Şimdi Ara

YouTube Yasağı İyi Oldu :D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: cool_recep

Şimdi tabii ki demokrasi açısından olumsuz ama biraz düşünürsek bu yasağın internet omurgasındaki
    trafiği nasıl rahatlatacağını, yurt dışı çıkışlarını hafifleteceğini ve bize soluk aldıracağını göz önüne alınca

bu yasak işimze yaradı diyebiliriz...

Zaten giren giriyo Open DNS'le :D.....

Hem artık videolar daha hızlı yükleniyo ....

yorum yapmicam.İyi tarafından bakmaya çalışıyorsun sonuçta.
    DNS ler artık işe yaramıyor bu arada.
  • youtube artık eskisi gibi değil ne yazık ki.
    isteyen istediği videoyu eklediği için ne arasanız mutlaka ya ülkenize ya dininize hakaret içeren
    bi video ile karşılaşmak olası.
    yorumları konuşmak bile istemiyorum.
    bi doğru düzgün laf olmazmı arkadaş.
    elbette engellenmemesi gerekirdi ancak mutlaka bir tebligat yapılmıştır.
    öyle olmasa şak die bu karar alınmazdı sanıyorum.
    youtube meraklıları için üzülürüm elbet ancak bu yasak benim için hiçbirşey ifade etmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sse

Ondan emule 100k ya dayandı
    quote:

bu yasağın bize nelere mal olduğunu öğrenmek isteyen yabancı haber sitelerindeki yorumlara baksın.

Engellenmeye neden olan videoyu,videoları yapanlar kimlerdi acaba ? Video yapıp bizim tepkimizi çektiklerinde problem yokta yorum yapıncamı problem var ? Eğer halk tepki göstermezse devletin tepki göstermesi çok mu abes.Eğer beğenilmeyen bir video ise kampanya düzenle(bir kişiyim diye korkma) you tube sizden gelen şikayetin bolluğundan yanlışı olduğunu anlasın.Ama olmaz,bu iş yürümez diye başlamadan pes edenlerdesiz başkasının kararlarınıda kabul etmeye mahkumsunuzdur.

benim söyledğimden nasıl bir anlam çıkardın bilmiyorum.
    sadece cahil avrupalıların bu karar yüzünden bizi acımasızca ve bilinçsizce eleştirdiğini söylemeye çalıştım.her ne kadar bilinçsizce konuşsalar da bize karşı düşünceleri beni o videodan çok daha fazla rencide etti.
    youtube un yasaklanmasına bant genişliğinin artışı noktasından bakmak çok yüzeysel.
    engellenen video yu kimin yaptığına bakan bizleriz, başkları bu konuları bizim kadar detaylı düşünmüyor malesef.

bir de anlaşılmayan nokta var ki youtube a erişimin engellenmesi söz konusu değil.yapılan engelleme türk halkının siteye erişiminin engellenmesinden ibaret.bu yapılan hakarete tepki göstermek değil kafayı kuma gömmektir.

bizler sanıyoruz ki avrupalılar çok bilgili, kültürlü herhangi bir konuda fikir oluştururken araştırmacı vs...
    yok böyle bir şey!
    bu engelleme haberi verilirken iran, çin, kuzey kore gibi ülkelerle aynı kefeye koyuluyoruz.her zaman olduğu gibi oryantalist batılılar olaya görmek istedikleri gibi bakıyorlar.malesef bu tür haberler onların bilinç altındaki iran benzeri imajımızı pekiştirmekten öteye gidemiyor.

işte bu tür yorumlar dan seçmeler

bullet_tooth
    January 21st, 2008 | 18:49

Not just youtube,even social networking sites like Orkut,Facebook etc. are banned in places like Qatar,Saudi.

meali:
    sadece youtube değil hatta sosyal tanışma siteleri bile katar, suudi arabistan gibi yerlerde engelli.

Blu-Ray is God
    January 21st, 2008 | 18:49

I just wish it would be possible to put a gigantic dome on the whole region (Saudi Arabia , Iran , Turkey , Iraq , Israel , Pakistan ect)and let them kill each others.

