Şimdi Ara

Yeni Honda Jazz 2009 (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
44.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunlar neredeyse 2005 fiyatalrının tıpa tıp aynısı olmuş..Jazz sport CVT aracımı 28. 500'e almıştım..O zamanlar Elite CVT 32 bin tl idi..
    quote:

Orjinalden alıntı: shape_

sonunda honda da indirimli fiyatlarını yayınladı,herkese hayırlı olsun

Jazz Joy+ Düz - 26.972 TL.

Jazz Joy+i-Shift - 28.695 TL

Jazz Fun+ Düz - 29.556 TL

Jazz Fun+ i-Shift - 31.279 TL

Alanlara şimdiden hayıtlı olsunnnn....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 20 Mart 2009; 1:26:31 >
  • yayinladi ama bayilerde arac yok
    yeni gelecek olanlarinda bu fiyatlardan olacagina garanti vermiyorlar
    dolayisi ile bu fiyatlar havada...
  • Alan arkadaşlar söyleyebilirmi yakışları nedir ?
    Bu siyahdan var dediler ama tereddütteyim, şimdiki araba beyaz. Kir göstermiyor. Siyahı 2 haftada bir yıkatmak lazım şimdi
    Sıkıntı olmuyormu siyah renk ? Duruşu güzel Allah için. Birşey denemez
    Aslında ben beyaz ve koyu camını istiyorum bunun ama nasıl buluruz, o zor tabii
  • quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt_tr

Alan arkadaşlar söyleyebilirmi yakışları nedir ?
    Bu siyahdan var dediler ama tereddütteyim, şimdiki araba beyaz. Kir göstermiyor. Siyahı 2 haftada bir yıkatmak lazım şimdi

Eğer düz vites Fun+ istiyorsanız çok az sayıda geliyor beyaz renkde bilğiniz olsun.İshift bulabilirsiniz en son İstanbul Cem bayiinde bi adet beyaz vardı tabi satılmadıysa 2 günde.
  • Bu gün beyazını gördüm inanılmaz güzel göründü gözüme. Birde beyaz CRV gördüm o da çok şıktı.

Noluyor yahu...
  • Bugün Ankara da İstanbul Yolu Efe'ye ve Balgat Bora'ya gittim, fakat iki bayide de Jazz'ın hiçbir modeli kalmamıştı. Sıraya alıyoruz ama fiyat garantisi yok diyorlar :(
  • Bende fun i-shift var. 7,0 yakıyor. Tamamı şehir içi. Havalar ısınınca ve araba 3000 km yi geçince dahada düşer.

quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt_tr

Alan arkadaşlar söyleyebilirmi yakışları nedir ?
  • arkadaşr bu aracı düşünen biri olarak biraz bilgi verebilr misiniz ve hiç bi kronik sorunla karşılaşdınız mı ?? sanırım fazla bu aracı alan yok....
  • arkadaslar yurtdisindayim ve bende JAZZa bakiyorum burada. ancak su asagidaki ozelliklere bir bakabilir misiniz? sanirim buraya gelen jazzlar i-shift vites degil??

Jazz EXL 09MY:

Performance Data

* Engine: 1.5L, i-VTEC, in line 4 Cyl, 16V PGM-FI.
    * Power: 118hp @ 6600rpm (Net)
    * Torque: 14.9Kgm @ 4800rpm (Net)
    * Transmission: 5 Speed Automatic

Exterior Features

* Power Retractable Door Mirrors
    * Body Colour Door Mirrors with Side Turn Indicators
    * Body Colour Bumpers/ Door Handles
    * Alloy Wheels - 16"
    * Panoramic Sunroof
    * Rear Windscreen Wiper

Interior/Convenience Features

* Tilt and Telescoping Power Steering
    * Air Conditioner with Heater
    * Driver Seat Height Adjustor
    * Leather Steering Wheel with Audio Controls
    * Cruise Control
    * Full Power Windows, Mirrors/ Central Lock
    * Radio/CD/ MP3 (WMA)/Auxiliary Jack/USB with 4 Speakers
    * Speed Sensitive Volume Control (SVC)
    * Double Glove Box (Air Cooled)
    * Keyless Entry System
    * Paddle Shift Lever
    * Magic Seats (Horizontal & Vertical Storage)
    * Magic Box

Safety Features

* Dual Airbags - Driver and Passenger
    * Side Airbags
    * Anti Lock Braking System
    * Immobilizer with security Alarm

• Bu aracı yollarda pek görmüyoruz. Fakat ben çok araştırarak aldım. Daha iyisini bulamadım. Forumda daha önce çok yazdım. jazz sınıfına göre pahalı. Fakat diğer otomobilleri bu donanıma çıkarmak için çok fazla paket satın almanız lazım. ve daha pahalıya maloluyor. Ayrıca gücüne göre en az yakıt tüketimine sahip otomobil olduğunu düşünüyorum. Kronik bi problemi yok. Ama beğenmediğim yanları yok değil. Taş sesi ve bağajdan gelen sesler gibi. Fakat onlarında çözümü var. Almanızı tavsiye ederim. Ben aldığıma asla pişman olmadım.
    quote:

Orjinalden alıntı: bluemountain

arkadaşr bu aracı düşünen biri olarak biraz bilgi verebilr misiniz ve hiç bi kronik sorunla karşılaşdınız mı ?? sanırım fazla bu aracı alan yok....

