayıda hemen yenilemezler 2 sene sonra sıkılınca fiestayla takasa girersin olur biter...
  • Büyün yorumlar için teşekkürler arkadaşlar ... Opel Corsa nın benzinlisini artık düşünmüyorum gibi
    şehir içi yakıt tüketimi 7.8/8.1 lt çünkü benim için yani bir öğrenci için yüksek miktarda yakıyor.
    Enjoy 1.3 Cdti - 90 hp 28.270 tl + Spor paket lazım 969 tl ( Yol bilgisayarı + görüş
    paketi olmadan da araba çok boş ) . Aklım gerçekten çok karışık. İçimden bi ses al fiestayı diyor.

@kaya5789 Seat konularından seni tanıyorum kaya Siyah ibiza'n süper kazasız belasız kullan.
    Seat a yabancı değilim aslında babamda şuan Seat Cordoba var , çokta sevdiğim bi araba. Bizim aracı servis e götürdüğümde showroom da dolaşırken Leon , ibiza hepsini inceliyorum ancak nedense
    ibiza ya ısınamadım. Aslında hoşuma giden leon ama fiyatı biraz yüksek . Fikir verdiğin
    için çok teşekkürler

@quiet_dead Çok saol aklıma takılan birşey olursa mutlaka sorarım. Yakıt tüketimi gerçekten çok
    düşük ; şehiriçi 1.4 tdci için 5.3 lt , 1.6 tdci için 5.2 lt Adeta kokluyor.

• şunu soracağım hani ben de öğrenciyim de senede kaç kilometre yol yaparsınız siz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: melankolik23

Dizel corsayı neden düşünmüyorsunuz?28 küsür bir fiyatı var enjoy'un...Donanımı sizi tatmin edecektir....
    Tek bir nedenden dolayı fiesta dizel almam corsa dizel alırım o da şu:
    1.4 fiesta sadece 68bg 5 ileri ve 0-100'ü 14,9 sn
    1,3 Corsa 90 bg ve 0-100'ü sadece 12,7 sn ve de 6 ileri vites...
    tercih sizin...

Aslında düşünmedim değil , söylediğim gibi Enjoy 1.3 cdti 90hp 28.270 tl + Spor paket gerekli 969 tl

+ görüş paketi 969 tl = 30.208 tl yaptı Bu araba da daha yol bilgisayarı , park sensörü ,

hız sabitleyici yok. Acaba bayii ile pazarlık yapma şansım var mı bu paketlerle alakalı ? Hediye olarak

birini veremezler mi ?

• evet bende ogrencıyım kac km yapıyosunuzkı dızel ıstıyosunuz dıyecem ama dızel alın derım ben senede 10 bın km anca yapıyom ama bır anda para vermekle her benzın alısda vermek farklı cok koyar ınsana hele ogrencı adama....

bu arada fıesta bence daha guzel tercıh bende butun b sınıflarına baktım ama fıesta baska su boya sorunu var bı oda hallolsa gercekten cok guzel arac...
  • niye b sınıfı? mitsubishi lancer bence tam genç arabası gözardı etmemelisin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermanas1944

şunu soracağım hani ben de öğrenciyim de senede kaç kilometre yol yaparsınız siz?

Çok fazla km yapmam tabi ama 30 liralık mazot aldığımda 230 km yol gitmem , 30 liralık benzinde

130 km yol gitmemden daha iyidir.
  • hani şunun için dedim bir anda para vermektense fasılalarla vermek daha mantıklı gibi geliyor bana ama yine de eğer parayı babam verecek benzini ben koyacağım diyorsanız babanıza dizelini aldırın o ayrı mesele ve bayiler pek pazarlık yapmıyorlar her marka da böyle genellikle
  • quote:

Orjinalden alıntı: quiet_dead

bizde ford fiesta sahibiyiz

biz araçtan gayet memnunuz evet boya dökülme olayı var ama bizim araç alınalı 2 ay oldu allaha şükür öyle bi sorun çıkmadı daha

zaten arabanın tek sorunu da o boya dökülmesi onun dışında pek büyük bir sorunu yok ufak tefek sorunları var

ötv indirimden sonra çok cazip duruma geldi

bence sınıfında şuan rakipsiz en alınabilcek araba ford fiestadır yakıt ve konfor yönünden çok iyi sadece süspansiyonları sert oda arabanın yol tutuşunu arttırmak için sert yapılmış

eğer araçla ilgili sormak istedikleriniz varsa seve seve cevaplarım

Aracınızda kaç havayastığı var ve kapı üstlerindeki tutulacak kollardan var mı aracınız da ?

Benim test ettiğim Fiesta lansman paketli araçta inanılacak gibi değil 2 hava yastıgı vardı ve bahsettigim tutunulacak yerler yoktu.

• 2 hava yastıgı var gplı paketler yenı geldı yanı su ana kadar satılan araclarda 2 hava yastıgı var on sag koltukda tutacak var sadece buna bende sasrdım...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.