Şimdi Ara

ZAMANDA YOLCULUK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
4.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gitarist55

insanlar 1000 lerce yıl öncesini düşünün..
    kafaları bomboş,vede eşyalara nesnelere isim verdiler,konuşmayı dili oluşturdular..
    mesela yabancılar türkçe konuşmuyor,bizde yabancı dil konuşmuyoruz..çünkü eşyalar konuşma dili nesnelere insanlar isim verir..
    sayılar rakamlar,mesela bir iki,üç..
    1,2,3 bunları bize ilk okulda öğrettiler çünkü bunları insanlar belirledi..
    ayrıca bir günün 24 saat olması..günlere isim vermek,pazartesi,salı...
    1 yıl 365 gün..insanlar belirledi..
    istenseydi 1 ay 30 gün değilde 40 gün denirdi..bir gün 30 saat denebilirdi..
    bunlar eskiden geşme değil,insanlar oluşturdu..
    o halde zaman dediğimiz kavram insanların koyduğu isimdir..
    geçöiş kelimesi,10 yıl öncesi..bunları insanlar belirledi..aslında sadece kelimelerden oluşuyor..
    o halde zaman diye bir şey yok gibi.

Anlatılan zamanın insanların oluşturduğu zaman ile bağlantısı yoktur. Eğer dediğin gibi olsaydı ben burdan Amerika'yı telefon ile aradığımda 10 saat Gelecek ile konuşuyor olurdum.

• Bu yolculuğun gerçekleşmesi dünyada birçok şeyi değiştirebilir.Ve bu bütün dünyanın kaderini değiştirebilir.
    Düşünsenize birisi Eski çağlara ışınlanıyor ve benim dedemin dedesini öldürüyor.Sonrada ne ben dünyaya gelmiş olurum nede babam veya başkaları belkide dünyadan biz silindik diğe birçok kişinin kaderi değişmiş olabilir.Ve belki biz olmadığımız için başkalarının yaşamı sona ermiş olabilirdi.
    Bu garip ve saçma bi örnek olabilir ama zamanda yolculuk yapılırsa tüm dünyanın dengesi alt üst olabilir ve bence bu çok kötü bişey.
  • Demekki aramızda gelecekten gelen insanlar var.

Büyük ihtimal bunlar çok zenginlerdir.

Derin devletler varya, onları yönetiyorlardır...

Bırrrkkk...

zamanda yolculuk olmadığı , gelecekten kimsenin gelmemesinden belli
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto
    zamanda yolculuk olmadığı , gelecekten kimsenin gelmemesinden belli

harika bir çürütme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medeor -- 5 Ağustos 2008; 0:35:19 >
  • Ya gaza geldim yorumları okuyunca açayımda BTTF1 izleyim bari

ZAMANDA YOLCULUK

Kim bilir birgün belki böyle bi alet yaparlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

Anlatılan zamanın insanların oluşturduğu zaman ile bağlantısı yoktur. Eğer dediğin gibi olsaydı ben burdan Amerika'yı telefon ile aradığımda 10 saat Gelecek ile konuşuyor olurdum.

tam üstüne bastın. zamanda yolculuğun mantığı tamda buna benziyor. amerikaya ortak kaynaktan ışık daha erken düştüğü için bizden daha ileride zaman bakımından.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ae_

quote:

