Şimdi Ara

Yurtdışı kayıtlı m8 kvk garantisinde olur mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sahibinden.com da gezerken bir kaç tane bu tür ilan gördüm 1 yıl boyunca kvk ve teleservice garantisi altındadır yazıyor. Htc nin böyle bir servisi varmı yoksa tamamiyle aldatmaca mıdır ?

• yardımcı olabilecek biri yokmu buraya yazılan cevaplara göre telefonu almaya gidecem
  • Ana distribütör firmalar sadece kendi ithal ettikleri cihazlara garanti verir. Sahibinden.com daki verilen bilgiler çoğunlukla yanlış olabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Ana distribütör firmalar sadece kendi ithal ettikleri cihazlara garanti verir. Sahibinden.com daki verilen bilgiler çoğunlukla yanlış olabiliyor.

satıcıyı arıyıp sorduğumda HTC kvk ve teleservice ile anlaşma sağladığını ve yurdışından gelen HTC cihazlara hizmet verdiğini söyledi böyle bişey varsa direk m8 almayı planlıyorum bu yüzden bu sorunun cevabını araştırıyorum ama hiç bişey bulamadım ne yazık kı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TayfunKurt

quote:

Ana distribütör firmalar sadece kendi ithal ettikleri cihazlara garanti verir. Sahibinden.com daki verilen bilgiler çoğunlukla yanlış olabiliyor.

satıcıyı arıyıp sorduğumda HTC kvk ve teleservice ile anlaşma sağladığını ve yurdışından gelen HTC cihazlara hizmet verdiğini söyledi böyle bişey varsa direk m8 almayı planlıyorum bu yüzden bu sorunun cevabını araştırıyorum ama hiç bişey bulamadım ne yazık kı

yalan söylüyor satıcı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

quote:

yalan söylüyor satıcı

Yani

• quote:

quote:

quote:

yalan söylüyor satıcı

bu olayı kesin olarak anlayabilmek için gidip htc ye mesaj attım ve aldığım cevap şu şekilde

" belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak garanti durumunu görebilmemiz için cihazın Menü>ayarlar>hakkında>telefon kimliği altında imei numarasını paylaşmanız gerekmektedir. Cihazınıza Türkiye de root atıldıysa lütfen aygıt seri no ile beraber bu maile cevap olarak yazınız. Rootlu cihazlar Türkiye dende alınsa garanti işlem görmemektedir. Mutlu günler dilerim. "

yani kesin ve tek bir dille hayır demediler ikinci bi mesaj attım henüz cevap alamadım

• Dikkat imeisi garantili aynı marka modelden alınmış klonlu telefon olabilir. Olay çok muallak. Ben olsam almam.

• quote:

Dikkat imeisi garantili aynı marka modelden alınmış klonlu telefon olabilir. Olay çok muallak. Ben olsam almam.

bunu kutu üzerindeki imei ile telefondaki imei yi karşılaşltırarak anlayabileceğimizi düşünüyorum haksız mıyım ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yalan söylüyor satıcı

bu olayı kesin olarak anlayabilmek için gidip htc ye mesaj attım ve aldığım cevap şu şekilde

" belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili olarak garanti durumunu görebilmemiz için cihazın Menü>ayarlar>hakkında>telefon kimliği altında imei numarasını paylaşmanız gerekmektedir. Cihazınıza Türkiye de root atıldıysa lütfen aygıt seri no ile beraber bu maile cevap olarak yazınız. Rootlu cihazlar Türkiye dende alınsa garanti işlem görmemektedir. Mutlu günler dilerim. "

yani kesin ve tek bir dille hayır demediler ikinci bi mesaj attım henüz cevap alamadım

bir dene bakalım ,en net cevap htc den gelir

• ben daha önce bu süreçten geçtiğim için biraz açıklık getireyim konuya;

Öncelikle cihazın Global Garantisi olmalı (USA ve Arap cihazları bu sürece dahil değiller) HTC çağrı merkezini defalarca aramış biri olarak yurt dışı faturasınında olması gerektiğini net söyleyebilirim.

Çok ilginç olarak KVK One X cihazımı IMEI kaydı olmadan tamir etmedi IMEI kaydı yaptırdıktan sonra WIFI problemiyle ilgilendiler ancak çözemediler ve cihazın kasasını kırdılar.

Sahibinden üzerinden satılan cihazların (ucuz olanlardan bahsediyorum 1400-1500 tl) çoğu fake IMEI'li kayıtlı olanlar 1650 seviyesinde. Ama cihazı alırken yurtdışı faturasını ve kayıt evraklarını mutlaka isteyin eğer alamazsanız buradaki 1 yıl garanti imkanından yararlanamayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.