Şimdi Ara

1.6 egea vs 1.6 megane arasında kaldım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
3.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 Aracı da kullandım , Megane bol trim sesli , süspansiyonu çukurlarda saçmalayan bir araç. Şekli güzel, fakat Egea ile arasında uçurum yok. Ayrıca Megane bariz şekilde rüzgar sesini efil efil alan bir araç. Her ikisini de kullanmış birisi olarak söylüyorum Egea süspansiyon konusunda çok başarılı. Megane iyi olabilecek şeyi sadece yol tutuşudur.
  • III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Şirkette 2araçta var ve ara ara kullanıyorum

3.madde hariç hepsine katılıyorum.Egea'nın Sw ve hatchback'in yalıtımı ile sedan'ın yalıtımı arasında dağlar kadar fark var

Hem cam kodları farklı hemde kapı içleri dolu Sw ve hatchback versiyonun.Bu arada Egea bakım uyarısı veriyor 1000-1200km öteden 400'den sonra bakım işareti gitmiyor, bi de o konuda yanlışın var
  • Megane icon 1.2 tce icon var kendimde. Babama da 1.3 Multijet urban 1.3 var. İki aracı da şehir içi şehir dışı aktif kullanıyorum.
    Megane joy olmasından dolayı çok ekside.icon ile joy arasinda her noktada fark var.
    Joy 1.6 atmosferik Megane yerine her halükarda 1.6 dct urban egea tercih edilir. Karşısındaki araç icon+edc Megane olsaydı o zaman karşılaştırma opsiyonlu comfortline golf veya highline golf olmalı. Malesef renoda paketler arasi koltuktan farlara göstergelere multimedyaya kadar dağlar kadar fark oluyor.
    Benim için urban egea'nin eksikleri far sensörü, yağmur sensör, otomatik kararan dikiz aynası, daha detayli koltuk ayarı , iç yumuşak malzemeler , ve koltuk kalitesi. Egea'nin karşılığı Clio sw olmalı. Ama yeni Clio da yine orta ve üst paketleriyle egea'nin içinden geçer ama onunda fiyatı uçmuş. 1.2 tce iconlara bir bakın derim. Hem joy ve icon arasındaki farkları da anlarsınız.

• QralCess Q kullanıcısına yanıt
    Dostum meganım var dci edc icon,satıyorum c5 mı 3008 mı tavsiye edersin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda2007 -- 29 Mart 2020; 3:0:46 >
  • arda2007 A kullanıcısına yanıt
    Tartışmasız 3008...
    C5 e göre daha tam bir model.
    Malzeme kalitesi vs vs alt yapıları aynı ama benim tercihim uzak ara 3008 olur ve piyasasıda ciddi şekilde var.
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    Egea Easy paketinin koltuk kalitesi hakkında doğruda.
    Urban,Urban Plus ve Lounge Plusta bulunan koltuklar Cliodan her bakımdan üstün.
    Rs paket zaten ayrı bir kıstas noktası
  • AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    2019 modelde yok hocam. Servise sordum oda olmadığını söyledi.
    Bende diyorum ki. Kullandıysan her iki arabayıda gel konuşalım.
    Harici olarak bilgin olmadan fikrin olmasın. Milleti yanlış yönlendime.
  • adk80 A kullanıcısına yanıt
    Şuan piyasada parasını hal eden araç varmı ki? Megane parasını hak etsin.
    3-4 tane egea ya bindim yolcu ve şoför kapı fitillerinden rüzgar alıyor. Arkada oturan kişi azıcık dikkat etsin demek istediğimi fark eder.
  • III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Kullandım şahsi aracım olarak değil.
    Ama merak etme çoğu aracın ne olduğunu az çok anlarım emin ol.
    Şunu bir kabul et megane o paraların arabası değil.
    Filo-kiralama olmasa zaten Corolla Civic filan geçer satışlarda.

Konforu,süspansiyonu,motoru(dizel için söylüyorum) rezalet bir araç.
    İnce işçilik keza öyle 70-80binden sonra tangur tungur trimi alırsın zaten.
    Tasarımının gideri var, o kadar.
    Ama ondan daha güzel araçlarda var.
    Ford Focus 10-20k daha pahalıdır belki ama zaten bu değeri gözden çıkaran adam bir 10-20k denkleştirir kat ve kat daha iyi bir araç olan Focus alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QralCess -- 30 Mart 2020; 12:18:18 >
    Egeaya bak bee neymiş öyle .binmesek bilmesek
    Vallahi 3,5 yıldır megane4 sedan icon dci edc kullanıyorum,dediklerinin hiçbiri olmadı benim aracımda.
    Bakımdan bakıma servise gittim.
    Daha önce hepsi sıfır alınmış focus 1,astra sedan h kasa ve nissan QQ 2015 model kullandım.
    En iyisi megane.
    Ayrıca ilk defa dci motora rezalet diyen birini gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda2007 -- 30 Mart 2020; 18:33:53 >
  • Çok basit bir konu tartışmaya dönmüş.

Egea fiyatına oranla daha başarılı bir araba.Minimum fiyata maksimum arabayı sunuyor.

Megan ise fiyatına oranla çok çok başarılı bir araba değil.Çünkü benzer fiyata,japon,kore veya Alman araçlarından alternatifleri var.

Ama fiyat göz önüne alınmaz ise ki 2.elde 1-2 yaş farkı ile benzer fiyatlara denk gelirler.Megane genel olarak çok daha kaliteli ve seviye olarak üstte bir araç.

Egea ile Megane arasında Passat ile Audi A6 kadar fark var.10 yıllık Fluance bile hemen her konuda Egea dan daha üstün bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 30 Mart 2020; 19:30:45 >
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    5 sene 2 farklı Fluence ile 250 bin km den fazla yol yaptım. Allah aşkına Fluence’nin her konuda Egea’dan üstün olduğu özelliklerini sayar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adk80

5 sene 2 farklı Fluence ile 250 bin km den fazla yol yaptım. Allah aşkına Fluence’nin her konuda Egea’dan üstün olduğu özelliklerini sayar mısınız?
    Konfor,kalite,iç ve bagaj hacmi,kullanışlılık.Süspansiyon konforu vs vs.Genel olarak 2 tık üstte bir araç.
  • Tarafsız bi egea flunece karşılaştırması

https://autocar.com.tr/karsilastirma-renault-fluence-fiat-egea/

Gerçi buna gerek bile yok iki aracı da kullanan hangisinin daha iyi olduğunu net şekilde bilir.
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Ben o üstün konforu 3-5 bin değil 250 bin kmden fazla kullanmama karşın farkedemedim o zaman.
    Fluence kadar hissiz, kof ve kalas bir araç yoktur. Yol tutuşu rezildir. Egea çok daha olgun ve rafine bir araç. Üstün değiniz bagaj farkı da 10 lt.
  • megane daha yüksek güvenlik puanı almış üstelik üretildiği her kasada fiat ise her yeni modele farklı isim vermiş ve güvenlik testleri vasat.
    megane derim ve kullanıyorum megan 1 megan 2 ve son olarak 2017 megan 4 1.6 joy parasının arabası 80 bine aldık 5 ay oldu tik demiyor ve lpg ye mükemmel uyumlu az yakıyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.