Şimdi Ara

Yeni Mazda3 Showroom'da!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
11.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • dizeli en kısa zamanda gelicek ama otomatik gelirmi o konuda bir bilgim yok
  • İçi güzel fakat sürücü tarafındaki havalandırma ile ortadaki havalandırma uyuşmuyor.Biri dikdörtgen biri yuvarlak,bu kadar saçma birşeyi nasıl başarıyorlar anlamadım.İçi Civic'e biraz benzese de çok güzel...Çamurlukları bu kadar iri yapmanın manası nedir anlayamadım,ufak birkaç mod ile mükemmel bir arabaya dönüşebilir yalnız.Ön tarafa bakınca sanki biri size salak salak bakıyormuş hissi uyandırıyor,ön tampondaki siyah plastik boyanınca biraz daha düzelir bakışı...1.6 PSA dizel olmazsa olmaz.Çabucak getirmezlerse piyasadan silinir bu araç benzinli motoruyla...
  • sn otorite araç canlı canlı resimlerdeki gibi sırıtmıyo

quote:

Orjinalden alıntı: kadango

İçi güzel fakat sürücü tarafındaki havalandırma ile ortadaki havalandırma uyuşmuyor.Biri dikdörtgen biri yuvarlak,bu kadar saçma birşeyi nasıl başarıyorlar anlamadım.İçi Civic'e biraz benzese de çok güzel...Çamurlukları bu kadar iri yapmanın manası nedir anlayamadım,ufak birkaç mod ile mükemmel bir arabaya dönüşebilir yalnız.Ön tarafa bakınca sanki biri size salak salak bakıyormuş hissi uyandırıyor,ön tampondaki siyah plastik boyanınca biraz daha düzelir bakışı...1.6 PSA dizel olmazsa olmaz.Çabucak getirmezlerse piyasadan silinir bu araç benzinli motoruyla...
  • yok onu ordan çalmışlar bunu burdan çalmışlar, lastikleri de michelinden çalmışlar, hatta sinyal kolunun yerini de çalmışlar.

bu benzetme oluyla hırsızlık kananitine varma işinin suyu çıktı, neticede aynı amaca hizmet eden aynı fonksiyonda bileşenler birbirlerinden elbette etkilenecekler.

yol bilgisiyarı ekranını pedalların arkasına koyacak halleri yok, mutlaka gözü yoldan ayırmaksızın kontrol edilebilecek bir noktaya koymalılar, ki şu anda pek çok otomobilde ya o noktada ya gösterge panelinde ya da ikisinde birden, bu işi ilk yapan da espace ile renaulttur.

gösterge panelinin yapısını da 30 yıl önekci alfa romeo çıkardığından beri kullanmayan üretici kalmadı.
  • Fiyatları hakkında bilgisi olan varmı . yağmur far sensörlü sunroof lu modeli ne kadar dan başlar acaba
  • iç dış çok hoş duruyor ama önden yeni megane havası estiriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: superxp

Fiyatları hakkında bilgisi olan varmı . yağmur far sensörlü sunroof lu modeli ne kadar dan başlar acaba

suanda en full versiyonu (otomatik vites) 41000tl
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Doc

quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

niye ya niye niye niye ??? bu araba da otomatik dizel niye yok anlayamıyorum mantığıma sığmıyor, mazda 3 alanların arabalarına bakın çok büyük bir çoğunluğu otomatik ve üst donanım, mazda bu arabayı tek donanım ve tek tip motor/şanzumanla getirse yani otomatik dizel getirse ve üst donanım getirse, emin olun şu an ki sattığından en az iki katı fazla satar... aynen arkadaşın dediği gibi herkesin beğendiği ve hiç kimsenin alamadığı (çünkü otomatik dizel yok) araba...

Otomatik dizel olmaması sadece mazdanın değil pek çok kompakt sınıf arabanın ortak sorunu. mmt, easytronic, auto6r gibi otomatikleştirilmiş manuel şanzımanları bu sınıfa dahil etmiyorum yalnız. adam gibi tork konvertörlü konforlu sarsıntısız gerçek otomatik vitesten bahsediyorum ki sanırım hiç bir kompakt sınıf arabada bu şekilde dizel otomatik yok. saygılarımla.

Yanılıyosun,

Kia Ceed 1,6 dizel Otomatiklerin teknik detaylarına göz atmanı tavsiye ederim...

• forumdaki yeni moda artık çıkan yeni bir modelin hangi araca benzediğini bulmak.
  • http://www.youtube.com/watch?v=KbGgjSBkZ3A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPS-55 -- 16 Mayıs 2009; 15:37:06 >
  • Ben canlısı inceledim arabanın .
    dış tasarım olarak önden gülen surat arabanın en zayıf noktası arka tasarımı gayet güzel ön sempatik arka agresif olmuş o yüzden bir bütünlük yakalanamamış 16 inç lastikler küçük kalmış jantlarında hiç bir havası yok .

