Şimdi Ara

16 GB flash bellek boyutu 2.9 GB a düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sandisk Cruzer U3 özellikli 16GB flash belleğime U3 özelliğini kaldırmak için u3uninstall programı ile formatladım ve U3 özelliği başarılı bir şekilde kaldırıldı. Ama belleğin boyutu 16 GBtan 2.9 GB a düştü. Aygıt yöneticisi > Disk Yönetiminden diskin toplam boyutunu 2.9 GB olark görüyor. Yani buradan yapılan formatlamalarda işe yaramıyor. Hangi yazılımı kullanmalıyım ki flash bellek normal boyutuna dönsün?
    Teşekkürler.

• Çin malı gerçek hafızası 4gb olupta 16 gb gibi gösterilen cihazlardan olmasın?

16 GB bir dosya atıp sonra o dosya yı tekrar başka bir pc ye attığında MD5 i değişiyormuydu denedin mi hiç?
  • u3 lü şekilde 10-13 gb arası dolu olarak taşıdım uzun süre, u3ü kaldırmak için formatladığımda bu hale geldi. Yani gerçekten 16GBlık bir bellek.
    Şu anda HP USB Disk Storage Format tool ile formatlıyorum. bakalım ne olacak.
    olmazsa Hard Disk Low Level Format Tool ile low level format deniyeceğim.

Sorun diskin u3 bilgisini silerken, sektör bilgilerinide sildim galiba. Amaç onu geri getirmek.
  • aynısından bende de var aynı olay benimde başıma geldi seninki gene ii bende bikaç megabyta düşmüştü boyut

ben sorunu şöyle çözmüştüm anti vürüs kapat u3 installer a tekrar yükleme yap eğer vista yada win7 kullanıyorsan programı yönetici olarak açtığından emin ol flash kendine geliyor. kaldırmak için tekar uninstallerla yönetici olarak çalıştır kaldır. düzeliyor bi daha
  • HP USB Disk Storage Format tool ile formatladım, aynı 2.9 GB şekilde duruyor.
    Hard Disk Low Level Format Tool ile deniyorum şimdi.
  • low level felan işe yaramıyor diski heba etme master boot record gidik
  • tamam başlamadım low levela, dediğini deneyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuKe_MaNia
    u3 installer a tekrar yükleme yap flash kendine geliyor. kaldırmak için tekar uninstallerla yönetici olarak çalıştır kaldır. düzeliyor bi daha

u3 installer ilehttp://u3.sandisk.com/download/lp_installer.asp bu sayfadakini mi diyorsun?
  • ben sandiskin kendi u3 yazılımlarıyla halletmiştim onlarla dene

installer link
    http://mp3support.sandisk.com/downloads/LPInstaller.exe

uninstaller link
    http://drivers2.sandisk.com/DriverDownload/assets/USB%20Flash%20Drives/launchpadremoval.zip

edit : attığın mesajı görmemişim evet installer aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuKe_MaNia -- 12 Eylül 2011; 14:59:34 >

• @NuKe_MaNia 'in yöntemini dene işe yarar.
  • u3 install ile u3 lü 14.9 GB normal haline döndü.
    şimdi NuKe_MaNianın verdiği uninstaller ile kaldırayım.

Çok teşekkür ederim NuKe_MaNia.
  • U3 özelliğinide kaldırdım. boyutuda olduğu gibi 14.9 GB teşekkürler, yardımlarınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenniEleman

u3 install ile u3 lü 14.9 GB normal haline döndü.
    şimdi NuKe_MaNianın verdiği uninstaller ile kaldırayım.

Çok teşekkür ederim NuKe_MaNia.

ne demek inşallah uninstallerda işini görür rahatla kullanırsın

edit : saniye farkı yüzünden mesajı gene göremedim işe bak
    güle güle kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuKe_MaNia -- 12 Eylül 2011; 15:10:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.