Şimdi Ara

[Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternet (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
21
Favori
37.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba lokasyon ve Testleri paylaşabilirmisin

Merak ettim pelicell deki pingler ile arasındaki fark nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedMinner -- 19 Aralık 2023; 17:43:9 >
  • RedMinner kullanıcısına yanıt

İstanbul Anadolu yakası, o yüzden hatta Türk Telekom genel müdürlüğe de yakınım, en iyi halde ne olabileceğini görebilmek için sunucuyu Türk Telekom seçtim ama 14 ms'den altını hiçbir şekilde göremedim, bu şu ana kadarki en iyi test sonucum. Pelicell'deyken ping'lerim 7-8 ms falandı.

[Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternet
  • aFamous kullanıcısına yanıt
    Testi kablolu mu kablosuz mu yaptın

kablolu yapabilirmisin kablosuzda fark olabiliyor fiber kullanıyorum kablolu olarak kocaeli kartepe den 7ms ile bağlantı kuruyorum istanbul sunucusuna

[Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedMinner -- 19 Aralık 2023; 22:36:45 >
  • gigaspeed kullanıcısına yanıt
    Aynı soruyu 2. kez soruyorum cevaplar mısınız ? Abonelik başvurusunda tamamlanmadan önce bu dediğiniz port doluluk oranını başvuru esnasında anlaya biliyor musunuz? ona göre bağlantı işlemini yapıp yapmamaya karar verme babında soruyorum çünkü yazlığa alacağım o yüzden hat dondurma işlemi benim için önemli birde başvuru işlemi farklı firmadan geçişlerde e devlet üzerinden yapılıyor mu sizde ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • harce74 kullanıcısına yanıt
    Hocam e devletten abonelik başlatılmıyor mail atıyorsun sözleşmeni sonra ücretsiz gönderiyorsun.

Dondurma konusu gigaspeedle alakalı bir durum değil telekom dondurma sisteminde bir değişiklik yaptı diye biliyorum O sebepten aylık 100 tl dondurma ücreti alıyor birçok firma port doluluk oranında net bilgim yok @gigaspeed konuya açıklık getirebilirmisin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • harce74 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Port yoğunluğunu aboneliğiniz bizde olmadığı sürece görüntüleyemiyoruz. Bulunduğunuz bölgede port sorunu yoksa, dondurma ile ilgili problem yaşamazsınız. Ancak port problemi mevcutsa, dondurma sonrasında sorun yaşayabilirsiniz. E-devlet üzerinden abonelikleri şu anda alamıyoruz.

Saygılarımızla

Siz Kocaeli'nden İstanbul'a bunu alıyorsanız bu normal gibi zaten. Çünkü firma da Kocaeli'nde, çıkış ve dönüş noktası aynı. Ben İstanbul'dan Kocaeli'ne gidip geri İstanbul'a dönüyorum yani merkez olmayan noktaya. Modemim neredeyse kayıpsız wi-fi verebilen bir modem ve 5G üzerinden test ediyorum, kablolu denemelerim bundan farklı değil yani. İstanbul'dan kim yapsa 13-14 ms'den aşağı ping alamaz buradan görünen teknik duruma dayanarak. Ancak ve ancak firmanın İstanbul'a POP noktası koyması gerek.

@aFamous
    Firmanın lg.tbtnet.net sayfasından kontrol edildiğinde

Kocaeli ile istanbul müşterisi arasında 3.6 ms fark görünüyor
    Bu fark çok küçük bir değer 7+3.6=10.6 kablolu ve fiber bağlantısı olan biri 9-10 ms ile iletişim kurabilir

twitch.tv yazın ping'e (ortalama 9 ms):

[Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternetlg.netbone.com.tr
    netbone (AS48814)
    https://lg.netbone.com.tr

bir de buraya yazın twitch.tv (ortalama 43 ms):

[Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternetlg.tbtnet.net
    TBTNET TELEKOM - Looking Glass
    http://lg.tbtnet.net

Benim önceki değerlerim netbone ile aynıydı. Anlatabildim mi bilmem. Bahsettiğiniz gibi asla 3-4 ms'lik bir fark olmuyor yani internette gezinirken, gayet hissedilebilir bir fark yaşanıyor. Hissetmeyen zaten yüksek ping alıyormuştur eskiden de.

• gigaspeed kullanıcısına yanıt

Upload'ım 12 MBit ile kısıtlandığı için MH'yi arayıp çözebilirsiniz dediniz özelden, MH'yi aradım upload'larımız 12 MBit ile sınırlı dedi. Buradan ve özelden sormama rağmen altyapınızın desteklediği kadar upload'ı sunuyoruz dediniz, MH kiminle görüştüyseniz bilgi alıp dönüş yapılmasını sağlayacağız dedi tarafınız için, bizde başka bir bilgi yok dedi. @gigaspeed

@aFamous 35Mbps paket kullanıyorsun anladığım kadarıyla

35 mbps paketin upload hızı 12 mbps e yükseldi zaten . Full limitsiz upload diye bişey yok zaten firma herhangi bir kısıtlama yapmıyoruz demişse telekomun standartlarının dışına çıkmıyoruz demek istemiştir.

12 destekleyen uploadı 6 ya sabitlemiyoruz diyordur :)

Merhaba,

Alabileceğiniz maksimum hızları sağlıyoruz. Altyapınız 12 Mbps desteklediğinden dolayı, üst limitten sağlıyoruz. Müşteri hizmetlerimiz altyapı kontrolünüzü yapıp, ona göre bilgi vermiştir.

Saygılarımızla
  • HesaplıBilgi kullanıcısına yanıt
    Sen de geçtin mi gigaspeede

• Geçiş yapınca iade etmiyor mu kalan ayları kaliteli firma olsa iade eder [Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternet 

Kişke gelsen sende [Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternet  [Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternet [Gigaspeed] 100 Mbps İnternet 169.90TL - 35 Mbps İnternet 149.90TL - Fiber ve VDSL İnternet 

• iptv kullanan varmı ? sorun yasatmıyorsa gecmeyi düşünüyorum??

• m6nay kullanıcısına yanıt
    İptv de hiç sorun yok maç saatlerinde en yoğun saatlerde bile takılma donma olmuyor

Oyun konusunda çok bir bilgim yok
    Gönül rahatlığıyla geçebilirsin

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.