Şimdi Ara

YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
18.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam zaten Focus'ta opsiyon Sony ses sistemi yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hocam opsiyon olarak bunu satın alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

4-Araba yokuş çıkmıyor. Motorda turbo yok. Kalkışları da çok güçsüz.

Dizel Focus'ta turbo yok diyor

Bu cümleden sonrasını okumadım zaten.

Benim diyeceğimi demişsiniz. Ağzınıza sağlık

Forum yorumcularına bakar mısınız?

Tadı tuzu kaçtı buraların vallahi,kabak tadı verdi...

Birkaç kişini hatırına okunabiliyor burası..

Gölge etmeyin bari

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben fordda staj yapıyorum gelen focuslar bakıyorum 5.8 den yukarı ortalama görmedim.Az önce bi focusa baktım ortalama km 64 ortalama yakıt 5.3 lt

• quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

4-Araba yokuş çıkmıyor. Motorda turbo yok. Kalkışları da çok güçsüz.

Dizel Focus'ta turbo yok diyor

Bu cümleden sonrasını okumadım zaten.

Benim diyeceğimi demişsiniz. Ağzınıza sağlık

Forum yorumcularına bakar mısınız?

Tadı tuzu kaçtı buraların vallahi,kabak tadı verdi...

Birkaç kişini hatırına okunabiliyor burası..

Gölge etmeyin bari

Kardeşim normalde vardır demedim.

Bu arabalarda turbonun olmaması en kotu şey. Kastetmek istedigim bu.

Neyse daha yazmam. Ben goruslerimi yazdım.
    Sizinde goruslerinize saygı duyuyorum.

• aynı motor 2012-2013 model mazda3 lerde de var. Eski aracımdı. Bu motor ortak motor. eski versiyonları 16 valf bunlar 8 valf ama valfler daha geniş diye bilinir. düz yolda en düşük tüketim 3,2 lt/100km olarak gittim. ama ortalamam şehir içi 6-7 lt/100 km arasıydı. aracı sattığım kişi İstanbul trafiğinde 40-45 kuruş yakıyor gibi dertlenmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

1. Turbosuz dizel araç 80'lerden kalma Audiler vs. hariç yoktur.
    2. Motorunun, şanzımanının nasıl kullanıldığı belirsiz olan "hayatı idame" seviyesindeki boş şirket aracı geniş ekranlı, deri koltuklu full paket D sınıfı bir araçla kıyaslanıyor. Bunun mantığını anlayan varsa gelsin.
    3. "Izgara dediğin nedir ki?" denmiş, evet o kadar çok donanımın içinde çok küçük bir detay. Hiç soğuk bölgelerde bulundun mu? Orada arabanın motoru ısınsın diye ızgaraları kapatan insanları gördün mü? Veya yüksek hızda gürültüyü azaltmaya yaradığını duydun mu?

http://www.youtube.com/watch?v=it3-0eXFuxc

4. Hali hazırda 1.6 dizel araçların en performanslıların birinden bahsettiğimizi, altındaki arabanın 95 hp.lik araç olduğunu hatırlatırım.

5. Daha yazacak çok şey var ama benim vaktim yok.

6. Buda yakıtı içen, benzinliyle aynı yakan, insigniadan fazla yakan (!) dizel aracımın tüketimi.

500 km. ş.arası, 100 km şehir içi.

YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR

Abim, benim yok derken ki kastım, teorik. Pratikte var ama varlıgını goremiyoruz.

Bakın ben isim geregi cok arac kullanıyorum.

Kıyaslarım kıstaslarım buna istinadendir.

Aranızda hundai accent kullanaa var mı?

arabadaki turbo ben buradayım diyor.

O kadar seriki anlatamam.?

Simdi focusa gelince buna istinaden aracta turbo var denilinirmmi yaa?

araaba yokuş cıkmıyor

Neyse seninkine gelelim.sehir ici yakıta deginmissin

BEnce aracın koltagını kapatıp oyle surmussun . Buda piskolojinde bu surdugun bu sekilde surdugun aractan asla zevk almayacagın anlamına geliyor.

Yakıtı bu kadar seviyeye dusunmen, arac surerken de zevk almak yerinw takıntı haline getirtip, en aza indrgeyerek, sanki zafer kazanmış gibi ilan etmissin kendini.

