Şimdi Ara

-16000TL+ bütçe monitör hariç sistem (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
2.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: vc1903

Başka bir şey söyleseymişim keşke (: Test yaptıktan sonra yazın tabi ki de.

Alıntıları Göster
    Hocam neyle test edeyim hangi programı filan önerirsiniz. Yoksa direkt oyundamı test edeyim bilemedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haruncic3k

Hocam neyle test edeyim hangi programı filan önerirsiniz. Yoksa direkt oyundamı test edeyim bilemedim?

Alıntıları Göster
    Bir sürü program var. Misal core temp ile hem boşta hem oyunda dereceleri not alabilirsin.

Aida64 gibi programlarıda kullanabilirsin. Tam yük altında kaç dereceleri görecek. Stres testi bir nevi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haruncic3k

Herkese çok teşekkürler bir kaç soru var kafamda acaba 3900x mi 10700k mı daha iyi anakart temiz az kullanılmış garantisi devam eden auros master x570 buldum onu satın alıyorum ekran kartında da 2080s in bir sürü modeli var hangisini alsam karar veremedim acayip fiyat farkları var neden öyle acaba ? O farklara değecek performans farkı var mı ? Birde mesela şu 2080s in ömrü daha uzun denebilecek bir ürün mevcut mu ?
    3900x elbette daha iyidir, 12C/24T 64 mb önbellek ile süper bir işlemci, 10700k'da iyidir ama daha şimdiden kullanımda yüzde 70'leri gören bir işlemci 16 k harcayıp 7-8 sene kullanmak hayal dostum bilgin olsun, totalde de en fazla 5-10 fps kaybın olur.
  • KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bende aynı şeyi düşünerek 3900x aldım :) teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam sistem elime geçti şuan 3700x ile arctic 34 var 3900x i daha sonra alacağım neyse derecelere gelirsek 40-80 arasında oynuyor yalnız mesela 80 e anlık çıkıyor bir anda 60 lara sabitliyor oyunlarda herhalde fan hızını arttırıyor ama sıkıntı ne hem dereceler yüksek hemde bir anda bu kadar ısı değişir mi acaba ? Sitenin birinden %90-100 arası kullanım yaptırdım 65 derecelere sabitledi ısıyı ama anlık yüksek bir değer veriyor daha sonra düşüyor ne yapmam lazım sizce macundanmıdır yoksa fan hızını sürekli %100 e mi getirsem acaba biostan ? Bu arada arctic 34 çift fanlı. Bu arada ekran kartı maksimum 55lere çıkıyor %99 kullanımda boştayken 32 derece hani kasa sirkülasyonu iyi değil desem ekrab kartınıda etkiler öylede değil gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haruncic3k -- 10 Temmuz 2020; 14:56:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.