İç tasarım olarak konsol genişliği artmış torpidonun yeri falan arabayı daraltmış yan kolonlar kalınlaşmış görüş açısı azalmış .çift katlı ön konsol honda civic hb benzemiş göstergelerle ikinci kat uyumsuz olmuş ikinci kat ayrıca çok dar olmuş ben 2 katlı ve arabının içinde fazlaca yer kaplayan konsolları sevmiyorum ama honda civicin iç dizaynını beğenenlerin bunu beğenmesi lazım.ön konsolda yumuşak plastik kullanılmış .plastik kalitesi sınıfındakilerle aynı düzeyde .koltukları yine zayıf gibi ...

motor teknik özellikler 1.6 105 beygir kağıt üzerinde yetersiz gözüksede aşağı yukarı tüm 1.6 atmosferik motorlarla aynı performansı ve yakıt tüketimini gösteriyor .yani corolla-civic -focusun benzinlisini alan bunu da alması lazım . ama günümüzde bir çok dizel ve turbo seçenekleri var o yüzden bu motorla işi gerçekten zor .

Marka kalitesi:Mazda dünyada saygın bir markadır .Sorunsuzluğu ve kaliteli spor tarzıyla bilinir .Ancak türkiyede ikinci eli yoktur Sıfır alıpda 10 yıl binmediğin zaman kesin zarar edersin

Donanım fiyat :Aşağı yukara kendi sınıfındaki arabalarla aynı donanım ve fiyata sahip.

Sonuç :Bir önceki kasa 2003 yılında piyasa çıktığında rakiplerinden bariz üstündü o kasa bile türkiyede tutmadı .Şimdi rakiplerinden hiç bir yönden üstün olmayan ve bazı eksikleri olan bir kasa var bu hiç tutmaz.Bende fazla parayı önemsemeyen farklı olmak isteyen arabanın iç dış dizaynını beğenen kişilere öneriyorum mazdayı .sürmesi zevkli bir arabadır test sürüşü yaparsanız anlarsınız .Sorun çıkarmaz.Bakım masraflar azdır .verdiğiniz parayı kesinlikle hakeder.

• eski kasanın içine hayrandım
  • eski kasa hala satılıyor mu? eski kasada cazip indirimler var mı acaba. bilgisi olan var mı?
  • eski kasa 0 olarak satılmıyor ancak 2.elde bulabilirsin
  • bugun mazda bayiine uğramıştım hb kasası vardı kısa süreli inceleme fırsatım oldu
    kokpit güncel muadilleriyle benzer tasarımdaydı ancak malzeme kalıtesi özellikle kapının üst kısım plastikleri sert malzeme kullanılmış çok beğenmedim. sonuçta c segment dedim sınıfına muadillerine göre fena fena değil diye düşünürken fiyatını sordum. 42 bin lira diyince mazdanın neden çok satamadığını daha iyi anladım ve mazda 3 te şimdilik benim için bitti.
    açıkçası önceki kasası benim daha çok hoşuma gidiyordu . bence bu araba megane, civic vs. corolladan daha iyi değil 42 lira verilmez. alacak arkadaslara hayırlı uğurlu olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadango

İçi güzel fakat sürücü tarafındaki havalandırma ile ortadaki havalandırma uyuşmuyor.Biri dikdörtgen biri yuvarlak,bu kadar saçma birşeyi nasıl başarıyorlar anlamadım.İçi Civic'e biraz benzese de çok güzel...Çamurlukları bu kadar iri yapmanın manası nedir anlayamadım,ufak birkaç mod ile mükemmel bir arabaya dönüşebilir yalnız.Ön tarafa bakınca sanki biri size salak salak bakıyormuş hissi uyandırıyor,ön tampondaki siyah plastik boyanınca biraz daha düzelir bakışı...1.6 PSA dizel olmazsa olmaz.Çabucak getirmezlerse piyasadan silinir bu araç benzinli motoruyla...

araç salak salak gülüyor demişsin ama arkadaşım baksana piyasaya tüm araçlar birbirinin aynısı hiç olmassa mazda kendine yeni bi çizgi yaratmış

• http://www.youtube.com/watch?v=rK2eaG0QbAk&feature=related
    mazda 3 yeni teknoloji 2.2dizeli teknik verileri cok iyi avrupa piyasası sallar
  • valla %90 harika araba.o %10luk kayıp da değişik ön tasarımından(çirkin değil,sadece bazı taraflardan çok güzel olmasına karşın,bazı taraflardan boğazını şişirmiş kurbağa gibi durmasaydı)..ama param olsa gözümü kırpmadan alırım dizelinden..dizeli demişken işin ilginç tarafı şu

1.6 105bg benzin 0-100km:
    eski mazda3 : 11.2 sn
    yeni mazda3 : 12.2 sn

.Tamam aynı motor,kasa büyüdü,ondan 1 saniye arttı deriz(hafiflemeyi boşverelim) neyse...

1.6 109 bg dizel,0-100km
    eski mazda3 : 11.6 sn
    yeni mazda3 : 11.0 sn

Yine aynı motor,bi değişim yok..Benim anlamadığım benzinli de nasıl performans düşmüş de,dizel de artmış

Diğer yandan da 2.0 benzinlisi de mazda6 ile aynı motor olmasına karşın 0-100 10.4snle 6dan yaklaşık 0.5 saniye daha yavaş...ben bu işi çözemedim...

• quote:

Orjinalden alıntı: xbox555

http://www.youtube.com/watch?v=rK2eaG0QbAk&feature=related
    mazda 3 yeni teknoloji 2.2dizeli teknik verileri cok iyi avrupa piyasası sallar

2.2 dizel motor freelander 2 ye konulan motor dimi
    o motor bu arabayı öttürürde vergide bizi öttürür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecstasymen -- 25 Mayıs 2009; 19:33:23 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.