Şimdi Ara

YENİ MODEL RENO TOROS NEDEN ÇIKMIYOR:) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
10.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alexis_sanchez

her arabanın yeni modeli kasası çıkıyor torosu es geçiyorlar.toros efsanedir.taşa sürsen çıkmam demez.

bu arabaya bir hidrolik direksiyon takım tipi biraz düzeltseler ben alırım

Sadece sen alırsın diye çıkmıyor işte..
  • babam toros ile iki defa takla atmıştı yol kenarına dökülen mucırdan
    dolayı hani öyle ahım sahım bir hızda filan da değil 880kg araba en ufak
    bişeyde kendini bırakıyor.

''daga tasa cıkan toros'' söylemi yeni bir fenomen herhalde,köydeki
    vatandaş tarlasına bagına bu araçlarla gidiyor olabilirler-traktörden daha konforludur
    ama öyle off-road yapıldıgı yok.
    Arkaya zaten üç kişi otursa araç çökerdi uzun yola cıksa
    hararet yapardı,yanınızdan tır geçse araçta deprem oluyor sanırdınız.

91model aldıgımız araçta devir göstergesi yoktu(!)sağ ayna yoktu.
  • Toroslar, elektronik aksam barındırmadığı için bukonuda arıza çıkartacak, yolda bırakacak bir yeri de yoktur.
    Mekaniği de basittir.

Ama dönemi geçmiştir.
  • Geçenlerde şirketin 2000 model toros'unu sürmem gerekti.Sürdüm geldim.Bir dahamı ? -ASLA. O nasıl bir arabadır yaa 2000 model arabada bu kadarda çalınmazki arkadaş.en azından hidrolik direksiyon olsaydı bari.Sağlamlığına diyecek bir lafım yok sağlam diye duyuyorum herkesten.Ama öyle araba olmaz.Gerçekten olmaz yani.
  • Geçenlerde bir tanıdığımın torosuyla öyle dağlık engebelik taşlık yollardan geçtik ki vay be dedim.Araba bana mısın demiyor.Alt takımlar çok güçlü.Arabaın ilmini bildiğin zaman heryere girip çıkıyor.En son düz yola girdik ondan sonra olay başladı, o kadar dağlık yerde frene çok basınca fren tutmaz oldu boşladı,hararet yaptı filan...Biraz bekleyip devam ettik, freni fazla kullanamadık sonra kendiliğinden düzeldi.Galiba fren servosu (yada pompası) ısındı şişmişti.İlginçtir ki; arabaya öyle bir soğutma pervanesi koymuşlarki komedi gibi...Küçücük...Direksiyonu mekanik taş gibi.2 gün kullanırsan ciddi kol kası yaparsın..Yinede bizim halkımız buna yük atıyor, çoluk çocuk köylük yerde dağ taş demeden biniyor, bakımını herkes yapabiliyor, elektronik aksamı hiç yok ve bu yüzden hala tutuluyor.En son 2001 senesini hatırlıyorum üretim yılı olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: MwaM

Al sana yeni TOROS

YENİ MODEL RENO TOROS NEDEN ÇIKMIYOR:)

renaultun dediğide bu yeni toros buymuş
  • 83 model reno gts arabamız vardı ve bu arabada 3 tane acemi usta sürücü oldu. Ne şanzumanında ne debriyajında nede motor aksamında sorun çıkardı. 10 sene binip sattık arabayı ve hala daha trafikte
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbdemir

quote:

ama brodway kesinlikle toros kadar dayanıklı değil.brodway çok nazik araba

brodway tam bir kağıt... torosu sevmem ama taş gibi.

kağıt dediğin broadwayi zamanında bir düz duvara çıkarmadığım kalmadı, o arabayla girdiğim yerlere şimdi 4 çeker landroverlarla giremem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

güvenleğe falanda gerek yok yani aslında yıllarca bizi bu arabalarla uyuttular diyoruzda müstehak aslında bizim halka

yeryüzündeki tüm toroslar yerin dibine gitsin yıllarca dağ bayır arabası diye milleti uyuttular, yürüyen tabutu bir güzel sattılar........

• bazı modeller tekrar üretilmediği için,efsaneleştiği için seviliyor.torosta onlardan birisi...
  • günümüzde köylerde hala çok sık görülüyor.üretilse bile alınıp kullanılacak bir araç değil günümüz şartlarında.son üretilenlerde devir saati ve hidrolik direksiyon bile yoktu yanlış hatırlamıyorsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

quote:

kağıt dediğin broadwayi zamanında bir düz duvara çıkarmadığım kalmadı, o arabayla girdiğim yerlere şimdi 4 çeker landroverlarla giremem.

o olabilir, kaza yaşadınız mı ? benim demek istediğim bir kazada bu araba haşat oluyor..

Toroso baksana sağlamlık konusunda banamısın demiyor

bu kazayı brodway yaşasa Allah bilir bu hali alır..

• Araba sürmeyi tam anlamıyla öğrendim araba Toros. Kısmet bunaymış işte.
    Hakkaten çok sağlam arabaydı yav.
  •  YENİ MODEL RENO TOROS NEDEN ÇIKMIYOR:)

sanırım bundan dolayı üretimi yok yerine dacia logan var.

• yeni üretilecek modellerinde hidrolik direksiyon düşük yakıt tüketimi olsa köylerde çok tüketimi olur.

platini bile binmiş bu arabalara:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Her şeyi karadüzen ve günümüze göre son derece basit şekilde düşünülmüş bir araç, elbette dayanıklı olacak(sanılacak).

Asıl dayanıklı ise bunlardır;

Bu LAND'ların dayanıklılığı konusunda fazla emin olmayın derim. Taklaya çok müsait bir araç ve takla atınca tavan direk çöküyor...

• dacia logan toros sw gibi geliyor bana
  • quote:

http://resim.donanimhaber.com/post.asp?do=reply&messageID=51428268&toStyle=tm#

bu resmi görünce kendimi hatırladım :) şu görüntüye benzer şekilde çok seyahat ettim. hemde çok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

quote:

o olabilir, kaza yaşadınız mı ? benim demek istediğim bir kazada bu araba haşat oluyor..

Toroso baksana sağlamlık konusunda banamısın demiyor

bu kazayı brodway yaşasa Allah bilir bu hali alır..

Gene cahil surusu gelmis bilmeden yorum yapiyor...

Toros dayanikli ha, bir de dayanikli diye koydugun resimde eminim ki toros surucusu kafayi falan bir yere vurmustur carpismanin siddeti ile. Ama modern arac surucusu de daha hasar almistir ama kendisi hasar olmamistir.

Toros ve de broadway dayaniklilik konusunda birbiri ile yarisir, ikisinde de dayaniklilik olmaz ayaniklilik olur.

• dayanıklılık ve güvenlik farkı kavramlardır.
    euro n cap testinden 5 yıldız almış çok güvenli bir araç dayanıklı olmayabilir.
    2-3 yılda kendini salabilir, dökülür, boyası atar, kolay arıza verebilir.
    hiç güvenli olmayan toroslar veya kuş serisi ...vb araçlar ise, uzun yıllarca, az sorunla, dayanıklı bir şekilde kullanılabilir diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.