The world would be better place after that
    meali:

suudi arabistan, iran, türkiye, ırak , israil gibi bölgelerde yaşan insanların üstünde devasa bir çatı olsa orada birbirilerini gebertseler dünya daha iyi bir yer olurdu.

whatever
    January 21st, 2008 | 18:54

This is very funny to me!! What a loser country.. haha
    meali:
    bana çok komik geldi.ne ezik bir ülke.

REB
    January 21st, 2008 | 18:55

Useless crap country.
    meali:
    işe yaramaz iğrenç ülke.
    ________________________________________-

rs
    January 21st, 2008 | 19:04

glad I’m not in Turkey
    meali:
    türkiyede olmadığıma sevindim.

Graner316
    January 21st, 2008 | 20:34

I didn’t know Turkeys could use a computer let alone have access to the internet. Someone edit wikipedia’s thanksgiving page quick before they revolt!!!

meali:
    türklerin bilgisayar kullanabildiğini ve internete girebildiklerini bile bilmiyordum...

Sebastian
    January 21st, 2008 | 21:12

Turkey is a fascisitic overmilitarized land that likes to hunt down and kill its own neighbours. Just think of the Armenian Genocide (1.500.000 Armenians killed and raped by the Turks, ask the Greeks who suffered 400 years(!) under the brutal ottoman boot, ask the Kurds who are hunted down and assasinated by the Turks as we speak, ask the Cypriots whose country in 1974 was cold-blooded invaded and occupied by the brutal turkish army etc. To all those neighbours who got to know Turks well, the Youtube-ban is no surprise at all. Turks are unfortunately still living in the dark times of Middleage.

meali:
    türkiye faşist ve aşırı militarist bir ülke.kendi komuşularına saldırıp onları katletmek hoşuna gidiyor.mesela ermeni soykırımını düşünün türkler armenilere tecavüz etti ve onları öldürdü.mesela yunanlılara sorun kim onlara vahşi osmanlı egemenliği altında 400 yıl boyunca acı çektirdi.kürtlere sorun kim onları katletti.rumlara sorun 74 de kıbrısı kana bulayan hangi ülkeydi vs... tüm komşuları onların ne olduğunu biliyor.youtube engellemesi onları şaşırtmadı.türkler kesinlikle hala orta çağlarda yaşıyor.

RiNgDiNgDoNg
    January 21st, 2008 | 21:44

This is why Turkey, if it wants to join the European Union, needs to pull its F.U.C.king head out of its arse. What 3rd world banana republic bu.ll.sh.it.
    meali:
    türkiye avrupa birliğine girmek istiyorsa o s.. kafasını kı...ndan çıkarmak zoruna.3. dünya ülkesi muz cumhuriyeti.

Kate on Jan 21st, 2008 at 11:04 AM

I guess the Turk's don't know anything about freedom of speech or press. It's so funny to think about what governments will do to protect those that are suppost to be protecting you. Especially spending the time or resouces to protect the "good" name of the dead.

meali:
    sanırım türkler basın ve ifade özgürlüğü hakkında hiç bir şey bilmiyor.

John Fedup from Canada writes:
    This is a good example of why Turkey should not be admitted to the EU.
    meali:
    bu türkiyenin neden avrupa birliğine alınmamamsı gerektiğinin iyi bir örneği.

Funny! Turks are not modern, this just proves it.

by Theodoros from Athens on 22/01/08 12:53 AM

meali:
    komik, türkler modern değil.bu sadece onu kanıtlıyor.

türkler youtube a giremiyor diye atatürk e yapılan hakareti engellemiş varsaymaya devam edelim.hayal etmesi bile güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 22 Ocak 2008; 19:39:17 >

