Şimdi Ara

Yeni Honda Jazz 2009 (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
44.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: terapist70

Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın...ÖTV'den nasıl muaf oldunuz, açıklayabilir misiniz??
    quote:

Orjinalden alıntı: devrimkaratas

Ben bugün pazarlık yaptım ve jazz fun+ I-shift aldım. Cuma günü teslim alıcam otomobili.
    ÖTV muafiyetli 23.600'e aldım

Ayrıca ben 7000 TL yi 15 martta vereceğim. Yani ÖTV li alsaydım ve tamamını peşin verseydim bana 32.250 ye vereceklerdi.

Yalnız otomobil 15" jant ile geldi. Erzuruma bugün 5 tane fun I-shift geldi tamamı 15" jant.
    Fun donanımının lastikleri normalde 185/55R16. Aslında ben buna sevindim.

Çünkü 16" jant pek çukura vurmaya gelmiyor. Yanak kalınlığı düşük olduğu için, çukura vurmalarda daha kolay lastik yırtılıyor hatta jant dahi eğilebiliyor. 15" Erzurum şartlarına daha uyumlu. Ayrıca 185/55R16 çok nadir bulunan bi lastik dediler. Sadece pirelli de varmış. O da çok pahalıymış. Çoğu otomobilde 205/55R16 lastik var. 15" ama joy daki gibi kapaklı değil hafif alaşımlı olacak. Ben bunuda pazarlık yaparken kullandım.

Otomobili teslim alınca daha detaylı bilgi ve resim göndereceğim.

Benim bildiğim engelli vatandaşlar için özel tertibatlı araçlar ötvden muaf oluyorlar. Ancak 5 yıl içinde bu aracı satamıyorsunuz. Satarsanız ötv sizden talep ediliyor. Umarım yanlış bilmiyorumdur. Başka şekilde ötvden muaf olunadabilir ama kesin bilgim yok.

• Doğru biliyorsunuz.

quote:

Orjinalden alıntı: Janissary.

quote:

Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın...ÖTV'den nasıl muaf oldunuz, açıklayabilir misiniz??
    quote:

Ben bugün pazarlık yaptım ve jazz fun+ I-shift aldım. Cuma günü teslim alıcam otomobili.

Ayrıca ben 7000 TL yi 15 martta vereceğim. Yani ÖTV li alsaydım ve tamamını peşin verseydim bana 32.250 ye vereceklerdi.

Yalnız otomobil 15" jant ile geldi. Erzuruma bugün 5 tane fun I-shift geldi tamamı 15" jant.

Çünkü 16" jant pek çukura vurmaya gelmiyor. Yanak kalınlığı düşük olduğu için, çukura vurmalarda daha kolay lastik yırtılıyor hatta jant dahi eğilebiliyor. 15" Erzurum şartlarına daha uyumlu. Ayrıca 185/55R16 çok nadir bulunan bi lastik dediler. Sadece pirelli de varmış. O da çok pahalıymış. Çoğu otomobilde 205/55R16 lastik var. 15" ama joy daki gibi kapaklı değil hafif alaşımlı olacak. Ben bunuda pazarlık yaparken kullandım.

Benim bildiğim engelli vatandaşlar için özel tertibatlı araçlar ötvden muaf oluyorlar. Ancak 5 yıl içinde bu aracı satamıyorsunuz. Satarsanız ötv sizden talep ediliyor. Umarım yanlış bilmiyorumdur. Başka şekilde ötvden muaf olunadabilir ama kesin bilgim yok.

• quote:

Doğru biliyorsunuz.

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun yeni aracınız. Kazasız belasız kullanın inşallah.

• Valide diyaliz hastası. %90 engelli raporu vardı. 4760 sayılı kanuna göre ÖTV ödemeden aldık. Aslında benim I-shift ile ilgili tereddürlerim vardı. Ama rahat kullansın diye otomatik aldım.

quote:

quote:

• Teşekkür ederim.

quote:

Hayırlı olsun yeni aracınız. Kazasız belasız kullanın inşallah.
  • ya arkdaslar ben ne bu honda bayilerini anlıyom nede ford
    biri jaz için dogru duzgun indirim yapmıyo biri fiesta için.Yaw madem cok satıyo hiç sokakta gormuyom dedim.aralık ocakta gorursunuz dediler.ocak ortası geldi hala koskoca ist.da topu topu trafikte 2tane yeni jazz 5tanede fiesta gordum.madem bukadar cok satılıyo nerde bunlar yaw.busene hele subattan sonra krizin bizi tam vuracagı zamanlar hayatta bu fiyatlara satamazlar.Bakalım brnundan kıl aldırmayan bayiler ozamanda bu fiyata satabilceklermi?şimdi satsınlar ama subattan sonra cok zor bu fiyatlar.
  • arkadaşım o dediğin araçlar piyasaya yeni çıktı hiç indirim olur mu?bence yeni jazz fun özelliklerine göre çok ucuz bir araç. esp+cam tavan+8 h.yastığı+400 litre bagaj+5.5 ortalama tüketim.....
  • Ne satması Allahını seversen, ilk çıktığında her araba için sıra olur. Bu fiyatlarla zor satarlar. Göreceğiz bakalım 1-2 yıl sonra.
  • arkadaşım arabayı yakından görüp inceledin mi de hemen satmaz bu araba diyorsun.sen almazsan alma ama bu araba bu özellikleriyle çok geniş bir kitleye hitap ediyor.alt sınıf bir otomobil ama bagajı hb focus tan bile büyük ve daha kullanışlı.dizele taş çıkaran ekonomik ve sessiz 100 hp motor.

