Şimdi Ara

Yeni Pc Toplama Ve Mavi Ekran Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni bilgisayar topladım ve bikaç mavi ekran hatası aldım bi kaçını çözdüm bi kaçında takıldım öncelikle sistemimi yazayım

Aerocool 550 watt strike x kasa
    Amd 1090t phenom ii x6
    Geil engeance corsa 2x4gb ram
    Gigabyte ga-970a-d3
    segate 500 gb 16 mb ön bellek 7200 rpm baracuda
    Saphirre hd 5850 toxic 1 gb 256 bit

topladıktan sonra windows 7 64 bit yükledim önce ATİKMDAG.SYS - NTFS.SYS - WDF01000.SYS - MEMORY_MANAGEMENT MAvi Ekran Hatalarını Aldım bunları Bu şekilde Çözdüm ( yaşayanlar varsa denemesi için yazıyorum) Ekran Kartı DriverLarını Kaldırdım , ekran kartını çıkarıp tekrar taktım ram slotlarını 1+3 idi 2+4 ile deiştirdim bios pilini çıkarıp bios aarlarını default etttim Hardiski tekrar bölerek 100 md ayrılmamış bıraktım, tekrar format attım ve ekran kartının sitesinden en son güncellenen driveri indirip kurdum ondan sonra bir daha böyle hatalara denk gelmedim.

Fakar 1-2 saat oyun oynadığımda oyun sırasında veya tam çıktığımda veya masaüstündeki ani takılmalarda başka bi mavi ekran hatası alıyorum DXGMMS1.SYS Bazende PAGE_FAULT_İN_NONPAGED_AREA başlıklı ama altına not düşülmemiş mavi ekran alıyorum bu sorunun nedeni veya çözümü nedir lütfen yardım edin 3 gün oldu sistemi kuralı

işletim sistemini mi deiştireyim 32 bitle felan yoksa donanımsal bir sorunmu donanımsal bi sorunsa hangi parçaya ait yardımcı olursanız sevinirim ekran kartı diyenler felan da var ram diyende anakart diyende donanımın ustaları bi açıklık getirirse bu konuya sevinirim hangi donanımdan ötürüyse garantiye göndereceğim şimdiden yardım eden herkese TEŞEKÜRLER

• Donanımsal Sorun bence çözüm için ram yerlerini değiştirin Farklı bir işletim sistemi kurup öle deneyin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoryBro

Donanımsal Sorun bence çözüm için ram yerlerini değiştirin Farklı bir işletim sistemi kurup öle deneyin .
    memtest86 programını indir googledan arat karşına çıkar ordan iso'lu olanı indir onu cdye yaz sonra bir dahaki başlangıçta cdyi takarsın kendi kendine ramleri test edecek biraz uzun sürüyor ama sonunda ramlerin arızalı olup olmadığını anlarsın...
  • overclock yaptıysan stabil olmayabilir onun dışında ısınma sorun olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: berjk

overclock yaptıysan stabil olmayabilir onun dışında ısınma sorun olabilir
    overclock yapmadım bide ek olarak bundan anlayanlar bi sorun varmı bana açıklayabilirlermi ramleride en kısa sürede test edecem ama bi sorum var bidahaki başlangıçta derken bilgsayar açılırken boot etmekmi yoksa formatt atıp ondan sonramı anada açıklık getirisen sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: historia44

overclock yapmadım bide ek olarak bundan anlayanlar bi sorun varmı bana açıklayabilirlermi ramleride en kısa sürede test edecem ama bi sorum var bidahaki başlangıçta derken bilgsayar açılırken boot etmekmi yoksa formatt atıp ondan sonramı anada açıklık getirisen sevinirim

Alıntıları Göster
    memtest'i hazır iso bootable şeklinde cd ye yazdıktan sonra bilgisayarı cd den boot etmen gerekecek bios ortamında yapacaksın bu işi... senin ek birşey yapmana gerek yok.. resimli anlatımıda burda.. eğer ramlerinde sorun yoksa ya psuda sorun vardır yada anakartta..

buda konusu..

http://forum.donanimhaber.com/m_7299012/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Heliosaga

memtest'i hazır iso bootable şeklinde cd ye yazdıktan sonra bilgisayarı cd den boot etmen gerekecek bios ortamında yapacaksın bu işi... senin ek birşey yapmana gerek yok.. resimli anlatımıda burda.. eğer ramlerinde sorun yoksa ya psuda sorun vardır yada anakartta..

buda konusu..

http://forum.donanimhaber.com/m_7299012/tm.htm

Alıntıları Göster
    Memtesti uyguladım 7 Saat test ettim sonuç lar böyle

Pass Error Ecc Errs
    4 0 0
    Ekran kartınada böyle bi test yapma imkanı varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historia44 -- 18 Aralık 2011; 10:44:03 >

• quote:

Memtesti uyguladım 7 Saat test ettim sonuç lar böyle

Pass Error Ecc Errs
    4 0 0
    Ekran kartınada böyle bi test yapma imkanı varmı ?