• önemli siteydi ama onun gibi kaç tane var...
  • xqw1 ilk cümlemim espri olduğunu anlaşılmamış demek :)
    Yasak koyanı eleştirmeye başlamadan önce kendimizi eleştirmeliyiz diye düşünürümki sanırım yazdığımda bu anlaşılır.
    Bizim bizi engellememiz biraz garip ama bizim girip o videoya bakıp videonun yukarılara çıkmasını sağladıktan oraya bol bol küfür yazıp bundan başka bir tepki göstermememiz daha garip değilmi ?
    Ayrıca size fazlaca katıldığım bir nokta var "avrupalıların kültürlü ve bilgili olmadıkları" evet bu konuda fazlasıyla haklısınız.Aynı bizde,amerikada oldupu gibi cahili çok insan avrupa memleketleri.Son derece duyarlı,kültürlü insanlarda her toplumda var ama sayıları az.
    Bu yapılan yorumlara boşa gücenmeyin yoksa öyle bir hale gelirsinizki aman avrupalı ne der amerikalı ne der diye kendi kendinizi sürekli sorgular iş yapamaz olursunuz.Biz kendimizi sağlam tutalım yoksa ne kadar yırtınsan uzaktan sana bakışı değişmeyecek.Nasılsa kendini üstün sanan o insanlar bizlerle tanıştıktan sonra aslında hata yaptıklarını anlayacaklar.
    TV de verilen survivor türkiye yunanistan sanırım buna en basit örnekdir :)

• xqw1 yorumlar harbiden berbatmış.

Youtube'un kapatılmasını sağlayan üstün akıllılar yurtdışındaki türk simgesinide zedelediklerinin farkındadırlar umarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sse

xqw1 ilk cümlemim espri olduğunu anlaşılmamış demek :)
    Yasak koyanı eleştirmeye başlamadan önce kendimizi eleştirmeliyiz diye düşünürümki sanırım yazdığımda bu anlaşılır.
    Bizim bizi engellememiz biraz garip ama bizim girip o videoya bakıp videonun yukarılara çıkmasını sağladıktan oraya bol bol küfür yazıp bundan başka bir tepki göstermememiz daha garip değilmi ?
    Ayrıca size fazlaca katıldığım bir nokta var "avrupalıların kültürlü ve bilgili olmadıkları" evet bu konuda fazlasıyla haklısınız.Aynı bizde,amerikada oldupu gibi cahili çok insan avrupa memleketleri.Son derece duyarlı,kültürlü insanlarda her toplumda var ama sayıları az.
    Bu yapılan yorumlara boşa gücenmeyin yoksa öyle bir hale gelirsinizki aman avrupalı ne der amerikalı ne der diye kendi kendinizi sürekli sorgular iş yapamaz olursunuz.Biz kendimizi sağlam tutalım yoksa ne kadar yırtınsan uzaktan sana bakışı değişmeyecek.Nasılsa kendini üstün sanan o insanlar bizlerle tanıştıktan sonra aslında hata yaptıklarını anlayacaklar.
    TV de verilen survivor türkiye yunanistan sanırım buna en basit örnekdir :)

yanlış anlaşılmasın ben atatürke yapılanları ifade özgürlüğü kapsamında görmüyorum ve bunu hiç bir şekilde onaylamıyorum.bu manasız engelleme kararının soruna bir çözüm olmaktan çok uzakta olduğu da açık.

bu konu da olmasa bile çoğu zaman avrupalıların düşüncelerini önemsemek bizim yararımıza olacak.yıllardır süregelen geyiklerde de söylendiği gibi biz kendimizi iyi şekilde tanıtamıyoruz.
    pkk denen terör örgütünün bu gün kimlere hizmet ettiği çok açık.batılıların elinde çok büyük bir koz, her ne kadar hükumetler gerçeği bilse de bu kozu ellerinden kaybetmemek için kendi halklarının gerçeği öğrenmesini kesinlikle istemiyorlar.

şöyle düşün bu teröristler kuzey ıraktan sınırımıza yasal olmayan yollardan gelip şehirlerde kendilerini patlatıyorlar.türkiyen tabi ki sınırlarını korumak için bunlara karşı askeri operasyonlar düzenleyecektir.
    ne acı ki bu operasyonlar batı medyasında masum insanlara yönelikmiş gibi gösteriliyor.
    eğer avrupa kamuyounu yanımıza alabilirsek hükumetlerine baskı yapıp bu sorunun çözümü için gerekli en büyük etkenlerden biri olacaklardır.ben buna inanıyorum.

