Şimdi Ara

ZAMANDA YOLCULUK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
4.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gitarist55

quote:

Orjinalden alıntı: Zmirli_DarTT

arkadaşlar şunu söyleme gereksinimi duydum yaklaşık 2.5 aydır üyeyim konu dışında gördüğüm en güzel sohbet konusu bana göre...

AGA 2 AYDIR BEN ZATEN ZAMANDA YOLCULUK VEDE DENYLER CERN DENEYİ AÇMIŞTIM,
    KAÇIRDIN MI YOKSA

BU ARADA CERN DENEYİ NE ALEMDE HİÇ SES ÇIKMADI BUNLARIN..
    YABANCI TV DEN İZLEYENLER VARMI HABERİ OLAN..BİZİM TÜRK KANALLARINDA MAGAZİNDEN BAŞKA ŞEY OLMADIĞI İÇİN HABERLERDE DE ÇIKMIYOR..

Kaçırdım valla aga görseydim emin ol en az bir mesajım olurdu o konuda..

• quote:

Orjinalden alıntı: ae_

quote:

Orjinalden alıntı: Zamanın_hükümdarI

HAYIR ZAMAN YAVAŞLIYOR MESAJIDA ALIYOR zaten yazdığım bir paradox

arkadaşım bu mantıkla iki saati aynı ayarlayıp birini burada bıraksan ve uçakla dünyayı dolaşıp dönsen senin kolundaki saatin çok azda olsa yavaşlamış ve saniye de olsa geri kalmış olması lazım sence bu mümkün mü?

evet zaten bu kanıtlandı sanıyorum. izafiyet teorisi.. (gerçi teori olması kanıtlanamadığı anlamına geliyor) zaman her yerde aynı işlemiyor. bazı yerlerde hızlı bazı yerlerde yavaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medeor -- 5 Ağustos 2008; 0:52:09 >
  • ayrıca antimadde = yoktan waar etmek çünki antimadde 120gw basınç altında örneğin gerekli koşulalar sağlandığında 2 elektronun çarpışması ve sonucunda 3 elektron ve 1 pozitronun oluması ile elde ediliyor
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

Bunun hakkında çok kafa patlatmıştım.Ama öyle bir şey olamaz.Öyle bir fizikçiye de kolay gelsin ne diyeyim.Zaten o geçmişe atomunu yolladı bile
    Geçmişe yollayacağına göre , geçmiş de yaşanmış olduğuna göre o da atomu yollamış oldu

Mesela yolda yürürüyorsunuzz yerde para buldunuz ve o sırada sizin paraya çok ihtiyacınız var.O parayla zaman makinesi yapıyorsunuz.sonra da geçmişe dönüyorsnuz etrafı incelerken paranız düşüyor.Sonra makineyle geri dönüyorsunuz.Ve o sırada sizin geçmişteki haliniz yerden para bulup zaman makinesi yapıyor, geçmişe dönüyor para düşürüyor....

Kısacası döngü olur zaman makinesi yapılrısa ama eğer bu makineyle başka bir evrendeki zamana veya boyuta geçilirse bilemem...

zaten benimde anlatmaya çalıştığım o maddesel ortamda olmayacağı çok açık bende antimaddenin üzerine gitmeliyiz diyorum( profun kalın kafası almıyor ama :P)aslında alıyor da herkez antimaddeden çok korkuyor çünki antimadde yapılıoyr ve o natimaddenin 1 mg ını kaçırmanz halinde oluşacak parlama bir kara delik oluşturur ( ve yapılması da çoook zor türkiyede imkansız.... zaten dünyada 2 yerde yapılıyor........

benim arkadaşımla bu konuları tartışıyorduk, annesi nükleer tıpta çalışıyor( görevli mi ne denilirse ona işte) onu kullandıklarını söylemişti bana ve ben çok ilginç bişiey olarak düşünüyordum anti maddeyi o çok sıradan bir madde gibi bahsetmişti bize.Sadece maddenin yükleri farklı zaten o kadar ilginç değil gibi

• quote:

ayrıca antimadde = yoktan waar etmek çünki antimadde 120gw basınç altında örneğin gerekli koşulalar sağlandığında 2 elektronun çarpışması ve sonucunda 3 elektron ve 1 pozitronun oluması ile elde ediliyor

sen işin okulunu okuyorsun bazı dediklerini anlamıyorum ama kendimce şu sonuca çıktım doğru mu insanın zamanda dolaşması imkansız..sadece maddeler dolaşabilir atomik yapılı gibi olanlar...
  • SİZE BİR ŞEY ANLATCAM!!!
    mantıklı düşünürsek eğer,ben şöyle düşündüm..
    mesela biz şu an kapalı yerde bir odadayız,oda ise apatrmanın içinde,apartman ise şehrin içinde bir semtte,şehir ise ülkenin içinde,ülke ise dünyanın içinde,düntya ise uzayın içinde...
    peki uzay neyin içindedir,uzayın ardında ne vardır..
    yada şöylede diyeyim..
    mesela siz şu an monitöre bakıyorsunuz,monitörün hemen arkasında bir duvar vardır,duvarın hemen ardında sokak vardır,sokağın hemen ötesinde başka nesneler vardır..nesnelerin ardında gide gide..uzaya çıkarsın..peki uzayın ardında ne vardır..
    yani adım atarak ilerlediğinizi düşünün o tarz birşey..
  • quote:

quote:

arkadaşım bu mantıkla iki saati aynı ayarlayıp birini burada bıraksan ve uçakla dünyayı dolaşıp dönsen senin kolundaki saatin çok azda olsa yavaşlamış ve saniye de olsa geri kalmış olması lazım sence bu mümkün mü?

