Şimdi Ara

yurtdışından iphone almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba, arkadaslar ebayden iphone 7 almayi dusunuyorum, gsm unlocked yaziyor ama cdma ile calismaz yaziyor. turkiyede kullanabilir miyim anlayamadim. yardimci olursaniz sevinirim.

http://m.ebay.com/itm?itemId=282429778403&varId=581569409025

telefon refurbished biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 13:53:49 >
  • evet hocam amerikadayim suan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nurGS -- 9 Eylül 2017; 9:34:32 >
  • Cihazın model nosunu öğrenip burada garantili olup olmadığına bakın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Unlocked yani 'simkilitsiz' demek,her şebeke ile çalışır.Garantisi de 1 sene vardır.

• Verdiğiniz linkteki cihaz Türkiye'de çalışır ancak model numarası ne olursa olsun garantisi olmaz. Çünkü cihaz "seller refurbished"
  • 1778 modeli gerekli türkiyede gecerli olmasi için ayrica onfiyat baya düşükmüş ayrica sali günü bekle pişman olma sonra fiyatlar yine düşücek..

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    sali gunu ne var hocam bilmiyorum. 10 gunum var

• kilecerme kullanıcısına yanıt
    hocam, garantisi sorun degil. turkiyede calissin yeter benim icin.

Seller refurbished olsa ne oluyor? sonuçta apple ilk aktivasyon tarihini baz alıp eğer garantili modelse aynen garanti devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah1982

Seller refurbished olsa ne oluyor? sonuçta apple ilk aktivasyon tarihini baz alıp eğer garantili modelse aynen garanti devam eder.

Cihaz daha önce aktifleşmiş ve üzerindeki parçalar değiştirilmiş/yenilenmiş oluyor. Yani garantisi olmuyor. Geçersiz.
    Aynı ürünü bende kullandım, ebay'den aldım yakınım buraya getirdi, A1778 olduğu için burada garantisi devam etti.. Yurt dışında refurbished adı altında satılır Türkiyede swap adı altında satılır, Türkiyede swap satılan cihazların garanti durumlarını incelerseniz garantili olduklarını görürsünüz, apple'da ki refurbished/swap ürünlerin çoğu zaten beğenmedim diyip iade edilen telefonlar, sizde biliyorsunuzdur, direk appledan aldığınız telefonu 15 gün içerisinde hiç bir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz. tüm parçaları kullanılmış olsada (hasar almadığı taktirde) bu hakkı yurtdışında kullanan çok, burdada kullanılıyor gerçi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah1982

Aynı ürünü bende kullandım, ebay'den aldım yakınım buraya getirdi, A1778 olduğu için burada garantisi devam etti.. Yurt dışında refurbished adı altında satılır Türkiyede swap adı altında satılır, Türkiyede swap satılan cihazların garanti durumlarını incelerseniz garantili olduklarını görürsünüz, apple'da ki refurbished/swap ürünlerin çoğu zaten beğenmedim diyip iade edilen telefonlar, sizde biliyorsunuzdur, direk appledan aldığınız telefonu 15 gün içerisinde hiç bir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz. tüm parçaları kullanılmış olsada (hasar almadığı taktirde) bu hakkı yurtdışında kullanan çok, burdada kullanılıyor gerçi

Ebay'de iki farklı refurbished çeşidi vardır. Biri "seller refurbished" diğeri "manufacturer refurbished" sizin aldığınız ikincisiymiş anlaşılan. Bu tür cihazlar resmi Apple tarafından değiştirilmiş veya yenilenmiş cihazlardır. Diğeri olan "seller refurbished" ise satıcı kendisi değiştirip yenilemiştir. Seri numarasınla sorguladığınızda garantisi devam ediyor gözükse bile servise verdiğinizde yetkili olmayanlar tarafından müdahale edildiği için garanti dışıdır.

• emrah1982 kullanıcısına yanıt
    alirsam sıkıntı cikmaz diyorsunuz yani hocam. A1778 modelini ozellikle isteyecegim saticidan bakalim gorelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0nurGS

alirsam sıkıntı cikmaz diyorsunuz yani hocam. A1778 modelini ozellikle isteyecegim saticidan bakalim gorelim.

aldıgında bılgılendırme yapabılırmısın hocam duruma gore bende alıcam cok uygunmus
  • 2600-2700 civarinda satiliyor kapali kutu riske girip bi o kadar da beklemenin anlami yok sali günü tanitim var fiyat yine düşücek her türlü zarardasin yazik etme.!!!

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    aslinda haklisiniz hocam 12sini beklemek lazim belki fiyat duser. buyuk ihtimalle alacagim zaten.

• Ben sizin yerinizde olsam "Seller refurbished" cihazların yanına bile yaklaşmazdım. Cihazın önceki sorunu ne bilinemeyeceği gibi tekrar sıkıntı çıkarma durumunda binlerce km uzakta olacaksınız. Yetkisiz işlem olduğu için Apple Store o cihaza elini bile sürmez garantisi olsa bile.
  • Jlozde kullanıcısına yanıt
    haklisiniz aslinda biraz daha para verip sifirini almak cok daha mantikli geliyor artik. lansmani bekliyorum suan. sifirinin fiyati duserse almayi dusunuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.