Şimdi Ara

Yeni moda: araba bayilerde yok,isteyen 6 ay sıraya girer.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş işine gelen bekler işine gelmeyen beklemez bu büyütülcek bişey değil herkes birbirinin cevabına bu konuda mecburen saygı duymalı ...
  • ekstrem bir araç olur beklerim ama opel yada vw gibi araçların beklemeye değecek fazla bir durumu olduğunu sanmıyorum.

nihayetinde diğer seçime yönelinir olur biter.

bu güne kadar 3-4 gün hariç hiç araç beklemedim. maksimum sınırım ancak 10-12 gün olur.
  • Opel e canimiz feda lan 6 ay nedir ki...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul,da cogu bayide arac yok bu dogru gemiyle gelenler bile satilmis durumda :) ama 6 ay surecegini sanmiyorum gemiler devamli arac getiriyor Turkiye,ye..

• konuyla alakası yok ama bu astra yeni çok güzel araç yokssa ben mi yanlış düşünüyorum? bu model niye tutmadı harbi? 48binden 38bine. büyük rakam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

konuyla alakası yok ama bu astra yeni çok güzel araç yokssa ben mi yanlış düşünüyorum? bu model niye tutmadı harbi? 48binden 38bine. büyük rakam

Geçen ay en çok satanla arasında 2. olmuştu
  • Opel zarar ediyor diyor herkez bide milleti sırada mı bekletçekler hiç sanmıyorum en fazla 1 hafta beklersin
  • max 1 ay bekleme veriyorlardır 6ay fazla sallamış vatandaş ilan vermek bedava olunca kafaları iyileşiyor çok zeki vatandaşlarımızın
  • 6 ay beklerim yine o adamdan almam.
  • Astra ve 6 ay ? Opel'e bambaşka bir Astra çizip versek 6 ay bekletmezler.

Keyfi satılık bu araç,6 ay yalanına inanan bir saf bulursak iteleriz,çıkmazsa talibi paşa paşa bineriz mantığıyla koyulmuş.

Sahibinden ilanlarının çoğu bu zihniyetle hazırlanmış.
  • Bence bu otomobil üreticileri her ülkeye ayrı otomobil üretiyorlar bu nedenle de bekleme oluyor şöyle açıklamak gerekirse
    A grubu ülkelere aynı görünümde ama kendi içinde 1.sınıf malzemeden ve daha fazla donanımlı yüksek işçiliği olacak şekilde(yani normal üretimde 1000 araç üretiyorsa bunda 850 araç üretecek daha iyi işçilik yapacak) üretim yapıyordur örnek olarak bu ülkeler Alm, İtl, Fra, vs
    B grubu ülkeler bunlar orta halli üretim örnek ülkeler Norveç İsveç Macaristan
    C grubu ülkeler aynı malzemeden düşük kaliteli bir üretim düşük işçilik hızlı üretim (1200 otomobil mesela) örnek ülke Türkiye
    Bu tabloda üretici dönemsel üretim yapıyordur mesela A grubu ülke için ayın ilk 15 günü üretim yapıyordur bu durumda en fazla 15 gün beklersiniz B grubu ülke için mesela ayda 10 gün üretim yapıyorlardır onlar da maksimum 20 gün beklerler C grubu ülkeler için var olan 5 günlük üretim yetmez bu ülkeler sıraya yazılır belki bir dahaki ayın 5 gününde onlar için otomobil üretilebilir

Bu durum ülkemize otomobillerin neden geç geldiğini, malzeme donanım işçilik gibi konularda Avrupa'da satılan diğer otomobillerden neden düşük göründüğünü açıklayabilir Ancak tamamen kendi varsayımımdan ibarettir.

• en guzel bmw 1 haftada verıyor aracı...
  • 6 ay arabami beklenir ne kadar sacma isler cikmaya basladi.. Ben her aldigim arabada maximum 3 gun bekkemisimdir.. Eger sira var denilirse kesinlikle o araci almaz baska model yada marka bakarim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

quote:

Orijinalden alıntı: legend1982

quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Bu ara hakikaten iyice cıvıtmışlar sitenin içine etmişler..

Honda sıfırını 48'e veriyor herifler indirimden habersiz 50 bin TL fiyatla 6 aylık araç satmaya çalışıyorlar.

