Şimdi Ara

1155 için cpu fanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar lga1155 i5 2400 işlemci için fan alıcam ama aşağıdaki iki fan arasında kaldım. İkiside 120mm ve fiyatları aynı. Bir yanda dünyaca ünlü thermaltake markası diğer yanda muhteşem cpu fan üreten Xigmatek. Siz olsanız hangisini alırsınız? Fikirlerinizi bekliyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-cl-p0568-contac29-intel-lga77511561366-&-amd-754939am2am2+am3-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=46881

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-gaia-sd1283-gaia-sd1283-intel-lga77511561366-&-amd-am2am3-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=51606

• Önceki gün Vatan topkapı şubesine soğutucu almak için gittim ve bir adet aldım.Oradaki bütün soğutuculara bakma şansım oldu.Ben ZALMAN CNPS5X modelini tercih ettim.Sitesinde görünmüyor ama topkapı şubesinde mevcut.92 mm lik fan boyutu beni tereddütte bıraksada sorduğum herkesten ZALMAN cevabını aldım.Montajdan sonra pc yi öncelikle Funmark testine ve sonra 6 saatlik bir crysis2 testine tabi tuttum sıcaklık değeri hiç bir zaman 47 dereceyi geçmedi normal masaüstünde 30-32 dereceler arasında.Ses açısından da gayet iyi durumda kasanın içi buzdolabı gibi oldu desem yeridir.Montaj gayet basit anakartı sökmenize hiç gerek kalmıyor ben termal macun sürmek dahil 5 dakikada yaptım montajı.Fiyat olarak ise normal fiyatı 100 TL olmasına rağmen Vatan'da tüm ZALMAN ürünlerde % 20 indirim mevcut ve 80 TL ye geliyor.Seçenekler arasına sokmanızı öneririm.

http://www.pckoloji.com/overclock-modding-haberleri/22510-zalman-cnps5x-islemci-sogutucusu.html

1155 için cpu fanı

edit:harf

1155 için cpu fanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YerliMakina -- 13 Ağustos 2011; 0:38:49 >

• Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim. Fanın 92mm olması hem soğutmada hem de ses de sıkıntı olacağını tahmin ediyorum. 120mm fan her zaman daha iyi olacağının fikrindeyim.
  • ZALMAN CNPS5X tavsıye ederim. 2500k islemcim yuk altında 60 dereceyi rahat goruyordu , normal hızda calısıyordu. simdi yukte yanı cpu %95 1saat calıstı 50 c derece gecmedi alacak arkadaslara tavsıye olur.iy gunler
  • Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. 85 tl ye Akasa Venom aldım. Anakartımı da aldığımda takıp kullanmaya başlıcam. Fanı bana çok kaliteli geldi o kadar elimle döndürdüm sesin s si bile duyulmadı :)
  • bu iki ürüne göre çok doğru bir karar olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan96

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. 85 tl ye Akasa Venom aldım. Anakartımı da aldığımda takıp kullanmaya başlıcam. Fanı bana çok kaliteli geldi o kadar elimle döndürdüm sesin s si bile duyulmadı :)

85 TL. ye nereden aldın, link verebilir misin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Falcon

quote:

Orijinalden alıntı: gokhan96

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. 85 tl ye Akasa Venom aldım. Anakartımı da aldığımda takıp kullanmaya başlıcam. Fanı bana çok kaliteli geldi o kadar elimle döndürdüm sesin s si bile duyulmadı :)

85 TL. ye nereden aldın, link verebilir misin...

Normalde 105 tl ye geliyor ancak 20 tl indirim kuponu vardı ve 85 tl ye geldi 6 taksit.www.hizlial.com

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.