Orjinalden alıntı: Zamanın_hükümdarI

zaman insanların oluğturduğu bir kavram falan değil Zaman, Hareket ve maddenin nesnel hali zamanla belirir. Zamanın olmadığı yerde , nesnellikte yoktur! Bu nedenle zaman cismin kesinlikle belirleyici faktörüdür. Hareketin hızı zamanın da hızıdır. Görelilik ve kuantum varsayımlarına göre zaman ile uzay birbirleriyle doğrudan ilişkili ve bağlantılıdır. Zaten zaman ile uzay birlikte anlamlıdır. Biri olmadan diğerinin olması mümkün değildir................................. zamanın içinde ilerlemek sandığınız kadar karışık değil şöyleki :cisim 300.000km saniye hızına ulaştığında(c)(ışık hızı) bilindiği gibi hız arttığında zamana yavaşladığından bu son halde bir zamansızlık oluşur süpernova patlamalarının da çok uzun süre görülebilmesi de undandır ... be zamansızlık ortamında ileri yada geri gitmek mümkün nacak sorun 300.000 e ulaşmak cismin hızı arttıkça kütleside arttığından hız arttıkça dahada arttırmak için gereken enerji artacağından 300.000 ulaşmak için sonsuz bir nerji gerekmektedir ki bu evrende yoktur. ancak 2. bir yol daha var antiadde ortamından takyonlar ( antimadde: her açıdan madde ile aynı sadece elektrik yükü farklı parçacık :::: elektron-) pozirton gibi bu antimadde ortamında zaman tersine akmaktadır ancak bu ortama geçmekse mümkün değildir çünki anti madde ve madde aynı ortamda bulunamaz bir patlamaya sebebiyet veriri( evrende sürekli bu şekilde büyür) .......... ama bilim sınır tanımaz çalışmaya devam

arkadaşım anlattıkların sadece varsayım bu 1.

ikincisi de neden 300.000km hız biliyorsun değil mi? ışık hızını aşmak için. izafiyet teorisinde de okuduğuma göre zaten einstein in iddiası ışık hızına ulaştıktan sonra hızlandıkça zamanın geriye doğru akmasıdır. buna göre ışık enerjisiyle zamanı bağdaştırıyoruz. çevremizde en çok algıladığımız ve ihtiyacımız olan enerji olduğu içinde ışık enerjisini seçmişiz. diyelim ki ışık hızını geçerek uzaya uçuk ve dünyaya baktık. yine diyelim 5 dk öncesini görüyoruz çünkü ışıktan daha hızlı çıktık ve ışık ancak yansıyor. ve yine ışık hızında dünyaya indik. zamanda geriye gitmiş olmayız. yine olması gereken anı görürüz. ışık hızını aşmak sadece ışığın geç yansımasına sebep olabilir böylece görüntünün geçikmesine. bilmem anlatabildim mi biraz karışık oldu.

not: tabiki bunlarda benim varsayımlarım.

1. burda ne varsayıp söylediklerimin hepsi izafiyet teorisinden alıntıkaldıki izafitey teorisinden benim akımda ???(belki zekam almıyordur :P) şöyle ki diyelimki iki arkadaş birbirine mesaj çekecek bir arlkadaş dünyada diğeride uzayda 0.9 c (c:ışık hızı) hızla giden bir uzay gemisinde uzay gemisindeki adam 0.9c ile gideceğinden dünyadakine göre zaman daha yazva akacağı malum şimdi dünyadaki arkadaş uzay gemisine mesaj çeksin (çok hızlı bir operatör kullandığını varsayalım) uzay gemisindeki zamanın yazş ilerlemsinden dolayı mesajı aslında o göndermeden almış gibi olur peki dediğimiz gibi çok hızlı bir operatör ile ayen geri gitse bu mesaj ne olur dünyadaki mesajı daha göndermeden almış olur NERDE NEDENSELLİK NERDE HİZFİYET

• quote:

Orjinalden alıntı: gitarist55

insanlar 1000 lerce yıl öncesini düşünün..
    kafaları bomboş,vede eşyalara nesnelere isim verdiler,konuşmayı dili oluşturdular..
    mesela yabancılar türkçe konuşmuyor,bizde yabancı dil konuşmuyoruz..çünkü eşyalar konuşma dili nesnelere insanlar isim verir..
    sayılar rakamlar,mesela bir iki,üç..
    1,2,3 bunları bize ilk okulda öğrettiler çünkü bunları insanlar belirledi..
    ayrıca bir günün 24 saat olması..günlere isim vermek,pazartesi,salı...
    1 yıl 365 gün..insanlar belirledi..
    istenseydi 1 ay 30 gün değilde 40 gün denirdi..bir gün 30 saat denebilirdi..
    bunlar eskiden geşme değil,insanlar oluşturdu..
    o halde zaman dediğimiz kavram insanların koyduğu isimdir..
    geçöiş kelimesi,10 yıl öncesi..bunları insanlar belirledi..aslında sadece kelimelerden oluşuyor..
    o halde zaman diye bir şey yok gibi.

peki neden saat sabah 6 da güneş doğmaya başlıyor akşam 6 da batıyor..(Kış saati olarak..)