Uyanık adamları severim normalde ama bu türleri ancak eldivenle sevilir..

devamlı kontrol ederim, bu bir haftadır araç fiyatlarını yükseltmişler. 13 15 isteyen adamlar 17 20 e çıkmış zaten araba aylardır 13 e 15 e satılmıyor . şaşırdım.
    almak değil benimki de sadece bakıyorum :) pazar bi araba pazarını dolaşıyım. orda durum ne olmuş. uzun zamandır gitmiyorum

Dostum sanırım Ankaradasın sen de..

Ankara'daki araba pazarından ne araba alınır, ne de satılır.

Herşeyden evvel sahibinden araba yok denecek kadar az. Galerici tayfası ve uyanık al-satçılar doluşmuş.

Arabalar da hep hor kullanılmış, hiç temiz arabaya rastlamadım şuana kadar.

Neyse sen yine de gidip bakarsan durumu bize de bildir

buranın araba pazarı böyle. en güzel yerler galericilerle al satcıların elinde. geçen sene pazara çektim arabayı bide okadar para verdim adamlar yerleri parsellemiş en uç köşelerde anca yer bulabildim. zaten büyük pazar insanlar komple gezemeden geri dönüyor. aracı akşama doğru boşalınca satabilmiştim.

bugün neziroğluna gittik ikinci eller uçmuş, 2008 focus c max 42bin 2008 clio 29 bin felan filan
    chewrolete gittik aveo 36 olmuş dizeli vardı showrumda cruze de 44 civarında bişeydi
    birmota gittik fiata ayın biri bide cumartesi olduğundan fiyatları pazartesi gönderecekler. değişecekmiş. eski fiyatlar fiorino 29 bin linea 35 bin küsür eski fiyatları

beni yine bi çin malı kurtarır :)

• Halaoglu yeni astra aldi yakin zamanda.
    Azda olsa dogruluk payi var. 6 ay cok fazla gercekten ama haloglu 50 gun bekledi ki elazig mi erzincandaki bayiiden mi ne aldi.

Opelin mali skintisi oldugu icin bayiilerde temkinli davranip az arac getiriyor olabilir.

Ekstra ozellikleri olan, bu olsun şu olsun, rengi bu olsun istersek beklemeye razi oluruz ama baz donanim arac icin 1 hafta bile beklenmez.

• Opeldeki sira dogrudur ben 1.6T İnsignia Cosmo deri koltuk haric sunroff navi ses sistemi jant flexride 6ay sira verdiler iyi gunler deyip ciktim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3743E2F -- 1 Eylül 2012; 19:11:07 >
  • bugünde chevrolete gitmiştim eskişehir yolundaki opel de satıyolardı. tuh sormayı akıl edemedim.
  • Vw oluyor bu olay genelde

1.6 tdi dsg yok kardesim bu kadar net golf 7 cikana kadar olmaz

Opel kendini avutuyor bence sahsen kimsede 6 ay opelde araba beklemez diye dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

Sıra felan yok arkadaslar sanki haril haril arac satiliyor.keyfe keder konulmus bir ilan,otomobil satislari % kaç dustu bilmiyor musunuz?

konuyla çok alakası yok ancak

plakalar seriden dağıtılıyor bildiğim kadarıyla yani arada önceden satılmışlar vardır tabiki ancak

şuan karşıyakada 35 KA XXXX plaka veriliyor temmuzda 1 haftada 300 atmıştı bu XXX kısmı, ben temmuz ortası teslim aldım 83XX dün bi fiorino gördüm 96XX ne zaman tescil edildi bakmadım ancak en fazla 1,5 aylık sürede 1000den fazla araç satılmış diye düşünüyorum (yanlışmı) sadece izmir karşıyakada valla bu düşmüş haliyse dahada düşer umarım...

sıra olayına gelirsekte, yine temmuzda astra sport 1.4 otomatik izmirde rahat rahat bulunuyordu, yine temmuzda focus dizel titanium istediğim renkte yoktu(otokoçta) temmuz sonuna doğru renk dışındada araç pek yoktu piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 1 Eylül 2012; 20:23:18 >

• Opel , VW gibi çakal değil.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.