Şimdi Ara

1024/256 Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Loopcom modem ve dahilinde 5 kullanıcı bulunmakta tuhaf bir sorunla karsı karsıyayız kime sorduysak farklı bir cevap aldık ve farklı öneriler her ay faturada 1024-256 tarife yazıyor bu demekki 1mb net öyle değilmi fakat benm sorum şu biz neden yavaş giriyoruz speedtest te test ediorum 200 download 200 upload çıkıyor 1mb tarifeye 200 upload normal fakat download neden yavaş bu sadece tek kullanıcıda değil herkeste öyle ttneti arıoruz 5 kişi kullanılırmı tabiki öyle olur diyorlar peki sorarım size 4 kat hızlı internet kampanyası çıktında bizim net 256 kotasızdı 4 kat hızlandı 1mb oldu ozamanda 5 kişiydik ve şıkır şıkır giriyordu her sayfaya, 120 ile download edioduk dosyaları test te 865 görüyorduk ardından ttenet greve girdi ve biz pert olduk grev bitene kadar, grev bitti aradık 5 kişisiniz dendi sorun ttnet temi yoksa modemdemi yeni modem alma zamanı geldimi? geldiyse bu 5 kişilik ağı sorunsuz bağlatacak modem sizce hangisidir? bir öneriniz varsa şimdiden teşekkürler.

Not: Forumda fazla konulara bakamadım varsa bununla ilgili konu k.bakmayın.

• Bi Fikri Olan yokmu ? : (
  • hocam tt yi arayıp biz 5 kişi kullanıyoruz mu dediniz?...

böyle birşey yapılır mı, bir bağlantıyı 5 kişiye paylaştırmak yasaktır...siz gelin bizi yakalayın demişsiniz...

sorununuza gelince; modem kimdeyse o diğerlerinin kablolarını veya kablosuz paylaşımı kapatıp hız testini öyle yapsın...birisi test yaparken diğerleri nette sadece gezse bile fark eder...bunun dışında ty yi arayıp durumunuzu 5 kişiyi karıştırmadan anlatın...benim 15 gün kadar önce öyle bir sorun olmuştu ve port değişikliği ile çözüldü...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rapator

hocam tt yi arayıp biz 5 kişi kullanıyoruz mu dediniz?...

böyle birşey yapılır mı, bir bağlantıyı 5 kişiye paylaştırmak yasaktır...siz gelin bizi yakalayın demişsiniz...

sorununuza gelince; modem kimdeyse o diğerlerinin kablolarını veya kablosuz paylaşımı kapatıp hız testini öyle yapsın...birisi test yaparken diğerleri nette sadece gezse bile fark eder...bunun dışında ty yi arayıp durumunuzu 5 kişiyi karıştırmadan anlatın...benim 15 gün kadar önce öyle bir sorun olmuştu ve port değişikliği ile çözüldü...

Hocam öncelikle Ty önerin için fakat biz bu konulardan anlamıyoruz söküp takma ayarlama gibi vs, şimdi paylaşım ayarı nerede oluyor ?? sadece kabloları söksek ana makine bağlı olsa modeme ozman test etsek olurmu? bu konuda biraz detay verebilirmisiniz?

• quote:

Orjinalden alıntı: SuJiN

quote:

Orjinalden alıntı: Rapator

hocam tt yi arayıp biz 5 kişi kullanıyoruz mu dediniz?...

Hocam öncelikle Ty önerin için fakat biz bu konulardan anlamıyoruz söküp takma ayarlama gibi vs, şimdi paylaşım ayarı nerede oluyor ?? sadece kabloları söksek ana makine bağlı olsa modeme ozman test etsek olurmu? bu konuda biraz detay verebilirmisiniz?

herkes kablolu bağlanıyorsa kabloları sökmek yeterli olur...kablosuz bağlanan varsa modemin içine girip kablosuz bağlantıyı kapatman gerekir...hiçbirşey bilmiyorsanız, modemin yanındaki bilgisayar dışında hepsini kapatın tek makina ile test edin...

• hiz testini tek pc kullanirken yaparsan cikmamasi lazim o kadar düsük
  • peki arkadaşlar 4kat hızlancak kampanyası çıktıgı zaman biz 256 sınırsızdık 4 kat geldi 1024 olduk herkes gayet güzel giriyordu ev-ağı na baktım 4 kişi online test ediyorum 850 çıkıyordu nerden ve nasıl çıkmış olabilirki?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.