Şimdi Ara

1.4 civic tavsiye eder misiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2001 civic yeni kasa 1.4 otomatik tavsiye eder misiniz?

• Bende 2000 1.4 - otm.- hb - 3 kapı var...2hafta kadar oldu alalı...İlk alırken baya bir tereddüt yaşadım,Zira ilk kez otm. kullanıyorum ve 1.4 motor yetersiz gibi geliyo insana ilk etapta ama Kessssssinlikle tavsiye ediyorum...Hem az yakıyo,hem çok rahat bir kullanımı var...Ama tabe öyle kırmızıda ilk ben kalkıyım,çok çok performanslı kullanıyım falan diosan bişey diyemem...Senin düşündüğün modelin yaşı da daha genç, bence gayet alınabilir bir araba...
  • Valla biz de performans aramıyoruz ama birçok arkadaş 1.6 ile aynı hatta ondan daha çok yakıyor derler.. siz tüketimle ilgili ilk verileri aldınız mı? Nasıl?
    quote:

Orjinalden alıntı: mustafaaydin79

Bende 2000 1.4 - otm.- hb - 3 kapı var...2hafta kadar oldu alalı...İlk alırken baya bir tereddüt yaşadım,Zira ilk kez otm. kullanıyorum ve 1.4 motor yetersiz gibi geliyo insana ilk etapta ama Kessssssinlikle tavsiye ediyorum...Hem az yakıyo,hem çok rahat bir kullanımı var...Ama tabe öyle kırmızıda ilk ben kalkıyım,çok çok performanslı kullanıyım falan diosan bişey diyemem...Senin düşündüğün modelin yaşı da daha genç, bence gayet alınabilir bir araba...
  • ben de böyle bir şey duymuştum. 1.4 1.6 dan daha çok yakar diye. ama ben sedan için sormuştum. hatchback olunca belki 1.4 daha az yakar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: YAMYAM07

Valla biz de performans aramıyoruz ama birçok arkadaş 1.6 ile aynı hatta ondan daha çok yakıyor derler.. siz tüketimle ilgili ilk verileri aldınız mı? Nasıl?
    quote:

Orjinalden alıntı: mustafaaydin79

Bende 2000 1.4 - otm.- hb - 3 kapı var...2hafta kadar oldu alalı...İlk alırken baya bir tereddüt yaşadım,Zira ilk kez otm. kullanıyorum ve 1.4 motor yetersiz gibi geliyo insana ilk etapta ama Kessssssinlikle tavsiye ediyorum...Hem az yakıyo,hem çok rahat bir kullanımı var...Ama tabe öyle kırmızıda ilk ben kalkıyım,çok çok performanslı kullanıyım falan diosan bişey diyemem...Senin düşündüğün modelin yaşı da daha genç, bence gayet alınabilir bir araba...

valla henüz sağlıklı bir ölçüm yapamadım...İlk hesaplarıma göre şehiriçi 260-270bin TL gibi bir rakam çıktı...ama az önce de söylediğim gibi bu rakamlar pek doğru sayılmaz.Doğru olduğunu düşündüğüm veriler olunca yazarım tekrar

• bendede 2000 1.4 sedan cıvıc var sehırıcı sakın kullanım 220 bın cıvarı sert kullanımda 250-260 uzunyolda sert kullanımda 190 bın sakın kullanımda 176 bın yakıo benzın ızmırde 2.84 bence ekonomık ve konforlu bır araba tek sorunu ses yalıtımı ama dendıgı kadar agır bır araba diil ben hep kırmızıda ılk kalkarım 98 bygr motor var arabada bircok 1.6 dan daha kuvvetlıkı zaten hondalar 7000 devıre kadar kesıntısız devırlenebılıor ben 3 cu vıteste cok rahat 120 görüyorum maxsımum 210 grdüm kesssınlıkle tavsıye ederım arkadasım
  • bende 98 model civic hb var. Performans olarak sana bir kelime söyleyeyim MÜKEMMEL. kırmızı ışıkta kalkışını bir görsen .... Arkamda kaç tane araba kaldığına bakamıyorum bile hafif bi araba zaten birde otomatik vites . Anti patinaj sistemide var. Anlayacağın biçok araba benle yarışmaya kalkıştı . Ama sadece kalkıştı . Benimki tabiki daha iyi bir kalkıştı ....
  • sınıfındaki en prformanslı 1.4 araç. daha önce bahsi geçmişti ve otokatalog 99 dergisinden aynı sınıftaki 1.4 motorlu araçların
    0-100 değerlerini vermiştim en hızlısı civic idi. bizim ikinci aracımız 2000 model civic 1.6 otm. idi ve şehir içi 8 lt civarında yakıyordu sanırım 1.4 motor daha fazla yakmaz. ben şahsen kesinlikle tavsiye ederim hatta 1.6 bile alabilirsin yakıt konusunda fazla bir farkı olmaz, sadece vergi konusunda biraz fazla ödersin ki o da çok bir fark yaratmaz.
  • bende 2001 düz vitesi var.devirlenme isteğine, ilk hızlanışına bu araç 1.4 mü? diye sorar insan tek dezavantajı yokuşlarda yüksek olmayan torkunun ortaya çıkması. yokuşlar haricinde sürücüsünü üzmez yakıtı ise sakin kullanımlarda çok düşük.deposu 45 litre olmasına karşın bir depo ile 100 km si şehiriçi,660 km si otobanda 90-110 arası kullanımda araçda 4 kişi varken benzin lambası yandı.bastığın zamanda yüksek süratleri görebilirsin ama gerek yok o zaman çok yakıyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ates88

bende 2001 düz vitesi var.devirlenme isteğine, ilk hızlanışına bu araç 1.4 mü? diye sorar insan tek dezavantajı yokuşlarda yüksek olmayan torkunun ortaya çıkması. yokuşlar haricinde sürücüsünü üzmez yakıtı ise sakin kullanımlarda çok düşük.deposu 45 litre olmasına karşın bir depo ile 100 km si şehiriçi,660 km si otobanda 90-110 arası kullanımda araçda 4 kişi varken benzin lambası yandı.bastığın zamanda yüksek süratleri görebilirsin ama gerek yok o zaman çok yakıyo.

tamamen katılıyorum su yokuşta yığılma olayı deli ediyor benı 3 lemedgım zaman mıllet gelip gecıyor yanımdan gülercesine

• ftr35 arkadaşım
    aynen o yanından gülerek geçenlere içimden şu araba ilk hızlanmada yanımda olsada o zaman bi görsem diyorum ama bayırda olduğu için o gülüyor ara sıra içimdende şu torkunu biraz daha yüksek yapsalarmış diyorum sonra bi düzlük oluyo aslında gerekte yok diyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ates88

ftr35 arkadaşım
    aynen o yanından gülerek geçenlere içimden şu araba ilk hızlanmada yanımda olsada o zaman bi görsem diyorum ama bayırda olduğu için o gülüyor ara sıra içimdende şu torkunu biraz daha yüksek yapsalarmış diyorum sonra bi düzlük oluyo aslında gerekte yok diyorum
    aslında gülemezler ama ben arabayı yormak ıstemıorum vites küçültsem güldürmem ama arabamı üzmeye ne gerek var her yokuşun bi sonu var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.