güzel arkadaşım sana hemen kanıtliim müonlar kozmik ışın patlamalarından oluşur ne yarı ömürleri çok kısadır normal zaman sürecinde gelmesi gereken yolun dailam 2 katını gidebilitler bunu nedeni de müonarın 0.97c hızla gidiyor olması yani iç saat yavaşlıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: medeor

quote:

quote:

evet zaten bu kanıtlandı sanıyorum. izafiyet teorisi.. (gerçi teori olması kanıtlanamadığı anlamına geliyor) zaman her yerde aynı işlemiyor. bazı yerlerde hızlı bazı yerlerde yavaş.

işte teori yukarıda anlattığım gibi ışık hızına doğru zaman yavaşlar ve ışık hızında durur. ışıktan daha hızlı gidersen geriye akmaya başlar. fakat dediğin gibi sadece teori kanıtlanmışlığı yok.bu arada dediğim gibi o zaman ışık hızına şu anki hızımızdan daha fazla yaklaştığımız her an zamanın daha yavaş akmasını sağlıyoruz. sizce böyle birşey olabilir mi. yani yürüyen bir kişinin yanından araba ile geçerken yürüyen kişiye göre zaman daha hızlı akıyor arabada gidene göre zaman daha yavaş. yani böyle olmalı.

• Bu arada konuyu biraz zeginleştirelim

Einsteinla ilgili bir kitapta yazıyordu ; zamanın çizgisel olarak değil de helezon gibi dönerek ve yükselerek ilerleyen bir şey olarak kabul ediliyormuş ve helezonun en uç noktasından diklemesine olarak aşağı inebilirsek zamanda yolculuk olabilirmiş (çizgisel olandan bir farkı yok aslında ama öyle yazıyordu)

ekleme: Zamanın hızı yer çekimlerine dolayısıyla kütle çekimine ve kütlenin dönüş hızına bağlıdır. Mesela uzay mekiğiyle ilerlerken jüpiterin çekimine girersek zaman jüpiterin hızına göre akar aynı şekilde kara deliğe girersek de ışığı bile çeken bir güçte zaman çook hızlı veya çook yavaş olur heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragonborn -- 5 Ağustos 2008; 0:58:41 >
  • quote:

SİZE BİR ŞEY ANLATCAM!!!
    mesela biz şu an kapalı yerde bir odadayız,oda ise apatrmanın içinde,apartman ise şehrin içinde bir semtte,şehir ise ülkenin içinde,ülke ise dünyanın içinde,düntya ise uzayın içinde...
    yada şöylede diyeyim..
    mesela siz şu an monitöre bakıyorsunuz,monitörün hemen arkasında bir duvar vardır,duvarın hemen ardında sokak vardır,sokağın hemen ötesinde başka nesneler vardır..nesnelerin ardında gide gide..uzaya çıkarsın..peki uzayın ardında ne vardır..

uzay sonsuzluk die öğrettiler bize ilkokulda bilmem ne kadarı doğru yani uzay son basamak..

• quote:

ayrıca antimadde = yoktan waar etmek çünki antimadde 120gw basınç altında örneğin gerekli koşulalar sağlandığında 2 elektronun çarpışması ve sonucunda 3 elektron ve 1 pozitronun oluması ile elde ediliyor

yoktan var etmiyorsunki,her zaman yok olan şey yoktur var edemessin..
    sen bunu yaparken (2 elektronun çarpışması ve sonucunda 3 elektron ve 1 pozitronun oluması )
    diyorsun sonuçta 2 elektron zaten mevcuttur..
  • quote:

quote:

sen işin okulunu okuyorsun bazı dediklerini anlamıyorum ama kendimce şu sonuca çıktım doğru mu insanın zamanda dolaşması imkansız..sadece maddeler dolaşabilir atomik yapılı gibi olanlar...

imkansız diye bitşey yoktur insanlar da atomlardan oluşur( atomik yapı dedin de)
  • quote:

quote:

yoktan var etmiyorsunki,her zaman yok olan şey yoktur var edemessin..
    sen bunu yaparken (2 elektronun çarpışması ve sonucunda 3 elektron ve 1 pozitronun oluması )
    diyorsun sonuçta 2 elektron zaten mevcuttur..