32 bine bu özellikte başka araba söyle gidip onu alalım!!!

not:hele bi ilkbahar gelsin o cam tavanlı jazz lar nasıl kapış kapış gidiyor izleyin.
  • Evet oto shovda inceledim. Bildiğim jazz'ın sizin bahsettiğiniz özellikleri eklenmiş hali. Ne görüntüde ne boyutlarda hiç bir fark yok. İç dizayn iyi, motor işini geçelim istersen, bende Honda kullanıyorum o iş eskidendi, dizel arabalar bariz bir şekilde benzinliden iyi. İiinşallah satar hadi bakalım. Bu arada satmaz dediğim için özür dilerim, satmayacağını düşünüyorum demeliydim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccecy -- 15 Ocak 2009; 10:38:07 >
  • Jazz fun donanımın donanım tablosunu değiştirdi. 16" jant yerine 15/16" yazdı.
  • artık sanırım hepsi 15 jant gelecek
  • Yeni Jazın bujileri 120 bin km gidiyormuş doğrumu detaylı bilgisi olan var mı?
  • +1

standart olacakmış.
    satışın yaptığı galeri insiyatif kullanarak ancak isterse 16 olarak satabilecekmiş?
    bir çeşit hediye oluyor zaman içinde istenirse.

quote:

Orjinalden alıntı: caucass

artık sanırım hepsi 15 jant gelecek
  • Biz almayı düşünüyoruz ama i-Shift (otomatik vitesli) Jazz Joy+ için, en son 29.900 TL dendi. Çok para !
    AMA alırsak aynı bayiiden alacağımız 2. Honda olacağı için bize şöyle bir kolaylık da sağladılar:
    25.000TL peşin + 4x1000TL/ay taksit + son taksit de 900YTL = 29.900YTL
    Farklı illerde aynı model, yani i-Shift Jazz Joy+ ne kadar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 25 Ocak 2009; 7:34:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BRAVEHEART11

Biz almayı düşünüyoruz ama i-Shift (otomatik vitesli) Jazz Joy+ için, en son 29.900 TL dendi. Çok para !
    AMA alırsak aynı bayiiden alacağımız 2. Honda olacağı için bize şöyle bir kolaylık da sağladılar:
    25.000TL peşin + 4x1000TL/ay taksit + son taksit de 900YTL = 29.900YTL
    Farklı illerde aynı model, yani i-Shift Jazz Joy+ ne kadar acaba?

fiyatı hangi bayiden aldınız?bence uygun gibi
  • Jazz fiyatları Anadolu'da daha ucuz.
    Ben de Çorum'da 32000 e alınmış ishift fun versiyon biliyorum.
    İstanbul'dakiler burnundan kıl aldırmıyor.
  • slm arkdaşlar bu topic çok tenha ya ya jazz a ilgi az yada jazzı olanların bu siteden haberi yok diğer arbaların forumlarını görünce burasının böyle olması beni üzdü ben bundan 1 hafta öncesine kadar yeni ford fiesta düşünüyordum fakat herşey bir honda bayisinde jazz ı test etmemle değişti yeni jazz sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ben 1.4 fun i-shift beyaz renk almayı düşünüyorum lütfen bana yardımcı olun
  • Yeni JAZZ'daki i-shift otomatik vitesin, daha önceki modelllerdeki CVT'ye göre pek tercih edilmeyen bir şanzıman olduğunu, Japonya ve Ameika'da satışa sunulan yeni jazzlarda ise yenilenmiş + tork konverterli yeni CVT şanzıman olduğunu öğrenince almaktan vaz geçtim. En azından şimdilik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdrturhan

slm arkdaşlar bu topic çok tenha ya ya jazz a ilgi az yada jazzı olanların bu siteden haberi yok diğer arbaların forumlarını görünce burasının böyle olması beni üzdü ben bundan 1 hafta öncesine kadar yeni ford fiesta düşünüyordum fakat herşey bir honda bayisinde jazz ı test etmemle değişti yeni jazz sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum ben 1.4 fun i-shift beyaz renk almayı düşünüyorum lütfen bana yardımcı olun

geçen gün yeni kasa jaz ın yanına park ettim benim focustan büyük duruyordu.şu cam tavan olayıda mükemmel bir şey.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.