Şimdi Ara

1.5 yıldır futbol oynamıyorum yarın halı saha maçı var yorulmamak için ne yapmalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar normalde futbolda iyiyimdir yani 2 yıl öncesine kadar her gün okulda maç haftada arkadaşlarla Hali saha felan yapardım baya topcuydum yani yetenek de vardı ama lise bitti felan arkadaşlarla felan ayrılınca fırsatım olmadı 1.5 yıldır ayağıma top değmedi yarın da halı saha var şimdi ben ne yapacağım yorulmamak için kondisyon felan yok hemen yorulup bitmek istemiyorum maç ta taktik lazım ne yapmaliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Halı Sahalarda Yorulmamak İçin Taktikler

Futbola uzun bir ara verdikten sonra halı sahada maç yaparken yorulmamak için bazı önlemler almalısın. İşte halı sahada kesilmemek ve tıkanmamak için bazı taktikler:

• Maç Öncesi Isınma: Maça başlamadan önce iyice ısınarak vücudunu harekete geçir. Bu, kaslarını gevşetir ve sakatlık riskini azaltır.
    • Uygun Ayakkabı Seçimi: Halı sahalar için özel olarak tasarlanmış ayakkabılar giy. Bu ayakkabılar, yanal hareketleri destekler ve kaymayı önler.
    • Hidrasyon: Maç sırasında bol su içerek susuz kalma. Su, kas kramplarını önlemeye yardımcı olur ve performansını artırır.
    • Enerji Geliştiriciler Kullan: Maçtan önce ve sırasında sporcu içecekleri veya enerji jelleri tüketmek, enerji seviyelerini korumanı sağlayabilir.
    • Stratejik Oyun: Sahada sürekli koşmaktan kaçın. Topsuzken enerjini koru ve gerekmediğinde tempoyu düşür.
    • Değişimler Yap: Mümkünse, maç sırasında düzenli olarak değişime gir ve dinlenme süreleri al. Bu, yorulmanı önlemene yardımcı olacaktır.
    • Küçük Adımlarla Koş: Geniş adımlarla koşmaktan kaçın. Küçük adımlar daha az enerji harcar ve yorulmanı geciktirir.
    • Nefes Teknikleri: Nefes darlığı hissettiğinde derin nefes alma teknikleri kullan. Bu, ciğerlerine daha fazla oksijen girmesine yardımcı olur.

Bu taktikleri izleyerek, halı sahada yorulmamak ve maçın keyfini çıkarmak için gerekli adımları atabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ne yaparsan felan yap felan soluğu gözünden alacaksın felan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GeceMavisi18 kullanıcısına yanıt
    harbiden ne kadar felan yazmışım ben hiç farketmedim yazarken ha neyse hiç mi yolu yok ya yorulmamam lazım benim

• Up

• Yedekde bekle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KALEYE GEÇÇÇÇÇÇ
  • Bitmez o maç, ben 6 yıldır halı sahayı bırak, hiç yürüme temposunun ötesine geçmemiştim ki bu sene bir halı sahaya gideyim dedim. Çok az bir koşu ile 5. dk'da bittim fiilen, bulanık görmeye başladım neredeyse, tüm solunum yolumun yanmasından bahsetmiyorum bile.. Daha sonra yürür halde biraz durdum sahada, sonra kenarda biraz oturdum 15. dkdan 30.dkya kadar. 30 da ise direkt çıkıp soyunma odasında uzandım, maç bitiminde ancak biraz kendime gelmiştim. Kondisyon olmadan olmuyor maalesef.
  • Nadeje. kullanıcısına yanıt
    Hiç mi kurtuluşu yoktur ya bittik o zaman biz

• Buzmavili kullanıcısına yanıt
    Boş boş ayakta durmak için para mı verecem bide

• Ne kadar sportif olursanız olun,aylardır spor namına bir antreman yapmıyorsanız kondisyon yeri yalıyordur şu an. Isınmadan sakın maça başlamayın be burkulma vb olursa anında soğuk tampon uygulayın

• Sefil_Arbaletçi kullanıcısına yanıt
    Bittik hocam o zaman biz ya rezil olacağıma hiç çıkmam maça daha iyi

• Boş konu
  • az koşarsan belki 30 dakkayı görürsün de gerisi hayal
  • Ortalarda takıl gerekmedikçe depar atma geçen ocak ayında aynı mevzu bana olmuştu dedim yaparım ederim iyiydim tabiki 1.5 2 yıl öncesiydi maç başlar başlamaz koşmaya başladım ilk 20 dk salak gibi ful koştum sonra pat tıkandım.

sakın koşma topu ayagında fazla tutma yolla ayagından topu başkaları koşsun :)
  • 2pac. kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de birşey var illa maçın adamı ben olacam yani öyle aldığım topu hemen pas atmam ben bi kaç çalım felan olacak illa yani dediğin gibi tek pas takılırim yapacak birşey yok artık

• Vosvareto9013 kullanıcısına yanıt
    O kendini gösterme başka konularda olmasada maçta bendede var.Ama yapıcak birşey yok gösteriş yapmaya çalışıp tıkanıp kalma diye söyledim böylesi daha iyi .
  • 2pac. kullanıcısına yanıt
    Aynen sadece bende de maçta gösterme var başka şeylerde gösteremiyorum kendimi ya da göstermek istemiyorum

• Ne yaparsan yap kesilirsin direk, 2 sene ben de maç yapmamıştım hiç geçen ay yaptım 5. Dkda bittim ileri çıktım geri bile dönemedim gözlerim karardı

• quote:

Orijinalden alıntı: Vosvareto9013

Boş boş ayakta durmak için para mı verecem bide
    Sen hiç oynama kardeş en iyisi başka yolu yok, hastalandım de geççç...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.