Şimdi Ara

yurtta asma kilit kullanmayın!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
2
Favori
7.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yurda yeni yerleşen bi arkadaş, dolabına taktığı kilidin anahtarını kaybetmişti. başka bir arkadaş koşarak odaya girdi. üst ranzanın altındaki demir çubuklardan birini asma kilidin metal yerine sokup hafifçe çevirdi. kırıldı kilit. birkaç saniye içerisinde oldu bu olay. ağzımız açık izledik bunu. peki asma kilit dışında ne önerebilirim? hiçbir şey :D dua edin dızolar bunu okumuyor olsun

• Değerli eşya götürmeyin. Mümkünse bilgisayar yerine tablet götürün en kötü yanınızda taşırsınız sürekli. Apartta kalmasına rağmen sürekli kıyafetlerini diğer arkadaşlarının dolabında bulan bir tanıdığım vardı. Her seyi çalabiliyorlar gerçekten, en azından çok kaybiniz olmaz :/
    Arkadaşlar yurtlarda sürekli hırsızlık olur saçmalığıni kim çıkardı bilmiyorum ama abartildigindan eminim. Özel yurtta zaten bir hırsızlık olmuyor. iPhone'u ortaya koyun, sabah çıkın akşam gelin hiçbir şey olmaz. (tabi iyi bir özel yurtta) Devlet yurtlarında ise ortaya bir şey koymadığıniz sürece, dolabının kapağını kapalı tuttuğunuz sürece hiçbir şey olmaz. Hele asma kiliti falan gelip kimse kırmaz. Öyle bir dünya yok yani. Ha, içinde altın zulaniz varsa ve bunu ulu orta yerde soylediyseniz anca o zaman olur. Demek istediğimi anlamışsınızdır.

3 sene devlet, 1 sene özel yurtta kaldım. Çoğu zaman dolabım kitli bile değildi. Kapağını kapatırdim, sadece yurttan çıkarken kitlerdim. O da dandik bir dolap kiliti. Asma kilit bile değil. Bazen başka dolabın anahtarı başka bir dolabı acabilirdi. 😃

Üniversitede/yurtta dikkat etmeniz gereken tek şey p*ç sayılabilecek arkadaşlarınızdir. "Saatin ne güzelmiş ve bir bakayım" falan der sonra birkaç eşek şakasi falan derken saati unutturur. Sonra istediğinizde de "Sana verdim ya hatirlamiyon mu?" bile diyebilir. Yani üstüne yatarlar haberiniz olsun. Kendi malınızı dilenci gibi istersiniz.
  • Dızolar bunu zaten biliyor, okumalarına gerek yok ki :D mutlaka 1-2 dızo arkadaşınız olsun bu arada bak ne güzel sorunu cozmusler

• Sanayi tipi kilit almak şart oldu.Köyden gelen tereyağlar çok kıymetli.
  • Ulan en korktuğum şey ya barzo herifler olcak aw.Mal mal tipler

• en iyisi değerli hiçbir eşya götürmemek ama bunlar kıyafeti bile çalar,allah iyi insanlara denk getirsin yapacak bir şey yok

• Değerli eşya götürmeyin. Mümkünse bilgisayar yerine tablet götürün en kötü yanınızda taşırsınız sürekli. Apartta kalmasına rağmen sürekli kıyafetlerini diğer arkadaşlarının dolabında bulan bir tanıdığım vardı. Her seyi çalabiliyorlar gerçekten, en azından çok kaybiniz olmaz :/
  • cidden bu arada dızo falan, hatta arada bi yprağını gösteriyordu, ama iyi çocuktu
  • Kyk odalarında ayrı kilitler oluyor mu bilgisi olan var mı? Bazıları odayi kitlemeniz yasak diyor. Böyle bir saçmalık var mi
  • patheticmuggle kullanıcısına yanıt

böyle bi şey cidden var mı olabilir mi ya. allaha emanet yaşıycaz galiba

• kafayı yemişiz biz kullanıcısına yanıt
    Olamaz bence ya olmasın yani
    kyk'yı bilmiyorum ama lisede kaldığım yurtta bırakın kilidi, bazı odaların kapısı bile tam kapanmıyordu..
  • laptop götürücem hep yanımda taşırım yatarken de sarılıp yatarım bütün paramı verdim laptopa

