Şimdi Ara

Yurtdışından telefon getirtmek 'yeni yöntem' yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abiler. Ben birkaç senedir yeni bir telefon almak için bekliyorum. 3 senedir android kullanıcısı olarak android işletim sisteminin firmaların gereksiz eklentileri 'bunların kaldırılamaması' yüzünden hantallaştığını düşünüyorum. Nokia lumia 1520 alarak windows 8 sistemine geçmeye karar verdim. Bildiğiniz üzere Türkiye'de fiyatlar ateş pahası. Yurt dışından direk kargo ile telefon gelmesi mümkün değilmiş. Fakat şöyle bir şey keşfettim.

http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri sitesinde;

Soru: Herhangi bir nedenle yurtdışında kalan/unutulan cep telefonu posta/hızlı kargo yoluyla geri gönderilmesi halinde teslimi mümkün müdür?

Cevap: Evet, yurt dışına giden yolcuların IMEI numarası halihazırda kayıtlı olan cep telefonlarının çeşitli nedenlerle yurt dışında kalması ve bu telefonların posta/hızlı kargo yoluyla geri gönderilmesi durumunda, söz konusu telefonların IMEI numaralarının kayıtlı olduğununhttp://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php adresinden yapılacak sorgulama sonucu teyit edilmesi halinde teslim edilmesi mümkündür.

Zihninizde bir aydınlanma oldu mu bilmiyorum ama ben de oldu.

Planım şu ki; Malezya'da bulunan bir dostum telefonu satın alacak. İmei numarasını bana gönderecek. Ben de yeni umreden gelmiş birinden aldığım pasaporta o numarayı kaydettireceğim. 5-10 gün sonra o arkadaş kargo ile telefonu bana yollayacak. Gümrükte kontrol edilecek ve Türkiye'de kayıtlı olduğu ortaya çıkacak. Sonra tabi ki vergi falan tahsil edilmeden elime ulaşacak.

Soru şu ki; bu yöntem çalışır mı? Daha önce deneyen var mı?

• Risk budur! demek istedim nedense :) Dostum sence de bu kadar adrenalin bünyeyi sarsmaz mı?
  • Sarsar ama eğer böyle bir açık varsa bu çok faydalı olabilir. Sonuçta, diğer türlü de bütçeyi sarscak. :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.