Şimdi Ara

-16000TL+ bütçe monitör hariç sistem (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
2.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ona takılmayın siz siz aldıgınız performansa bakın 12/24 diye aldanmayın i7 yi 5.1 ghz yapıp 4000 mhz ramlerle kombine ettiginz zaman aradaki fark daha fazla olucaktır

ModArt PCyoutube
    INTEL i7 10700K ve MSI Z490 Gaming Edge Anakartı İnceliyoruz
    https://www.youtube.com/watch?v=olXWG8Bn2Yw

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Geil çok eski marka hocam biliyorsun, amd edition diye çıkarmış ya sorun çıkarma ihtimali sıfır diye seçtim. Aslında 100TL ucuza başka ramler de alınabilir ama onlarda ışık yok Seçtiğim kasada kombin de yaptım yani içmimarız ya her yere bir tasarım
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt

tamamdir hocam sen öyle diyorsan... Online testlerde msi x570 aceydi sanirim sorunsuz profilden calistirmislardi, lakin asus b550 de denk gelmedi bana, kullanan varsa eger bir sorayim dedim. Msi larin ram destegi iyi o da var tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 4 Temmuz 2020; 20:6:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Msi mi ? Mümkün mertebe benden uzak olsun hocam. Son dönemde iyice soğudum.

Bu arada AMD edition diye çıkan belleklerde uyum sorunu yaşama ihtimali çok çok düşük hocam sorunsuz kullanır. Destek listesi vs. bakmaya gerek yok AMD edition yazmış adam mevzu kapanmış
    Peki hocam ekran kartını idarelik bişey alayım 2. El 2060 lardan filan 3000 serisi çıkınca 3000 e güncellesem mantıklımı sizcede

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haruncic3k kullanıcısına yanıt
    Mantıklı ama yine seçim mantıksız. 2000TL üzeri ödeme 3000 serisi alacaksan.
    2060 ı 2. El 2500 3000 arasına filan alsam çok zarar ettirir mi ?

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    Testlere baktığımda 10700 biraz daha performansı iyi yalnız kullanımı çok yüksek 3900x ile karşılaştırmada
    10700 aynı oyun aynı yerde diyelim %70 - 75 derece
    3900x de %40 63 derece

Gerçekten bu testler doğrumu hiç kontrol ediyormusunuz hocam dereceleri yüzdesek kullanımı filan

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    klavye azizligi canım şey yapmayım :D

size modart pc videosu atıyorum levent arkadaşımız canlı canlı test yapıyor oyunlar da dediginz kullanımların ve sıcaklıkların hiç biri yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 5 Temmuz 2020; 20:2:35 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Tabi bekliyorum

15 mesaj üstte sizi etiketliyek attım zaten bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 5 Temmuz 2020; 20:20:36 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Orada tek başına olduğundan karşılaştırma yapamıyorum bende şu videodan izledim
    Benchmarkyoutube
    intel i7-10700K vs. Ryzen 9 3900X | Test in 8 Games
    https://www.youtube.com/watch?v=d--Szv_Z6HA&feature=youtu.be

benim attıgım videoda işlemci kullanımı yok yüzde 30 40 larda ve gerçek test dostum bu testin gerekligi yok çünkü benim attıgım son kullanıcı testi bunlar sentetik gözümde gerçekligi yok gerçek kullanıcı testi daha önemli ve gerçek canlı
  • Yerinizde olsam, oyun için kullanılacaksa 3700x gibi bir işlemciye 2080 super yükler , sonda kalan parayla güzel ekipmanlar alırdım.
    En azından güzel referans monitör güzel bir dac yada klavye mouse gibi.

Hepsine bürçeniz varsa yapıştırın 3900x ve x570 anakartı. Üstüne 2080süper , 32gb 3600mhz ram mis gibi olur.

• Benim imzadaki sistemi kur derim.

64 yerine 32 GB 3600 mhz RAM.

İmzadaki Kingston NVME SSD'nin 250 GB olanı birinci disk olarak, 500 gb olanı ikinci disk olarak.

İşlemci olarak 3700x, gelen soğutucu ile kullanılabilir veya 120,240,360mm seçeneklerden sıvı soğutma.

Ekran kartı olarak RX5700XT, 1080 Ti ile aynı güçte yeni oyunlarda (özellikle DX12 ve Vulkan) ve daha ucuz.

Benim güç kaynağı miningden çıkma 600 TL'ye almıştım. 850 WATT iyi bir power supply olur.

Eski Corsair 540 favorim ama yeni versiyon Corsair 680x olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 5 Temmuz 2020; 21:3:11 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.