• quote:

Orjinalden alıntı: ae_

quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

tam üstüne bastın. zamanda yolculuğun mantığı tamda buna benziyor. amerikaya ortak kaynaktan ışık daha erken düştüğü için bizden daha ileride zaman bakımından.

hayır zaman bakımından daha ileride değil, saat bakımından daha ileride. onlarla aynı anı yaşıyoruz. tek fark orada ışık yok, burada var. veya tam tersi.

• işte seninde söylediğin gibi çok saçma oluyor aslında tam da anlayamadım ne demek istediğini çok eksik yazıyorsun ama. benim örneğime yakın bir örnek verdin anladığım kadarıyla. yanlış mı anladım. ama ne olursa olsun mesaj atmadan önce cevap gelemez. çünkü uzay gemisinde zaman yavaşlamıyordu.

@medeor bende onu söylemeye çalışıyorum zaten yani zamanda yolculuk mantığıyla düşünseydik onlarla farklı zamanlarda yaşadığımızı düşünmemiz gerekirdi. ama biz öyle olmadığını biliyoruz sadece ortak ışık kaynağından faydalandığımızı anlar farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ae_ -- 5 Ağustos 2008; 0:42:53 >
  • arkadaşlar şunu söyleme gereksinimi duydum yaklaşık 2.5 aydır üyeyim konu dışında gördüğüm en güzel sohbet konusu bana göre...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Impavide

Bu yolculuğun gerçekleşmesi dünyada birçok şeyi değiştirebilir.Ve bu bütün dünyanın kaderini değiştirebilir.
    Düşünsenize birisi Eski çağlara ışınlanıyor ve benim dedemin dedesini öldürüyor.Sonrada ne ben dünyaya gelmiş olurum nede babam veya başkaları belkide dünyadan biz silindik diğe birçok kişinin kaderi değişmiş olabilir.Ve belki biz olmadığımız için başkalarının yaşamı sona ermiş olabilirdi.
    Bu garip ve saçma bi örnek olabilir ama zamanda yolculuk yapılırsa tüm dünyanın dengesi alt üst olabilir ve bence bu çok kötü bişey.

BUNU İLK YAPCAK OLAN AMERİKA OLURDU,ADAMLAR DÜNYAYI SATIN ALMAK İSTİYOR ZATEN.
  • HAYIR ZAMAN YAVAŞLIYOR MESAJIDA ALIYOR zaten yazdığım bir paradox
  • Bunun hakkında çok kafa patlatmıştım.Ama öyle bir şey olamaz.Öyle bir fizikçiye de kolay gelsin ne diyeyim.Zaten o geçmişe atomunu yolladı bile
    Geçmişe yollayacağına göre , geçmiş de yaşanmış olduğuna göre o da atomu yollamış oldu

Mesela yolda yürürüyorsunuzz yerde para buldunuz ve o sırada sizin paraya çok ihtiyacınız var.O parayla zaman makinesi yapıyorsunuz.sonra da geçmişe dönüyorsnuz etrafı incelerken paranız düşüyor.Sonra makineyle geri dönüyorsunuz.Ve o sırada sizin geçmişteki haliniz yerden para bulup zaman makinesi yapıyor, geçmişe dönüyor para düşürüyor....

Kısacası döngü olur zaman makinesi yapılrısa ama eğer bu makineyle başka bir evrendeki zamana veya boyuta geçilirse bilemem...

• quote:

Orjinalden alıntı: Zmirli_DarTT

arkadaşlar şunu söyleme gereksinimi duydum yaklaşık 2.5 aydır üyeyim konu dışında gördüğüm en güzel sohbet konusu bana göre...