3.8 e dusurdun ama.sen bunu dusurmektwn zevk aldın.?
    Araba surmekten degil

Neyse. ANlasılan o ki kimse para versigi seye laf soyletmiyor.

Ama.ben sirket aracları oldugu icin tınlamoyorun
    Ama param olsa ben bu ford focusa hayatta para vermem.

Flunce bile bundan daha iyidir emin olun.

Ozellikle yakıtta

• quote:

Orijinalden alıntı: krmlfc

hocam ben fordda staj yapıyorum gelen focuslar bakıyorum 5.8 den yukarı ortalama görmedim.Az önce bi focusa baktım ortalama km 64 ortalama yakıt 5.3 lt

Symbollere de bakmanı isterim
    Ha aynı sey degil tabi. Sadece yakıt anlamında dedim

3.2 dir oda en fazla.

• Fluence az yakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

hocam ben fordda staj yapıyorum gelen focuslar bakıyorum 5.8 den yukarı ortalama görmedim.Az önce bi focusa baktım ortalama km 64 ortalama yakıt 5.3 lt

3.2 dir oda en fazla.

Hocam 3.2 ortalama çok zor yapmayın kasarak yapılır benim c maxta da yaparım symbol kullandım 2 gün sehir içi trafiğinde benim c maxtan 1 litre az yaktı o da ağırlıktan kazanıyor kartondan araba bu arada yukarıdaki forumdan bir dostum 3.8 ortalama 80 km ort. Hız var yani zorlanarak yapılmamış araç genelde 100-110 dolaylarında gitmiş burda ispatlamaya çalışma gitmiyo dediğin motorla henüz beni geçebilen dizel olmadı özellikle bunu aldım bunu bilerek dci motorla gel benim arabayı geç sana anahtarı vereyim olur mu ? Hemde dci motorun max. 1 litre fazlasını yakarım üstüne çıkmaz

• Hocam öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım, turbosuz dizel diye bir şey artık yok. Yanlış anlamayın ama siz dizel kullandığınıza emin misiniz?
    TDCI daki T = Turboyu ifade eder.

Gelelim fanboyluğa ben asla bir araca körü körüne bağlanmam bunada karşıyım,focusla ilgili bir sürü olumsuz görüşüm,yazım olmuştur bakabilirsiniz.
    70bin'lik focus son zamlardan önce opsiyonlu dolu dolu bir focus demekti,bu focustada sanıyorum ki koltuklar elektrikliydi. Sizin çevirmeli olduğuna göre koltuklarınız 70bin'Lik focus kullanmıyorsunuz,titanium olduğunuda sanmıyorum aracınızın.

Evet ulaşımı zor ayar kolunun ama bir kez iki kez ayarlarsınız bunu zırt pırt uğraşılan bir şey değil, nedir sıkıntı anlamadım. Koltukları rahatsız demişsiniz bu kişiseldir bir şey diyemem ama bana oldukça rahat geliyor.

Arabanın aynası konusunda hiç sıkıntı yaşamadım daha öncede yazmıştım,buda kişiseldir bir şey diyemem ama ben oldukça rahat görüp manevra yapabiliyorum.

Dizel aracınızda turbo vardır bunu unutmayın ve ben atmosferik motor kullanıp yokuşlarda tekleme,stop etme yaşamazken sizin probleminiz araç kaynaklı olmasın,bence bir servise gösterin aracı. TDCI motorun performansı hemen hemen herkesi tatmin eder ilginç bir tespit sizinki. Uçan tenekelerle karşılaştırmışsınız focusu.. Era,symbol elbet kolay fırlar ağırlıkları ne kadarki focusun yanında. Dizel focus 1400kg civarı sanıyorum.

Yol tutuşu tatmin etmez derken focusu kastetmediğinizi sanıyorum,yoksa ayıp ettiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

quote:

quote:

3.2 dir oda en fazla.

