Şimdi Ara

130*60*70(h)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sayfada yeniyim ama yardımlarınızı bekliyorum... 130*60*70 ölçülerinde 12mm camdan akvaryum 230 liraya yatırıcam akvaryumum tamam ısıtıcı we dış filtrede bi şekilde halledilir ama 500 litre ciwarında su alıyor akvaryum bu ağırlığı kaldırıcak masayı uygun bi fiyata kaça yaptırsam uygun olur & we bu masayı mobilya dönmek istiyorum sadece dış görüntüsünü iki tane sağlı sollu kapaklı halde döşeme yapsam tahmini kaça maal olur ?

130*60*70(h)

Saygılar

• O büyüklükteki bir akvaryum için bence demir profil şart.
    Demir profile giydirme MDF dolap öneririm. Sağlamlık açısından hiç bir aksilik olmaz.

Fiyat mobilyacıdan mobilyacıya değişkenlik gösterir. 250-300TL civarına yaptırılabilir diye düşünüyorum.

Sağlıklı hobiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan -- 4 Nisan 2011; 17:37:23 >
  • bunun yerine yüksekliği 60 yapsanız hem akvaryuma müdahaleniz kolaylaşır hemde 10mm cam (tahminimce. siz yinede sorun) kurtarır. ve maliyetinizde baya düşer... yada illa bu yüksekliği istiyorsanız ve haliyle 12 mm cam kullanacaksanız genişliğide biraz artırmanızı tavsiye ederim. yani 10 cm yükseklik farkı yüzünden ya boşuna 12mm cam kullanıp masraf etmeyin yada madem edeceksiniz genişliği biraz daha artırınki daha güzel olsun.

demir profil illaki yaptıracaksınız. mobilya olayını bilmem ama bu boya yakın bir akvaryum için demir profili 2-2,5 sene evvel 50 liraya yaptırmıştım. çok pahalı olmuyor...
  • Brüt hacminiz 546 litre olacak 100 kilo civarında da akvaryumla beraber 646 kg desek içine 100 kilo kadar da kum gider 746 kilo mobilyası filan 800 kiloluk bir yükten bahsediyoruz en az 4 mm et kalınlıklı profil kullanmalısınız bence bu akvaryumu nereye koyacağınızı da iyi düşünün düzgün yapılmamış seramik zemin ya da lamint parke size ciddi sorunlar çıkartabilir, arkadaşların dediği gibi 60 cm yükseklik müdahalelerinizi daha kolay yapmanızı sağlar ayrıca cam kalınlığı yönünden de size avantaj getirir ayrıca yükünüzü de bir miktar azaltmış olursunuz. Ayrıca bu kadar büyük bir hacim için nasıl bir filitreleme düşünüyorsunuz sump düşünmüyorsanız su değişimlerinde hazırda dinlenmiş su bulundurmanız gerekecek beslemek istediğiniz tür nedir ortalama türler ise haftalık 100 litre civarında su boşaltacaksınız eğer discus türleri büyütmek istiyorsanız gün aşırı 250 litre civarı su değişimi isteyecek yetişkin discus bakarım diyorsanız yine su kaliteniz çok üst seviyede olmalı.

• Filitreleme olarak sump'tan başkası olmaz diyorum ben.
    Dış filitre olarak belki Fluval 405, Tetratec 1200 bir miktar durumu kurtarabilir. Tabi, dış filitrenin yanında mekanik temizlik için güçlü bir iç filitreyede ihtiyacınız olacaktır...

İyi akşamlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.