Şimdi Ara

12 volt uydu alıcısı yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim elektronik bilgim çok az ben ustalara bişi danışıcam benim işim digital uydu sitemleri kurulumu kullandıgımız çogu uydu alıcısı 5 -7-12 ve 24 33 vol gii güçlerle çalışıyor ben ise 12 voltluk akü ile uydu alıcını çalıştırmak istiyorum 12 ve aşagı voltlar için swich mode larla oluyor tamam oraya kadar fakat 33 24 volt olanı ne yapmalıyız yapabilirmiyiz yardımlar için şimdiden teşekkürler

• Bu iki Gerilim içinde bir dc-dc çeviriçi kullanabilirsin.
    http://www.koctaspower.com/index.asp

Veya Bu kadar zahmet yerine 12Voltu 220 Volt'a çevirecek bir inverter alırsın sorun çözülür.
    http://www.koctaspower.com/index.asp?page=yeni_urunler Model : A301/A302-150-F

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih.yanardağlar -- 23 Ocak 2007; 8:42:14 >
  • çok sagol dostum yardımın için invertör olayını istemiyorum çünki mümkün oldugunca hafifletilmiş entegre bi uydu bulucu cihaz yapamaya çalışıyorum ve boyutu küçülmüş dc dc dedklerinin fiyaları neler bi fikriniz var mı yardımın iin çok teşekkürler tekrar saygılar
  • Fiyatlar konusunda bilgim tok fakat piyasaya göre daha iyi. Sanırım telefonla daha net bir çözüme ulaşabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: maskologi

arkadaşlar benim elektronik bilgim çok az ben ustalara bişi danışıcam benim işim digital uydu sitemleri kurulumu kullandıgımız çogu uydu alıcısı 5 -7-12 ve 24 33 vol gii güçlerle çalışıyor ben ise 12 voltluk akü ile uydu alıcını çalıştırmak istiyorum 12 ve aşagı voltlar için swich mode larla oluyor tamam oraya kadar fakat 33 24 volt olanı ne yapmalıyız yapabilirmiyiz yardımlar için şimdiden teşekkürler

çanak kurulumu yaptına göre benimde sana bi sorum war bende next 5000 makina war 120+90 çanağım war 120 lik hotbird 90 lık tüksat şimdi ben diseq bağladım next aldım diseq ide yalnız çatıda ben direk makinayı çanağa bağlayarak ayar yapıorum diseq bağlayınca kalitede düşme yapıo bunun sebebi ne biraz baktım diseqin ktusuna sanırım çalışma frekenası war bu aletlerin de benim kullandığım kanallar o frekanslar içinde neden kalite düşüo kalite derken sinyal seviyesi çok fark yapıyo diseq warken ve yokken eğer bu neden çözemezsem şöle bi sistem denicem uydlar arasında manuel elle uydu seçme bunla ilgili bişi yapıcamda bu diseq bunun için illa içinimi sökim :)

• arkadaşım bir kere iki anten bagladığın zaman diseqc şart sen antene ayara çıkınca kem diseqc hemde kablo mesefasi uzunsa birde kaliteli kablo deilse aşagıda frekans düşmesi gayet normal ister istemes kablo ve diseqc ten geçerken sinyal kayıpları olur bu kalite diseqc ve kablolarla minimuma iner saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.