Şimdi Ara

15:00 dan SONRA İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta dediğim gibi öğleden sonraları internete bağlanamıyorum.15 gün öncesine kadar birşey yoktu.Acaba bunun için ne yapmam gerekiyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Her gün tam aynı saatte kesiliyorsa bu işte bir bit yeniği vardır. Apartman çebekesi, eve gelen kablonun geçtiği yerlerden başlayıp, müşteri hizmetlerine kadar detaylı bir araştırma yapılması gerekli bence.
  • Hep aynı saatte değil.Genelde 15:00 dan sonra kesiliyor.Ama kesin olarak söyleyebilirim ki saat 20:00 dan sonra sabaha kadar bağlanamıyorum.Telefon hattım var.Acaba bu neden kaynaklanabilir?
  • Arkadaşım adsl 1 mbit bağlantımı 1,5 sene sorunsuz kullandıktan sonra benzer sorunlar yaşamaya başladım. İnternete bağlanmakta sorunlar yaşıyordum 3-5 defa adsl teknikten sorunu çözdürmeye çalıştım. Sonuçta beceremediler, santral hızınızı 512 yapalım dedi, kabul etmedim. Gündüz saatlerinde hızım 250-600kbps arası değişiyor, bazen internet sayfalarını dahi açamıyor, geceleri ve sabahları 860 kbps civarı. Adamların söylediğine göre hatlar çalışmış zart olmuş, zurt olmuş değişcekmiş, ben bunun parasını tıkır tıkır veriyorum, bir de bu sorunlarla uğraşıyorum. Bir ay içinde sorun çözülür fln diyorlar, benim kendi fikrim bağlı olduğum santralin kapasitesinin yetmediği yönünde, madem sorun var neden bunu bazı saatlerde yaşıyorum. Sonuçta şimdi ekstra bir sürü masraf yapıp Kablonete geçmeyi ciddi ciddi düşünüyorum, TELEKOM dan nefret ediyorum, telekomu araplara satan vatan hainlerinden daha da çok nefret ediyor inşallah belalarını bulurlar.

Sen Adsl den teknik desteği arayıp hat kontrolü için eve çağır belki sorunun çözülür, umarım.

• bence ebeveynlerin kullandığı bi programın işi gibi geldi ilk önce aklıma programları karıştır bakalım farklı ve senin kullanmadığın bi progrwam var mı ? ya da modemin ayarlarında belli zamanlarda zaman kısıtlamasına gidilmiş mi? airties lar da buna benzer bi uygulama var ve kkullanmıştım bi kaç ebeveynin ricası üzerine pc lerinde...
  • sessizciqlik haklı olabilirsin.Çünkü bilgisayarın saatini sabah saatlerine aldığımda bağlantı oluyor.Ama bütün ayarlara baktım.Böyle birşey bulamadım.Acaba ayarlardan nereye bakmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz?
  • ilk önce modemin arayüzüne girmelisinhttp://192.168.1.1 bazılarındahttp://192.168.2.1 olabiliyor.bunu explorer sayfasında yada windows explorer sayfasında adres çubuğuna yaz. daha sonra zaman kısıtlamayla ilgili bir ikon göreceksindir muhakkak (retriction gibi) ordaki zamanları default hale getir düzelmesi olağan görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizciqlik -- 7 Eylül 2008; 15:17:35 >

• benim modemde adreshttp://192.168.7.1 görünüyor.Bu adrese git dediğimde benden kullanıcı adı ve parola istiyor.Ama ben buna bir kullanıcı adı ve parola tanımlamadım.Ne yapmam lazım.Şimdiden teşekkür ederim.
  • başkasının modemini kullanıyorsan onlar kısıtlama koymuş olabilir
  • Kendi modemim ve benden başka kullanan yok.
  • Kullanıcı adı :admin
    Parola : admin denedinizmi...
  • modem timeout degeri ile oynadıysanız bu sorun yapar... timeout degeri 0 ise ttnet i ara kopma problemi yasıyorum baslıgı altında kayıt bırak ....

mesaim bitti daha once gorseydim yardımcı olurdum...
  • modemin timeout değeri nereden ayarlanıyor acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.