pkk ile nasıl bir alaka kurduğumu yukarıdaki yorumlardan anlayabilirsin.
    youtube insanların konser görünütsü, komik videolar ,tanıtımlar ,fragmanlar seyrettiği bir yer.yapısı gereği provokasyon açık konumda.eminim bu sadece bizim ülkemizde tartışılan bir sorun değildir.ama böyle bir siteyi engellendiği zaman herkes bunu anlamkta zorlanıyor bence kimse haksız da sayılmaz.
    bu engellenen site pkk nın yayın organı olsaydı veya ermeni faşistlerin sitesi bu kadar tepki çekmezdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 22 Ocak 2008; 20:14:24 >

• Arkadaşlar facebookta videoların altında malesef Türkler'e ait küfürleri okuyor musunuz? Türk olduğuma, o insanlarla aynı ülkede yaşadığıma hatta bunlarla aynı dünyada atmosferi soluduğuma utanıyorum. Bu kadar kendini kaybetmiş, bu kadar terbiyesiz insanlar olamaz. Elin gavuruna dikkat edin en fazla dediği sh*t, f*ck... bizimkiler ise sanki hayatlarında ağırbaşlılık, terbiye, ahlak, saygı adına hiçbir şey öğrenmemiş, duymamışlar gibi hareket ediyorlar. aslında değil youtube'u yasaklamak orada küfür eden her insanlık dışı afedersiniz şerefsizi tespit edip açık açık kimliklerini afişe etmek lazım. yani diyebilecek hiçbir şey bulamıyorum, kelimeler kifayetsiz kalıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Robin Hood Theory

Arkadaşlar facebookta videoların altında malesef Türkler'e ait küfürleri okuyor musunuz? Türk olduğuma, o insanlarla aynı ülkede yaşadığıma hatta bunlarla aynı dünyada atmosferi soluduğuma utanıyorum. Bu kadar kendini kaybetmiş, bu kadar terbiyesiz insanlar olamaz. Elin gavuruna dikkat edin en fazla dediği sh*t, f*ck... bizimkiler ise sanki hayatlarında ağırbaşlılık, terbiye, ahlak, saygı adına hiçbir şey öğrenmemiş, duymamışlar gibi hareket ediyorlar. aslında değil youtube'u yasaklamak orada küfür eden her insanlık dışı afedersiniz şerefsizi tespit edip açık açık kimliklerini afişe etmek lazım. yani diyebilecek hiçbir şey bulamıyorum, kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Aynı duyguyu youtube videolarına bakarken hissetmiştim ve şoka girmiştim. Biz bu kadar kötü durumdaymışız gerçketen haberimiz yokmuş. 2 tane insan gibi Türkçe yorum yapan bulmak o kadar zor ki, içimden dedim ki iyiki Türkçe yaygın değil de çoğu kişi anlamıyor neler yazıldığını. Milletin AR damarı çatlamış resmen, Kurtuluş Savaşında belki daha cahildi halkımız ama sanmıyorum ki bu kadar terbiyesiz olsun.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silmaril -- 22 Ocak 2008; 20:41:10 >

• Allah'tan Türkçe bilmiyorlar yoksa utancımızdan boğulurduk. Bu kadar garip, ağır, aşırı şekilde küfür eden başka millet var mı bilmiyorum. Yabancılar okusa eminim hepimizin ağır psikolojik sorunlarımızın olduğunu düşünecekler. yani her videoda, en basit sıradan şeylerde dahi tarifi mümkün olmayan aşırılıkta küfürler var. elin gavuru dediğimiz insanlar terbiyede bizi ona katlar. ar damarımız çatlamamış; tıkanmış, kangren olmuş. bu terbiyeye sahip adamlar mı Türkiye'nin vatandaşları olacak? savaşta elleri tetiğe dokunamaz bu bitik tiplerin
  • Hakikaten hızlandı youtube.Küfür konusuyla ilgili yorumlara katılıyorum ipini koparan gelip youtube da küfür ediyordu...
  • cool_recep C kullanıcısına yanıt
    Bunu banlayandan Allah razı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Promayz00

NERE iyi oldu

9 yıl önceki post a cevap vermen beni çok sevindirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

quote:

Orijinalden alıntı: Promayz00

NERE iyi oldu

9 yıl önceki post a cevap vermen beni çok sevindirdi

önce 2016da vermişler
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.