Hocam 3.2 ortalama çok zor yapmayın kasarak yapılır benim c maxta da yaparım symbol kullandım 2 gün sehir içi trafiğinde benim c maxtan 1 litre az yaktı o da ağırlıktan kazanıyor kartondan araba bu arada yukarıdaki forumdan bir dostum 3.8 ortalama 80 km ort. Hız var yani zorlanarak yapılmamış araç genelde 100-110 dolaylarında gitmiş burda ispatlamaya çalışma gitmiyo dediğin motorla henüz beni geçebilen dizel olmadı özellikle bunu aldım bunu bilerek dci motorla gel benim arabayı geç sana anahtarı vereyim olur mu ? Hemde dci motorun max. 1 litre fazlasını yakarım üstüne çıkmaz

dci motorla gel benim arabayı geç sana anahtarı vereyim olur mu demek aracındaki motorun gücüne bakınca çok iddalı bir cümle.

hangi dci motor?

farklı güçlerde dci motorlar var.

şimdi çıkar gelir bir tane 1.6 dci hadi der sana, cem yılmazın birzamanlardaki ALIRIM ANAHTARINI reklamındaki gibi boynu bükük anahtarını verirsin sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: fk 1000

quote:

quote:

quote:

3.2 dir oda en fazla.

dci motorla gel benim arabayı geç sana anahtarı vereyim olur mu demek aracındaki motorun gücüne bakınca çok iddalı bir cümle.

hangi dci motor?

farklı güçlerde dci motorlar var.

şimdi çıkar gelir bir tane 1.6 dci hadi der sana, cem yılmazın birzamanlardaki ALIRIM ANAHTARINI reklamındaki gibi boynu bükük anahtarını verirsin sonra.

1.6 dci 136 hp den bahsetmiyorum tabiki 1.5 dci 110 hem daha tasarruflu hemde daha hızlı muamelesi yapıyor tdı crdi hdı 112 lik olan dci vs. bunlar ford focusa kafa tutamaz

• 109 hp olanlar daha az yakıyor
  • quote:

1.5 dci 110 hem daha tasarruflu hemde daha hızlı muamelesi yapıyor tdı crdi hdı 112 lik olan dci vs. bunlar ford focusa kafa tutamaz

Hocam sen bu focusun motoruna çok inanmışsın, tamam iyi hoş motor da zaten hdi ile ortak değil mi, hadi diyelim focus hepsini takaladı da öyle aman aman fark açmaz, saydığınız motorların hepsi al birini vur ötekine makinalar geçse ne geçmese ne, üç aşağı beş yukarı aynı burada tüketim önemli faktör burada da focusun bu saydığınız motorlar içerisinde biraz daha yüksek yaktığı konusunda genel bir izlenim var, ki bana göre de farklı yakmak ta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

quote:

1.5 dci 110 hem daha tasarruflu hemde daha hızlı muamelesi yapıyor tdı crdi hdı 112 lik olan dci vs. bunlar ford focusa kafa tutamaz

Hocam sen bu focusun motoruna çok inanmışsın, tamam iyi hoş motor da zaten hdi ile ortak değil mi, hadi diyelim focus hepsini takaladı da öyle aman aman fark açmaz, saydığınız motorların hepsi al birini vur ötekine makinalar geçse ne geçmese ne, üç aşağı beş yukarı aynı burada tüketim önemli faktör burada da focusun bu saydığınız motorlar içerisinde biraz daha yüksek yaktığı konusunda genel bir izlenim var, ki bana göre de farklı yakmak ta.

çok büyük fark açmaz ben bundan bahsetmiyorum ancak araç gerçekten güzel gidiyor ki fazla yakma mevzusu şöyle maksimum 0.5-1 litre fazla yakar ben çok araç inceledim araç alırken çok araç test ettim bu kanıya oradan vardım markayı savunuyorum gibi görünebilir ama öyle bir niyetim yok yukarıda gereksiz kötülenmeye çalışıyor bu araç

• 2011 Focus 3 tdci 95 hp sahibiyim. 23 km/h hız ortalamada şuan 5.5 lt yakıt ortalamam var. Arabada start/stop var. Daha önce megane 2 dizel 80 hp aracım vardı. Yaklaşık aynı şartlarda ortlama 4,5-4,7 arası olurdu. Focus yaklaşlık %20 daha fazla yakıyor. Ama megane ın az yakma konusunda rakibi pek yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeanddead

Bu aktif ızgara olayı güzelmiş lakin kapanması sorun yaratmaz mı?