AGA 2 AYDIR BEN ZATEN ZAMANDA YOLCULUK VEDE DENYLER CERN DENEYİ AÇMIŞTIM,
    KAÇIRDIN MI YOKSA

BU ARADA CERN DENEYİ NE ALEMDE HİÇ SES ÇIKMADI BUNLARIN..
    YABANCI TV DEN İZLEYENLER VARMI HABERİ OLAN..BİZİM TÜRK KANALLARINDA MAGAZİNDEN BAŞKA ŞEY OLMADIĞI İÇİN HABERLERDE DE ÇIKMIYOR..
  • quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

Bunun hakkında çok kafa patlatmıştım.Ama öyle bir şey olamaz.Öyle bir fizikçiye de kolay gelsin ne diyeyim.Zaten o geçmişe atomunu yolladı bile
    Geçmişe yollayacağına göre , geçmiş de yaşanmış olduğuna göre o da atomu yollamış oldu

Mesela yolda yürürüyorsunuzz yerde para buldunuz ve o sırada sizin paraya çok ihtiyacınız var.O parayla zaman makinesi yapıyorsunuz.sonra da geçmişe dönüyorsnuz etrafı incelerken paranız düşüyor.Sonra makineyle geri dönüyorsunuz.Ve o sırada sizin geçmişteki haliniz yerden para bulup zaman makinesi yapıyor, geçmişe dönüyor para düşürüyor....

Kısacası döngü olur zaman makinesi yapılrısa ama eğer bu makineyle başka bir evrendeki zamana veya boyuta geçilirse bilemem...

yani eğer böyle bişey olsaydı zamanda sıkışma meydana gelirdi...ancak başka bir evren üzerine olabilir diosun..güzel düşünce..

• quote:

Orjinalden alıntı: Zamanın_hükümdarI

HAYIR ZAMAN YAVAŞLIYOR MESAJIDA ALIYOR zaten yazdığım bir paradox

arkadaşım bu mantıkla iki saati aynı ayarlayıp birini burada bıraksan ve uçakla dünyayı dolaşıp dönsen senin kolundaki saatin çok azda olsa yavaşlamış ve saniye de olsa geri kalmış olması lazım sence bu mümkün mü?
  • BENİM BİR ARKADAŞ VAR ŞİZOFREN GİBİ BİR ŞEY,NEDENİ İSE 3 İNSANIN ZEKASINI TAŞIYOR..
    ÇOK İLAÇTA İÇER..
    GEÇEN SENE BEN YILDIZLARI UZAYI SORDUM,KONUŞTUK ADAM 1 HAFTA İLAÇ İÇMİŞ YATMIŞ,KAFAYA TAKMIŞ,ÇÖZÜM BULAMADIMI AKLINI SIYIRIYOR..
    BU ZAMANDA YOLCULUK KONUSUNU DESEM,HERHALDE BAKIRKÖYE ATARLAR BUNU
  • Back to Future'ye göre benim düşündüğümün olması lazım fakat ondada tonlarca mantık hatası oluyor bu durumda. 2 hafta boyunca filmi anlamaya çalıştım, anladım sonunda fakat bir yeri kabul etsem bir yer göçüyor. Mesela filme göre gelecek belli, ancak zaman makinesinin de bir geleceği olması gerekmezmi? ( Geçmişi olduğuna göre ) ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

Bunun hakkında çok kafa patlatmıştım.Ama öyle bir şey olamaz.Öyle bir fizikçiye de kolay gelsin ne diyeyim.Zaten o geçmişe atomunu yolladı bile

zaten benimde anlatmaya çalıştığım o maddesel ortamda olmayacağı çok açık bende antimaddenin üzerine gitmeliyiz diyorum( profun kalın kafası almıyor ama :P)aslında alıyor da herkez antimaddeden çok korkuyor çünki antimadde yapılıoyr ve o natimaddenin 1 mg ını kaçırmanz halinde oluşacak parlama bir kara delik oluşturur ( ve yapılması da çoook zor türkiyede imkansız.... zaten dünyada 2 yerde yapılıyor........

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.