Şimdi Ara

Yere düşen hapı içtim ölürmüyüm ? edit : ÖLMEDİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Başım çok ağrıyordu evdede tek bitane hap kalmıştı ezan okunmadan içeyim dedim.Elimden kaydı düştü ama içtim.Biraz kötü hissediyorum

edit : şükürler olsun ölmedim.tavsiyeler için sağolun hiçbirini yapmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DC34B32AA -- 21 Temmuz 2013; 19:03:41 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yere Düşen Hapı İçmek Tehlikeli midir?

{yere düşen ilaç içilir mi} veya {hap yere düştü} durumunda ilk akla gelen soru, ilacın hala güvenli olup olmadığıdır. Çoğu durumda, {yere düşen hap içilir mi} sorusunun cevabı hayırdır. Haplar yere düştüğünde, yerdeki kir, bakteri ve diğer mikroorganizmalarla temas edebilirler. Bu, ilacın bozulmasına veya kirlenmesine neden olabilir ve bu da onu güvenli ve etkili olmayabilir.

Ancak bazı durumlarda, yere düşen bir hapı içmek güvenli olabilir. Örneğin, hap hava almayacak şekilde kapalı bir kap içindeyse (örneğin, şişe veya blister paket) ve kısa bir süre önce yere düştüyse, muhtemelen hala güvenlidir. Ancak yine de hapı dikkatlice incelemeli ve herhangi bir hasar veya kirlilik belirtisi olup olmadığını kontrol etmelisin.

Hapın yüzeyi görünür şekilde kirliyse veya hasar görmüşse, onu içmemelisin. Aynı şekilde, hap uzun bir süre yerde kaldıysa veya hava almışsa da güvenli olmayabilir.

Genel bir kural olarak, {yere düşen hap içilir mi} konusunda emin değilsen, içmemek en iyisidir. İlacını tekrar almak daha güvenlidir.

Eğer bir hapı yanlışlıkla yuttun ve içinde ne olduğunu bilmiyorsan, derhal tıbbi yardım almalısın. Bazı ilaçlar, yere düşseler bile tehlikeli olabilir, bu nedenle bir sağlık uzmanının ilacın güvenli olup olmadığını belirlemesi önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • hapı yuttun
  • yaşarşın yaşar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üflediysen bir şey olmaz.
  • Bizim komşu da içmişti sabaha da biz onun helvasını yedik

• Yok
  • 3sn içinde yerden aldıysan birşey olmaz.
  • Yere düşen hap yerdeki bakterilerle homojenleşerek yeni bir element oluşturmuştur.Oluşan element saf olduğu için ya felç kalırsın yada ölürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hybrid Theory*

Üflediysen bir şey olmaz.

hocam üflemedim direk attım.şimdi yorumları okuyunca kötü hissediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stilo Owner

quote:

Orijinalden alıntı: Hybrid Theory*

Üflediysen bir şey olmaz.

hocam üflemedim direk attım.şimdi yorumları okuyunca kötü hissediyorum.

Helvanı yeriz artık.
  • Rahat ol en fazla ölürsun

Bısey olmaz .

• 6 günün kaldı

• nasıl kurtulurum bu haptan ?
  • bizim bi arkadaşta böyle olmuştu doktora git dedim gitmedi 2 güne kalmadan helvasını yedik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 kere öpüp başına koyduysan bişey olmaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.