çarpışmasını engellemek içinde zaten 120gw kullanıyorlar sonuçta pozitron elde ediliyor ezbere konuşuoyrsun
  • quote:

quote:

SİZE BİR ŞEY ANLATCAM!!!
    yada şöylede diyeyim..

uzay sonsuzluk die öğrettiler bize ilkokulda bilmem ne kadarı doğru yani uzay son basamak..

bence son basamak olamaz.
    mantıklı düşünürseniz..eğer uzay kavramını bilmeseydik o halde eskiden 100 lerce yıl öncede dünya son basamak denirdi..
    benim verdüğüm örnek mantıklı düşünmeden ibarettir,zaten bilimde mantığa dayalıdır..mantıksızlık yoktur..o halde uzayın ötesinde bir şey var,yani uzayda bir şeyin içinde olması lazım..
    eğer değilse allah ın bu şekilde uzatı oluşturması durumu var..
    yada uzayın ötesinde cennet falan vardır..o kısmını bilemem,mantığım almıyor..

• quote:

quote:

quote:

SİZE BİR ŞEY ANLATCAM!!!
    yada şöylede diyeyim..

mantıklı düşünürseniz..eğer uzay kavramını bilmeseydik o halde eskiden 100 lerce yıl öncede dünya son basamak denirdi..
    benim verdüğüm örnek mantıklı düşünmeden ibarettir,zaten bilimde mantığa dayalıdır..mantıksızlık yoktur..o halde uzayın ötesinde bir şey var,yani uzayda bir şeyin içinde olması lazım..

mantığının almadığı yerde hemen ALLH yarattı ememelisin araştırırsan anti madde ve madenin sürekli bir tepki me verdiği ve bir nedenden dolayı maddenin üstün geldiği aynı zmanda evrenin sürekli büyüdüğü ve bu antimaddenin de birgün bitedeğini görürsün

• quote:

işte teori yukarıda anlattığım gibi ışık hızına doğru zaman yavaşlar ve ışık hızında durur. ışıktan daha hızlı gidersen geriye akmaya başlar. fakat dediğin gibi sadece teori kanıtlanmışlığı yok.bu arada dediğim gibi o zaman ışık hızına şu anki hızımızdan daha fazla yaklaştığımız her an zamanın daha yavaş akmasını sağlıyoruz. sizce böyle birşey olabilir mi. yani yürüyen bir kişinin yanından araba ile geçerken yürüyen kişiye göre zaman daha hızlı akıyor arabada gidene göre zaman daha yavaş. yani böyle olmalı.

doğru, bu pek de olası gözükmüyor. ama bu durum hissedemeyeceğimiz kadar küçük de olsa oluyor olabilir. anladığıma göre hızımız yavaşladığında normal yürüyen insanın zaman akış hızına geri dönüyoruz. bu durumda bunu anlamamız oldukça güç zaten. belki hızla giden bir otomobildeyken yürüyen bir arkadaşımızla telefon görüşmesi yaparak birkaç saliselik fark oluştuğunu çıkarabiliriz.

• youtube da bir video çinde çekilmiş..doğrumu yalanmı bilmem sadece bir şey göstercem..
    eğer ki doğruysa..
    resimlerini çektim vede burda araç olduğu yerde duruyor,muhtamelen manyetik alanla,yerçekimine karşı antiyerçekimiyle havada duruyor..
    ayrıca aracın motorları bir anda patlıyor vede araç bir anda gidiyor..
    resimlerde ki bu ışık patlaması..eğer varsa uzaylılar,araçlarında ışık hızı mevcut..yani o yüzden bir anda kayboluyorlar..
     ZAMANDA YOLCULUK

ZAMANDA YOLCULUK

ZAMANDA YOLCULUK

ZAMANDA YOLCULUK

• ben çıkıyorum artın ancak muhabetiniz ççok güzelmiş tekrarını istiyorum en yakın zamanda herkeze iyi akşamlar (bu konulara kafanızı günde 2 saatten fazla yormayın şivofreni yapıyor ^)
  • quote:

quote:

quote:

SİZE BİR ŞEY ANLATCAM!!!
    yada şöylede diyeyim..

güzel düşünüyorsun ama elimizde herhangi bi şey olmadan bunu söylememiz amatörce oluyor...şimdilik biz sadece kayan bir yıldızın veya ağzımızdan çıakrdığımız bir sesin uzay derinliğinde kaybolduğunu biliyoruz..eğer bunların tam olarak nereye gittiği bulunursa senin dediğin şeyler de bulanabilir diye düşünüyorum artık uzayın arkasında ne varsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zmirli_DarTT -- 5 Ağustos 2008; 1:07:28 >

• quote:

ben çıkıyorum artın ancak muhabetiniz ççok güzelmiş tekrarını istiyorum en yakın zamanda herkeze iyi akşamlar (bu konulara kafanızı günde 2 saatten fazla yormayın şivofreni yapıyor ^)

iyi akşamalr, en güzeli gece yatarken düşünmek kafan dinç oluyor her şeyin çzöümü aklına geliyor o zaman
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.