Şimdi Ara

Zorunlu trafik sigortası 1100TL !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2012 model kymco agility 125 motoruma 1100tl sigorta bedeli çıkardilar.
    04.07.2013 tarihinde noterden satışını aldim. O tarihten itibaren sigortasi yok. Sigorta olmadiği için emniyetten asil ruhsati da alamadim. Ruhsat olmadigi icin muayneyi de yenileyemiyorum. Çok karmaşık yani durum. Motorun ederi zaten 2000-2500. Şu durumda satış da veremiyorum. Sigorta şirketi plakayı emniyete götürüp çekme belgesi alarak bu sorundan kurtulabileceğimi söyledi. Diyelim ki çekme belgesi ile satış gerçekleştirildi. Gecikmeli sigorta borcu yine benim üzerimde kalır mı? Yeni motor almayı düşünüyorum onun sigorta işlemlerinde bu borç karşıma çıkarmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ucuz sigorta yapan yer yok mu ya ?

• Benden sana tavsiye tüm firmalara sor. Hatta git demir sigortadan özellikle fiyat al.
    Biz bu sene babamdan kalan arabayı verasetle üstümüze alalım dedik.Araba 2005 model ve trafiğe gitmeden önce sigorta yaptıracaktık bizden 2005 yılından beri olan tüm trafik sigortalarının parasını istediler.
    Mantığa bak yıllarca sigortası ödenmiş arabaya biz almadan önce bile hala geçerli sigortası varken gidip 1 senelik değil 10 senelik sigorta parasını istediler.
    En son demir sigorta diye bir firma geçmiş yılların parasını istemiyormuş 420 liraya işi hallettik.
  • Şu konuya bakın mutlaka.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=109819789&p=1#109893304

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1100 lira masrafı çekip sigorta yaptırın en geç 1 ay içinde motoru elinizden çıkartıp sigorta şirketinden paranızı geri alın . Ana paranız Maksimum 100-150 lira kesintiye uğrar .

• bunun içinde 2 yıllık sigorta cezası da var sigorta yaptırıp satsa bile cezayı geri alamaz max alacağı yarısı kadardır. çekme belgesiyle satış yapamazsın. Ödenmemiş vergi borcu çıkacaktır. sigorta yaptırıp ruhsatı alacaksın mtv vergilerini de 2 yıllık cezalı ödicen ondan sonra satışa gidebilirsin. muayene ücreti artık alıcı ile satıcı arasındaki anlaşmaya bağlı. bu işler ihmale gelmez devlete borcun var ve bunu senden illa ki alırlar.
  • Ergo 67 tl ye sigortaladi motosikleti, gecen sene ise 46 tl ye :)

Ergo sigortadan da teklif alin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 9 Kasım 2015; 23:43:55 >
  • MTV ile trafik sigortası farklı şeyler bildiğim kadarıyla. Motorun MTV borcu yok. Söylediğim gibi devir aldığımda sigorta yaptırmadım aradan 2 yıl geçti. Çekme belgesi almak için sigorta yapılması gerektiği konusunda kesin bir bilginiz varmı? Neticede aracı trafikten çıkarmak için yapılan bir işlem. Trafikte olduğu sürece sigortası olması gerekmiyor mu?
  • 23 yasında bir arkadaşımız vardı sigorta yüksek çıkıyordu motoru babasının üstüne aldı 65 tl sigorta ödedi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.