İ-shift değil. İ-shift e otomatik denmiyor zaten. Sizin verdiğiniz bilgilerde "Transmission: 5 Speed Automatic" deniyor. Honda nın jazz ı hangi ülkeye hangi vites kutusuyla şattığını bilmiyorum. Fakat honda nın home page sinde sunulan honda fit te İ-shift yok. Zaten Tüekiyeye 118 hp, 1,5 l motor gemedi. Anladığım kadarıyla donanımdada küçük farklılıklar var. Ben I-shift kullandığım halde normal otomatik vitesin I-shift ten daha iyi olduğu bi gerçek. Fakat I-shift benim beklediğimden daha iyi çıktı.

quote:

Orjinalden alıntı: felis

arkadaslar yurtdisindayim ve bende JAZZa bakiyorum burada. ancak su asagidaki ozelliklere bir bakabilir misiniz? sanirim buraya gelen jazzlar i-shift vites degil??

Jazz EXL 09MY:

Performance Data

* Engine: 1.5L, i-VTEC, in line 4 Cyl, 16V PGM-FI.
    * Power: 118hp @ 6600rpm (Net)
    * Torque: 14.9Kgm @ 4800rpm (Net)
    * Transmission: 5 Speed Automatic

Exterior Features

* Power Retractable Door Mirrors
    * Body Colour Door Mirrors with Side Turn Indicators
    * Body Colour Bumpers/ Door Handles
    * Alloy Wheels - 16"
    * Panoramic Sunroof
    * Rear Windscreen Wiper

Interior/Convenience Features

* Tilt and Telescoping Power Steering
    * Air Conditioner with Heater
    * Driver Seat Height Adjustor
    * Leather Steering Wheel with Audio Controls
    * Cruise Control
    * Full Power Windows, Mirrors/ Central Lock
    * Radio/CD/ MP3 (WMA)/Auxiliary Jack/USB with 4 Speakers
    * Speed Sensitive Volume Control (SVC)
    * Double Glove Box (Air Cooled)
    * Keyless Entry System
    * Paddle Shift Lever
    * Magic Seats (Horizontal & Vertical Storage)
    * Magic Box

Safety Features

* Dual Airbags - Driver and Passenger
    * Side Airbags
    * Anti Lock Braking System
    * Immobilizer with security Alarm

• bugün aracı inceledim honda bayide araç donanım olarak forumda anlatılanlar kadar var cam tavan mükemmel bişey ama içerde çok sayıda cep göz eşyalık filan var hatta arka koltuk altı bile eşyalık yapmışlar çok gereksiz geldi bana arka koltuk eshot belediye otobüsü gibi geldi bi an gözüme garipsedim. bagaj filan geniş güzel ama dışını pek beğenmedim aracın çok çekik gözlü duruyo.. fiyat olarak bişey demiyorlar valla kafam karıştı bi corsa kadar kaliteli deil ama çok donanımlı bi araç önceki satılanları 31.690 dan satmışlar full otomatik olanı. almaya kalksak 2 ay sonra veriyolar çok uzun bi süre....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ABABA2307

1) 10 Tane bardak tutucu varmış. 5 kişi binebildiğine göre 5'ine Rakı, 5'ine su bardağı mı koyulacak

2) Bu i-shift, İ.Melih gibi bişeyse sakat o zaman

zaaa
  • arkadaşlar benm arka koltuklar için endişem var arka koltuklar iskemle gibi bacakları var ve sabitleniyo sanırım acaba ordan hiç bi tıkırtı veya rahatsız bi ses duyan oldu muu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: nefmat

ARKADAŞLAR yenı jazz ı 3-4 gun once bursa honda bayisinde inceledim.gerçekten güzel...hiç bir eksik göremedim...

arabayı tanıtan bayan bana bir kaç soru sordu.

bende fiyatının beklenenden fazla oldugunu söyledım...

gercektende jazz pıyasa cıkmadan once 28-29 dan baslayacak denıyordu.

satıs stratejisini tam anlayamadım.

alt model ls 30.250 iken üst model ex 32.750

üst modelin özelliklerini gorsenız kesınlıkle 2 mılyar için full alınır dersınız...

başka markalarda o özellikler 4-5 mılyarı bulur.

