Şimdi Ara

1.83 boyum var 38 cm kol kendini gösterir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
9.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben 4 aydır spor salonuna gidiyorum.

ilk başladığımda kolum 28 cm idi şuan 38 cm ama boyum 1.83 olduğu için bana yetersiz geliyo sizce gösterir mi kendini ?

1.83 boyum var 38 cm kol kendini gösterir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusudf -- 9 Aralık 2021; 17:18:22 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

38 cm Kolun Görünürlüğü ve İdeal Kol Çapı

38 cm'lik bir kol çapı, bir yetişkin erkek için ortalama bir ölçüdür. Bununla birlikte, kol çapı genetik, vücut yağ oranı ve aktivite seviyesi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak kişiden kişiye değişir.

İdeal kol çapının, boy uzunluğuna ve vücut yapısına göre değiştiğini belirtmek önemlidir. Bazı araştırmalar, ideal kol çapının boy uzunluğunun yaklaşık %40'ı olduğunu öne sürmektedir. Yani, 1,83 boyunda bir kişi için ideal kol çapı yaklaşık 37 cm olacaktır.

38 cm kol çapının iyi olup olmadığı, bireyin kişisel tercihlerine ve vücut yapısına bağlıdır. Bazı insanlar daha kalın kollara sahip olmayı tercih ederken, diğerleri daha ince kollara sahip olmayı tercih edebilir.

Genel olarak, 35 cm veya 36 cm'lik bir kol çapı, erkekler için ince olarak kabul edilirken, 37 cm veya 38 cm'lik bir kol çapı ortalama olarak kabul edilir. 40 cm veya daha fazla kol çapına sahip olmak ise genellikle kalın olarak kabul edilir.

Kol çapını artırmak isteyen kişiler, ağırlık kaldırma egzersizlerine odaklanabilir. Ancak, kol çapının genetik faktörlerden önemli ölçüde etkilendiğine dikkat etmek gerekir. Bu nedenle, herkesin ideal kol çapına ulaşamayacağını unutmamak önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ne yazıkki sana hep öyle gelicek. 45 yapsanda yetersiz gelcek sanki göstermiyor gibi gelcek. Ama emin ol dışardan farkedilir.

• Üst kol gelişiyor bi şekilde ama ön kol yani kolun bilekle dirsek arası nasıl gelişiyor(kalinlasmasindan bahsediyorum) bunun için özel antrenman var mı yoksa zamanla mı gelişecek
  • Kardeşim onun için iç bilek hareketleri çalışman lazım videodaki 3.18 dakika da yapılan hareketi yapıyorum ben halter ile değil tek dambıl ile 2 kolumu ayrı çalışıyorum 5kg veya 7.5 ile başla 15 tekrarı geçebiliyosan kademeli arttır ağırlığı ama bileğini stabil tutmaya çalış sağa sola kaydırma aşağı inerken direk salma sakatlığa sebep olabilir. Haftada 2- 3 gün çalışabilirsin o bölgeye odaklanacaksan o gün yaptığın antrenmandan sonra en son bunu yaparak bitir antrenmanı pump ı hissedersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusudf -- 24 Ocak 2022; 21:18:39 >

• kolun yeterli yerinde olsam üst gögüse ağırlık verirdim

• valla helal 4 ayda nası 10 cm ölçü alabildin hocam senin de göğüs genetiğin benim gibi kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkos21 -- 15 Ocak 2022; 20:52:34 >
  • bu kolu nasıl büyüttün hangi hareketasyonlara fokuslanmak lazım acaba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.