Şimdi Ara

130bin civarı araç tavsiye, veya BMW 3.16i

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Babamla birlikte ortak araç istiyorduk. Daha çok kendisi kullanacak. Yer İstanbul, köprü veya iş trafiğine hiç girilmeyecek. Bu yüzden düz vites benzinli istiyoruz. Acelemiz yok, para dövizde ve pandemiye rağmen araç ihtiyacımız acil değil. Piyasa çok allak bullak, kimisi çıkacak derken kimisi düşecek düşmeye başladı diyor.

Düz vites dizel kullanmanın keyfi ayrı diyorlar trafik ve yokuşta araç kolay kaldırılabildiği için yüksek tork sağolsun ama bu uçuk piyasada anca yüksek KM araç alabileceğimiz için dizele güvenmiyorum masrafı ve uğraştırması daha çok sıkıntı diye.

LPG'den de komple uzak duruyoruz eğer fabrika çıkışlı japon olmadıkça.

Araçtaki amacımız konfor, güzel iç ve dış görüntüye sahip olup rahat olması. Trafikte makas, hız yapma, drift yapma, pati çekme falan bunlar kesinlikle olmayacak.

BMW 3.16i ler bu civarda ve isteklerimizi karşılayacak şekilde görünüyor. Hız yapmayıp kimseyle kapışmadığımız için turbosuz ve yetersiz motor güçlü bu kasının 1.6 olması da bizim için vergi açısından bir avantaj.

Fakat 3.16i 2006 ve sonrası yeni kasa için gözümüzü korkuttular. BMW sorun çıkardımı parça çook pahalı olur, komple motor kısmı değişmek gerekir, sıfır araçta bile motor kitlendi, garantinin bitimine kala değişmeseydi yurtdışından euro ile yeni motor gümrük vs. vs. uğraşırsın dediler bizi çok etkilediler.

Bunun dışında o fiyat civarında , Toyota Avensis 2012, PASSAT 2008, Yeni kasa jetta 2011 veya DUSTER 2 çeker düşünüyoruz. Hatchback veya Stationwagon düşünmüyoruz.

VW araç hiç kullanmadık daha önce, parça ve işçilik üzer mi adamı çok dandik eski fransız araçlarına kıyasla ? Listede en çok içime sinen bmw 3.16i ile VW Jetta.

Yardım, tavsiye ve bilgilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Uzun yazdığımın farkındayım, özetle:

130 Bin bütçe, (Para dövizde ve bekleyebiliriz araç acil değil)

BENZİN MANÜEL SEDAN

BMW 3.16i E90 oluyor galiba 2006 ve sonrası kasa

Ford Focus 2012

Toyota Avensis 2012

Passat 2008

Jetta 2011

Duster 2 çeker

Öncelik: Konfor, görüntü, yakıt parça usta açısından ekonomik olması

• Masraf açarsa başım az ağrısın diyorsanız kesinlikle Japondan şaşmayın. E90 320i kullanmıştım. Oldukça keyifli araçtır, ancak 3.16 kasayı ancak taşıyacaktır.

Arkadaşımda 2012 Avensis var, oldukça uzun yol yapmışsızdır. Parasına göre alabileceğiniz en ferah, konforlu ve masrafsız otomobildir. Açık yolda yakıt tüketimi de oldukça ekonomik. Kesinlikle öneririm.

• crssover C kullanıcısına yanıt

Hocam değerli yorumunuz için teşekkürler, Avensis için daha fazla araştırma yapacağım, bir yandan da gönlüm 3.16iden yana ama dediğim gibi işte masrafı boyumuzu aşar bizi çok üzer gibi duruyor. Sizin arkadaşın avensis otomatik miydi düz vites mi ? Yakıt türünü de öğrenebilir miyim ?

• Frayne F kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam. 1.6 132 lik benzinli, düz vites. Auriste aynı kombinasyonla 100 bin km lpgli kullandım.En ufak bir sorun yaşamadım. Sakin kullanımda çok ekonomik bir motordur.

Temiz ve geçmişini bildiğiniz bir E90 bulursanız tabi ki alınabilir ancak temiz bir Toyota bulmaktan katbekat zordur. Sahibi de piyasanın oldukça üstünde fiyat çekecektir.

• 1.6 Tdci focus alın. Style veya titanium olsun. Otomatik parka kadar herşey var
  • Listede beklentilerinizi en çok karşılayan araç açık ara Avensis. Yürütme maliyeti açısından BMW'den çok daha makul olacaktır. D segmenti olması sebebiyle sürüş konforu da tatmin edici olacaktır.

• Alın bir tane c5 yada Avensis keyfinize bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRad67 -- 1 Aralık 2020; 22:59:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.