ust modelin artıları:

panaromic otomatik pedeli cam tavan,
    16 inç aliminyum jant
    yagmur sensörü
    far sensörü
    soğutmalı torpıdo gözü
    arka cam otomatiği
    ön sis farları
    deri direksiyon simidi ve vites topuzu
    usb girişi
    6 adet haparlör
    hız sabitleyici
    ön ve arka kol dayama

honda jazzın fiyatları belli olmadan once alt model almayı dusunuyordum cunku onun bile ozellikleri doyurucuydu ancak su an fikirlerim değişti.siz olsanız üst modeli almazmıydınız???

benim gibi düşünenler varmı?

bide cok merak ediyorum aranızda yeni honda jazz alan var mı?

bazında arka cam otomatiği koymamışlar mı yaa? honda sen de mi?

• Jazz siparişi veren arkadaşlar!

Size teslim tarihi ne zaman bildirdiler?
    Nisan başında zam geleceği söyleniyor, zam oranı hakkında duyumunuz var mı?

Ben Bursa inallar'a FUN i-shift Turkuaz siparişi verdim.
    Nisan ortasına kadar teslim tarihi verdiler.

Zam gelirse de fiyata eklenebilirmiş.
    İnallar'ın zam beklentisi %1,5

Sizdeki bilgileri paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

bugün aracı inceledim honda bayide araç donanım olarak forumda anlatılanlar kadar var cam tavan mükemmel bişey ama içerde çok sayıda cep göz eşyalık filan var hatta arka koltuk altı bile eşyalık yapmışlar çok gereksiz geldi bana arka koltuk eshot belediye otobüsü gibi geldi bi an gözüme garipsedim. bagaj filan geniş güzel ama dışını pek beğenmedim aracın çok çekik gözlü duruyo.. fiyat olarak bişey demiyorlar valla kafam karıştı bi corsa kadar kaliteli deil ama çok donanımlı bi araç önceki satılanları 31.690 dan satmışlar full otomatik olanı. almaya kalksak 2 ay sonra veriyolar çok uzun bi süre....

"Corsa kadar kaliteli değil"
    Kalite'den tam olarak ne anladığınızı merak ettim?

• quote:

Orjinalden alıntı: hozturan

quote:

bugün aracı inceledim honda bayide araç donanım olarak forumda anlatılanlar kadar var cam tavan mükemmel bişey ama içerde çok sayıda cep göz eşyalık filan var hatta arka koltuk altı bile eşyalık yapmışlar çok gereksiz geldi bana arka koltuk eshot belediye otobüsü gibi geldi bi an gözüme garipsedim. bagaj filan geniş güzel ama dışını pek beğenmedim aracın çok çekik gözlü duruyo.. fiyat olarak bişey demiyorlar valla kafam karıştı bi corsa kadar kaliteli deil ama çok donanımlı bi araç önceki satılanları 31.690 dan satmışlar full otomatik olanı. almaya kalksak 2 ay sonra veriyolar çok uzun bi süre....

"Corsa kadar kaliteli değil"
    Kalite'den tam olarak ne anladığınızı merak ettim?

Bende merak ettim açıkcası corsayada çok defa bindim ve sürdüm.Jazz'ın hiç bir eksisi yok onun yanında hatta artıları bile var kalite olsun donanım olsun.Bende aracımla 3.haftama girdim şuana kadar hiç bir sorunum yok.Araçta ne tıkırtı var ne başka bişey gayet sessiz sedasız gidebiliyorsunuz bu konuda soru soran arkadaşlar var onlar için söylüyorum bunu bi arkadaşımız bağajdan tıkırtı geldigini söylemiş bende bu sorun yok.Bugün sağ aynayı biraz dokundurdum ufak bi pasta cila yaptım geçti neyseki

Benimde şuan aracım 700 km'de ortalama tüketimim 7.0 oldu hepside istanbul şehiriçi genellikle 50-60km'den aşagı hızlarda seyrettiğim,dur-kalklı ve kalabalık yollar.Havalar ısınıp araç biraz km yapınca eminim dahada düşecektir.Tahminimce 42lt'lik depo ile kullanıma bağlı olarak 650-700km arası bi yol yapıyor benim aracım tam olarak ölçemesemde 670 civarı bişey yaptı bence gayet tatminkar özellikle verdiği performans yanında oldukça iyi.Aracın dışını beğenmeyenler olabilir bu tamamen kişisel zevk meselesi ben beğendigim için aldım donanım olarak zaten bu fiyata rakibi yok.Ayrıca gayetde kaliteli bir araç olduğunu sürücüsüne hissettiriyor.İyiki bu aracı almışım diyebiliyorum şuan.

• Yeni Jazz Fun alıp da lastikleri 16 inç gelen var mı?
  • Benim jantlarım 16".
  • 15" de gelenler varmış.
    neye göre dağılıyor acaba?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.