Alıntıları Göster
    Ekran kartında sorun olduğunu düşünüyorsan onboard varsa anakartında birde onboard ile çalıştırmayı dene 1-2 saat takıl hiçbir sorun yoksa o zaman ekran kartından şüphe edebilirsin..

onun dışında bios güncellemesi yapman gerekebilir çünkü ramlere auto ayarlarda sağlıklı voltaj gelmiyordur böyle bir hata veriyor olabilir bios güncellemesi sorunu düzeltmediyse ramlerinin modelini incele hangi voltajda ve çarpan değeri referansını üreticinin sitesinden bul ve onları elle ataman gerekebilir..

hdtune ile harddiski test et..

ekran kartı ve hdd ye giden kabloları incele...

fanları kontrol et...

bütün bunları yaptıysan ve sorunun çözülmediyse en son ihtimal ya anakart yada psu'dur(psu ilk şüphedir bu durumda) işlemcinde sorun olduğunu zannetmiyorum..

• quote:

Ekran kartında sorun olduğunu düşünüyorsan onboard varsa anakartında birde onboard ile çalıştırmayı dene 1-2 saat takıl hiçbir sorun yoksa o zaman ekran kartından şüphe edebilirsin..

onun dışında bios güncellemesi yapman gerekebilir çünkü ramlere auto ayarlarda sağlıklı voltaj gelmiyordur böyle bir hata veriyor olabilir bios güncellemesi sorunu düzeltmediyse ramlerinin modelini incele hangi voltajda ve çarpan değeri referansını üreticinin sitesinden bul ve onları elle ataman gerekebilir..

hdtune ile harddiski test et..

ekran kartı ve hdd ye giden kabloları incele...

fanları kontrol et...

bütün bunları yaptıysan ve sorunun çözülmediyse en son ihtimal ya anakart yada psu'dur(psu ilk şüphedir bu durumda) işlemcinde sorun olduğunu zannetmiyorum..

Alıntıları Göster
    Tamam söylediklerini deneyeceğim Psu kasayla birlikte geldi yetersiz kalıyor olabilirmi 5 fan var sisteme ek olarak

• quote:

Tamam söylediklerini deneyeceğim Psu kasayla birlikte geldi yetersiz kalıyor olabilirmi 5 fan var sisteme ek olarak

Alıntıları Göster
    550wat psu'nun yeterli olup olmadığına bakman için psu'nun üzerinde etiket vardır orda değerleri görürsün özellikle 12v kanalında verilen toplam değere dikkat et o sisteme göre 12v kanalında toplam çıkışın 400w olması gerekiyor birde +80 plus sertifikası olmasıda psunun kaliteli olduğunu gösterir.. eğer psuda bunlar yoksa psunu hazırken geri iade edersin bir üst 600w en az (tercihen highpower veya silverstone markalarına bak) alırsan rahat yetecektir..

• quote:

550wat psu'nun yeterli olup olmadığına bakman için psu'nun üzerinde etiket vardır orda değerleri görürsün özellikle 12v kanalında verilen toplam değere dikkat et o sisteme göre 12v kanalında toplam çıkışın 400w olması gerekiyor birde +80 plus sertifikası olmasıda psunun kaliteli olduğunu gösterir.. eğer psuda bunlar yoksa psunu hazırken geri iade edersin bir üst 600w en az (tercihen highpower veya silverstone markalarına bak) alırsan rahat yetecektir..

Alıntıları Göster
    Hardisk test sonuçları güncel biosu indirdim fakat biosgüncellemesinden korktuğum için pek uğraşmadım biosu window la berabermi yüklüyoruz yoksa başlangıçta mı yüklüyoruz yanlız iso deil dosya

• quote:

Hardisk test sonuçları güncel biosu indirdim fakat biosgüncellemesinden korktuğum için pek uğraşmadım biosu window la berabermi yüklüyoruz yoksa başlangıçta mı yüklüyoruz yanlız iso deil dosya

Alıntıları Göster
    Arkadaşları şu konudada bana bi yardım edermisiniz bios güncelleme işinden hep kaçtığım için pek anlamıyorum kartın sitesinden en son bios sürümünü indirdim bu dosyalar çıktı içinden exe ye tıkladığımda bu hatayı veriyor bunu yoksa başlangıç cdsi olarakmı yükleyeceğiz

• quote:

Arkadaşları şu konudada bana bi yardım edermisiniz bios güncelleme işinden hep kaçtığım için pek anlamıyorum kartın sitesinden en son bios sürümünü indirdim bu dosyalar çıktı içinden exe ye tıkladığımda bu hatayı veriyor bunu yoksa başlangıç cdsi olarakmı yükleyeceğiz

Alıntıları Göster
    http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3908#bios

bu sayfadan f7 olan biosu indir en üsttekini indirme çünkü o beta...

sonrahttp://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3908#utility şu linkten touch bios programını indir kur (win7 64 bit için seçtim başka bir sistem kullanıyorsan "choose your os" tan sistemini değiştir)
    touch bios ile indirdiğin biosu bul ve yükle bu kadar basit... anakartın çift bioslu olduğu için yükleme başarısız bile olsa diğer bios devreye girer...