Dizel araçların özellikle kış aylarında geç ısınması problemdir. Hem kaloriferin açılması hem de motorun devirli kullanımına müsait olmaması yönünden dezavantaj. Bir önceki aracım (1.6 benzinli) ile şu anki 1.6 TDCI Focus'un motorları hemen hemen aynı anda ısınıyorlar.
  • ensnksr kullanıcısına yanıt
    @ensnksr
    Abi bu aktif ızgara özelliğini şu anda istesende alamıyorsun. Sadece belli bir dönem üretilen araçlarda var.

@fk 1000

Diğer araçlarda olması ne kadar güzel. Bu araba çıktığında bir çok araçta yoktu (2011). Hoş şu anda yine yok. C serisinin güncel modelinde yok diye biliyorum, yenisinde olması iyi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman202 -- 14 Mart 2014; 18:33:38 >
  • quote:

Abim, benim yok derken ki kastım, teorik. Pratikte var ama varlıgını goremiyoruz.

Bakın ben isim geregi cok arac kullanıyorum.

Kıyaslarım kıstaslarım buna istinadendir.

Aranızda hundai accent kullanaa var mı?

arabadaki turbo ben buradayım diyor.

O kadar seriki anlatamam.?

Simdi focusa gelince buna istinaden aracta turbo var denilinirmmi yaa?

araaba yokuş cıkmıyor

Neyse seninkine gelelim.sehir ici yakıta deginmissin

BEnce aracın koltagını kapatıp oyle surmussun . Buda piskolojinde bu surdugun bu sekilde surdugun aractan asla zevk almayacagın anlamına geliyor.

Yakıtı bu kadar seviyeye dusunmen, arac surerken de zevk almak yerinw takıntı haline getirtip, en aza indrgeyerek, sanki zafer kazanmış gibi ilan etmissin kendini.

Araba surmekten degil

Neyse. ANlasılan o ki kimse para versigi seye laf soyletmiyor.

Ama.ben sirket aracları oldugu icin tınlamoyorun
    Ama param olsa ben bu ford focusa hayatta para vermem.

Flunce bile bundan daha iyidir emin olun.

Ozellikle yakıtta

Güzel kardeşim, 25 bin km.dir kullandığım arabayı bana öğretmeye kalktın, şimdi de sürüş tarzımı öğretiyorsun. Bilgilendirme için teşekkür ederim :)

Hyundai accent kullandım, hatta performans testine dahi aldım (110'luk). 128'lik kullandım ancak arabanın limitlerinde kullanacak fırsatım olmadı. Yokuş çıkma olayından bahsetmişsin, onun da testini yaptım. Parkur Balçova-Gaziemir otobanı.

110'luk Era - 155 km/h
    115'lik Focus - 162/163 km/h
    120'lik Alfa 147 - 178 km/h
    128'lik otm. İ30 - 161/162 km/h

Konuya girdiğinden beri elle tutulur birşey söylemedin, hangisine nasıl cevap vereceğimi bilemedim.

"BEnce aracın koltagını kapatıp oyle surmussun . Buda piskolojinde bu surdugun bu sekilde surdugun aractan asla zevk almayacagın anlamına geliyor.Yakıtı bu kadar seviyeye dusunmen, arac surerken de zevk almak yerinw takıntı haline getirtip, en aza indrgeyerek, sanki zafer kazanmış gibi ilan etmissin kendini.
    Araba surmekten degil"

....demişsin. Gerek bu konuda gerek FOCUS III Ana konuda, gerekse Focus ile ilgili forum sitesinde yakıt tüketimlerimi sık sık paylaştım. Benim takıntılı olup olmadığımı konu başlığına cevap niteliğinde koymuş olduğum bir fotoğrafa göre yargılama kudretini nereden buluyorsun, beni ne kadar tanıyorsun??

"ANlasılan o ki kimse para versigi seye laf soyletmiyor." demişsin, yukarıda bahsettiğim konu ve forum sitelerinde nasıl eleştiriler yapmışım, bir zahmet bakıver. Onlara bakmaya üşeniyorsan da avatarımdaki logoya bak yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman202 -- 14 Mart 2014; 18:34:29 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.