• sonaytbukucu2022ss S kullanıcısına yanıt
    Hsbjsxhsgdbsbhsjhsndh
  • Arkadaşlar yurtlarda sürekli hırsızlık olur saçmalığıni kim çıkardı bilmiyorum ama abartildigindan eminim. Özel yurtta zaten bir hırsızlık olmuyor. iPhone'u ortaya koyun, sabah çıkın akşam gelin hiçbir şey olmaz. (tabi iyi bir özel yurtta) Devlet yurtlarında ise ortaya bir şey koymadığıniz sürece, dolabının kapağını kapalı tuttuğunuz sürece hiçbir şey olmaz. Hele asma kiliti falan gelip kimse kırmaz. Öyle bir dünya yok yani. Ha, içinde altın zulaniz varsa ve bunu ulu orta yerde soylediyseniz anca o zaman olur. Demek istediğimi anlamışsınızdır.

3 sene devlet, 1 sene özel yurtta kaldım. Çoğu zaman dolabım kitli bile değildi. Kapağını kapatırdim, sadece yurttan çıkarken kitlerdim. O da dandik bir dolap kiliti. Asma kilit bile değil. Bazen başka dolabın anahtarı başka bir dolabı acabilirdi. 😃

Üniversitede/yurtta dikkat etmeniz gereken tek şey p*ç sayılabilecek arkadaşlarınızdir. "Saatin ne güzelmiş ve bir bakayım" falan der sonra birkaç eşek şakasi falan derken saati unutturur. Sonra istediğinizde de "Sana verdim ya hatirlamiyon mu?" bile diyebilir. Yani üstüne yatarlar haberiniz olsun. Kendi malınızı dilenci gibi istersiniz.

• BF.Skinner kullanıcısına yanıt
    ben lisede yurtta kalırken kilit bile takmıyordum hocam. kimse bir şeyimi çalmıyordu. herkes tanıdık olduğundandır belki, bilmiyorum. tabii şey, terlikler hariç. bir haftada üç kez terlik almak zorunda kaldım. sonuncusu on dakikada çalındı, daha da terlik almadım. lise gibi yakın bir ortamda bile böyle oluyorsa kyk'yı düşünemiyorum bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: patheticmuggle

Kyk odalarında ayrı kilitler oluyor mu bilgisi olan var mı? Bazıları odayi kitlemeniz yasak diyor. Böyle bir saçmalık var mi
    Odalarin kitlenmesi KYK'da kesinlikle yasak. Ki bu bazı özel yurtlarda bile yasak. Yurtta kyknin verdiği yatak örtüsünden başka bir örtü kullanmanız bile yasaktır. Ha, bazen görmezden geliyorlar ama kapı kitlemenizi görmezden gelmezler emin olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 25 Ağustos 2021; 22:58:20 >
  • BF.Skinner kullanıcısına yanıt
    Niye hocam biliyor musunuz? Nasıl bir mantığı olabilir ki bu durumun?
  • Cinsel olaylar olabilir

Hocam KYK'ya en it kopuk adam da gelebiliyor

Kapılar kilitli olsa

Kumar oynanabilir

İçki içilebilir

Eskort bile atabilirsin.

İlk 2 dediğim zaten yeterli,o kapıyı kitlesen Urfa sıra gecelerine döner odalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: patheticmuggle

Niye hocam biliyor musunuz? Nasıl bir mantığı olabilir ki bu durumun?
    Elbette ki bu kuralı koyanlarla oturup nedenini sormadım ama çıkarım yapacak olursam. KYK çok otoriter bir idare yapısına sahip. Sizin kaçta çıkıp, kaçta geldiğinizi, izin aldığınızda nereye gideceğinizi vs vs. bilen ve bilmek isteyen yurtlardir. Aynı zamanda yatağınızı toplamanız bile bir kuraldi yanlış hatırlamıyorsam. (Tabi idare dahil kimse takmiyor ama müfettiş gelecekse gelip uyarirlardi) Yani öyle bir yer. Şimdi böyle bir yerde kapı kitlemenize izin verirler mi? 😃 İçeride sigara içiyor olabilirsiniz, hırsızlık yapıyor olabilirsiniz, hatta daha kötü şeyler yapıyor olabilirsiniz ve idare istediği zaman şak diye gelip odaları kontrol edebiliyor. Kaç kere başıma geldi. Akşam 12 de geldiklerini biliyorum. Kapı kitli olsa böyle küçük sürprizler yapamazlar ve siz de odanızda yasak olan şeyleri daha rahat yapabilirsiniz. Sigara içmek gibi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.