• quote:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3908#bios

bu sayfadan f7 olan biosu indir en üsttekini indirme çünkü o beta...

sonrahttp://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3908#utility şu linkten touch bios programını indir kur (win7 64 bit için seçtim başka bir sistem kullanıyorsan "choose your os" tan sistemini değiştir)
    touch bios ile indirdiğin biosu bul ve yükle bu kadar basit... anakartın çift bioslu olduğu için yükleme başarısız bile olsa diğer bios devreye girer...

Alıntıları Göster
    Tamamdır anakartın indir bölmünden uygulama bölümünden @bios la kurdum farkedermi birde her formattan sonra yapmamız gerekiyormu bu bios güncellemeyi yoksa bir sefer yüklemek yetiryormu?

arkadaşlar çok yardımınız oldu saolun başka çözümleri olan varsa yazssın bugün öğlendenberi hiç mavi ekran almadım şimdi format atıcağım güncel driverları kurup temize çıkarayım ondan sonra sonucu size yazarım farklı görüşleri olanlar varsa yazssın şimdiden herkese teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historia44 -- 18 Aralık 2011; 17:40:43 >

• quote:

Tamamdır anakartın indir bölmünden uygulama bölümünden @bios la kurdum farkedermi birde her formattan sonra yapmamız gerekiyormu bu bios güncellemeyi yoksa bir sefer yüklemek yetiryormu?

arkadaşlar çok yardımınız oldu saolun başka çözümleri olan varsa yazssın bugün öğlendenberi hiç mavi ekran almadım şimdi format atıcağım güncel driverları kurup temize çıkarayım ondan sonra sonucu size yazarım farklı görüşleri olanlar varsa yazssın şimdiden herkese teşekürler

Alıntıları Göster
    tabiki kabul edilir..

her formattan sonra bios güncellemen gerekmiyor..

• quote:

tabiki kabul edilir..

her formattan sonra bios güncellemen gerekmiyor..

Alıntıları Göster
    tamam çok saol çok yardımın oldu şu an ani takılmalar oluyor ama mavi ekran almadım 5 saatir bi format attıp herşeyi düzgünce yükleyeceğim sonucu yazarım.
  • ne demek arkadaşım yardımcı olabildiysem ne mutlu.. inşallah sorunun düzelir
  • quote:

ne demek arkadaşım yardımcı olabildiysem ne mutlu.. inşallah sorunun düzelir
    Format Attım 5 saat felandır ugraşıyorum bu sefer de NTFS.SYS - PAGE_FAULT_İN_NONPAGED_AREA mavi ekran aldım 5 saatir diğre dxgmms1.sys felan almadım bu NTFS.SYS ne den kaynaklanıyor acaba bi türlü çözemedim şu mavi ekranı
  • quote:

Format Attım 5 saat felandır ugraşıyorum bu sefer de NTFS.SYS - PAGE_FAULT_İN_NONPAGED_AREA mavi ekran aldım 5 saatir diğre dxgmms1.sys felan almadım bu NTFS.SYS ne den kaynaklanıyor acaba bi türlü çözemedim şu mavi ekranı

Alıntıları Göster
    ntfs. sys hatası hdd ile ilgilidir...senin hdd de sorun yok ramlerde sorun yok işlemci ve ekran kartı zaten olamaz geriye bir tek anakart ve psu kalıyor... garanti yolu gözüktü hocam.. valla başka bir çözüm aklımada gelmiyor garip bir sorun seninki... garantiye göndermeden önce parçalarının seri nolarını al bir kağıda yaz hatta resimlerinide çek öyle garantiye gönder sistemi ne olur ne olmaz burası türkiye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosaga -- 19 Aralık 2011; 12:10:34 >

• quote:

ntfs. sys hatası hdd ile ilgilidir...senin hdd de sorun yok ramlerde sorun yok işlemci ve ekran kartı zaten olamaz geriye bir tek anakart ve psu kalıyor... garanti yolu gözüktü hocam.. valla başka bir çözüm aklımada gelmiyor garip bir sorun seninki... garantiye göndermeden önce parçalarının seri nolarını al bir kağıda yaz hatta resimlerinide çek öyle garantiye gönder sistemi ne olur ne olmaz burası türkiye...

Alıntıları Göster
    Biraz Önce ATİKMDAG.SYS hatası aldım ne zamandır almıyordum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.