Şimdi Ara

Yeni gözlük aldım sol gözüm bulanık görüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sol 4.75 miyop + 2.0 astigmat, sağ 4.25 miyop + 1.75 astigmat çıktı ölçümde. Doktora bulanık gördüğümü söyledim ve yazıları okuyamadım. Doktorda astigmattandır dedi. Bende gözlük aldım ve sol gözümle bakınca bulanık görüyorum. Sağ gözde sorun yok. Astiigmattan mıdır sizce? Normalde taktığım gibi düzgün görmemgerekmez mi?

Eğer doktor numarayı yanlış verdiyse aldığım gözlüğü geri vermede sorun yaşarmıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Astigmatın durumu farklı belli bir numaradan sonra gözlük bile fayda etmez. Lense geçmeni tavsiye ederim. O numaralarda gözlükle çok rahat edemezsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de 1,75 astigmatim var. Net goruyorum. Numarayla alakali oldugunu sanmam. Birdaha doktora danisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 4 numara bozulana kadar nasıl farketmedin bozulduğunu

• Bozulduğunu 10-11 yaşımda anladım iki gözde bozuk olduğu için anlayamamıştım. 10 yaşımdan önce büyük ihtimal bozuktu. İlk numaram 1.50 falandı ve astigmatta yoktu. Yeni gitmiyorum yani doktora. Kontrole gittim numara artmış gözlük aldım bulanık görüyo bir gözüm. Bende danışayım dedim acaba astigmattan mı bulanık görüyorum diye doktor öyle demişti ve gözlükçüde alışırsın dedi ama büyük ihtimal yanlış verdi gözlüğü.

• Benim de göz numaram çok yüksek. Lens almayı düşünüyorum bende.
  • Hocam yeni taktıysan ilk 2-3 gün bulanık görürsün gözün alışma süreci oluyor sanırım bende öyle olmuştu 3-4.günden sonra net 4k görmeye başlıyorsun başlarda baş ağrısı falan yapabilir
    Edit: ilk gün kitap okumaya çalışıyordum ama çok zorlanıyordum bende gözlükte problem var sanmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starixa -- 16 Şubat 2016; 20:44:51 >
  • Starixa kullanıcısına yanıt
    Yazıları okuyamıyorum hocam 3 gün geçmez. Neyse biraz takayım eger gecmezse doktora gideceğim. Sagolun yanıtlarınız icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dizzy24

Yazıları okuyamıyorum hocam 3 gün geçmez. Neyse biraz takayım eger gecmezse doktora gideceğim. Sagolun yanıtlarınız icin.

Hocam çözüldümü olay bende aynı durumdayım

• Benzer bir sıkıntı bende de var. Sorununuz nasıl düzeldi acaba.

• KayaKadir96 K kullanıcısına yanıt
    Hocam hortlatmak gibi olucak ama siz cözebildiniz mi sorunu? Ben de aynı durumdan muzdaribim. Yeni yapildi gozluk ama dunden beri bulanik uzaklar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben göz muayenesine gidince 2-3 farklı doktora gitmek zorunda kalıyorum. Benim de sağ gözümde 1 veya 1,25 astigmat var.

İlk muayeneden sonra internetten lens alıyorum, takıyorum, net değilse sağolsunlar iadeye müsade ediyorlar (en son 5 sene önce öyleydi), tekrar muayeneye gidiyorum öyle gözü netleştiryorum.

• Kesinlikle değiş o cami

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.