Şimdi Ara

-16000TL+ bütçe monitör hariç sistem (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
2.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haruncic3k

Hocam sistem bu
    Asus rog strix 2080 super oc
    Amd 3900x işlemci
    H150i pro sıvı soğutma
    Asus tuf gaming x570 wifi
    2 tane 2x8 corsair rgb pro 3600mhz ram
    Asus rog strix 750w 80+ gold
    Corsair MP510 960GB 3480MB/sn-3000MB/sn
    2tb depolama
    Cooler master H500 kasa

Alıntıları Göster
    Hayırlısı olsun, güzel sistem hocam. M2 ssd'yi f/p tercih etmişsiniz.
    Kasa da mesh, taş gibi kasa. Ben 1 2 tane saçma sapan kasa önerisi gördüm o yüzden kan beynime sıçradı.
    Ben böyle parayı bir an vermektense ufak ufak güncellemeye yapmayı tercih ediyorum. Az para değil.
    Tercih meselesi tabi. Hayırlısı olsun tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Sisteme anında bir sürü para verip 7-8 yıl hiç değiştirmemek yerine orta üst seviye işini görecek bir sistem alıp 3-4 yılda bir satıp yenileyecek şekilde teknolojiyi takip etmek çok daha az zararlı bir çözüm bence. Bunu bir düşün derim.
    Aynen hocam çok haklısın bu konuda. Arkadaş söylemek istediğim buydu tam olarak.
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam o zamanda hep ortalama bir bilgisayara sahip olacaksınız. Birde tl sürekli değer kaybediyor parayı dolarda tutmakta neredeyse günah haline geldi o yüzden araba ev ekran kartı pc nerde olursa tlden iyidir :))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam o zamanda hep ortalama bir bilgisayara sahip olacaksınız. Birde tl sürekli değer kaybediyor parayı dolarda tutmakta neredeyse günah haline geldi o yüzden araba ev ekran kartı pc nerde olursa tlden iyidir :))
    Ortalama bilgisayar konusuna katılmıyorum. Ryzen 5 2600 1080 ile ortalama bir oyundan 110 fps alayım misal. Sen bu sistem ile 150 fps al hocam. Olsun olsun yüzde 30 luk bir fark olsun. O paralara değmez gerçekten.
    Ama gel gör ki tl olayı. Orada haklısın işte. Ne alır isen kar kalıyor yanına. Bugün 250 liraya almadığın ürün. 2 hafta sonra 300 lira olabiliyor.
    Ekonomiyi takip ettiğim için şuan aldım aldım alamadım daha sonra çok zor alırım diye düşündüğümden alıyorum şuan da zaten. Petrol doğalgaz bir şey bulmadıkca ekonomi böyle aynı yönde devam edecek. Benim 9 senelik zotac 480 amplı pcim hala çalışıyor ki oynadığım çoğu oyunu iyi şekilde oynatıyor. Böyle bir sistemi bozmadıkca yakmadıkca çok uzun süreler çok işe yarıyor o yüzden sıkıntı yok :). Ama şu ekran kartına sıvı soğutma işini bir düşüneceğim ya gerçekten 20-30 derece fark ediyor mu acaba ?

• quote:

Ekonomiyi takip ettiğim için şuan aldım aldım alamadım daha sonra çok zor alırım diye düşündüğümden alıyorum şuan da zaten. Petrol doğalgaz bir şey bulmadıkca ekonomi böyle aynı yönde devam edecek. Benim 9 senelik zotac 480 amplı pcim hala çalışıyor ki oynadığım çoğu oyunu iyi şekilde oynatıyor. Böyle bir sistemi bozmadıkca yakmadıkca çok uzun süreler çok işe yarıyor o yüzden sıkıntı yok :). Ama şu ekran kartına sıvı soğutma işini bir düşüneceğim ya gerçekten 20-30 derece fark ediyor mu acaba ?
    Ekran kartı sıvı soğutma hakkında bilgim yok.

Ama stok 80 dereceleri gören ryzen 5 2600 arctic freezer 34 ile 55 dereceyi geçmiyor ön ve yan panel temperli olan sharkoon tg5 kasada.
    Sıvı soğutma h150i aynı performansı verir mi acaba ? Bu değerler yük altında mı ? Arctic freezer tower tipi değil mi çok bilgim yokta

• quote:

Sıvı soğutma h150i aynı performansı verir mi acaba ? Bu değerler yük altında mı ? Arctic freezer tower tipi değil mi çok bilgim yokta
    Sıvı soğutma konusunda bilgim yok hocam. Bana hitap etmiyor.
    Hava soğutma benim dediğim. Kule tipi. Yük altında maksimum 55.
    İyiymiş hocam hava soğutmaya böyle düşükse gerçekten iyiymiş. Üzerindeki macun ne acaba onla ilgili bilginiz var mı ?

• quote:

İyiymiş hocam hava soğutmaya böyle düşükse gerçekten iyiymiş. Üzerindeki macun ne acaba onla ilgili bilginiz var mı ?
    Arctic mx-4 içinden çıkan macun. Baya tutulan bir ürün.
    Yakın zamanda hava tipleri sıvı soğutucular ile hemen hemen aynı değerlere sahip olmaya başladı hocam.
    Sıvı riskli birde. Bakımı vs.
    Gerçekten iyiymiş hocam sıvı soğutmalar 20-30 derece farkettiriyor diyorlardı ama sizin tower soğutucuya göre o kadar farketmesi imkansız gibi bilgisayar elime gelsinde bakalım performanslara ısılara vs göre belki değişiklikler yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haruncic3k -- 7 Temmuz 2020; 10:17:58 >
  • quote:

Gerçekten iyiymiş hocam sıvı soğutmalar 20-30 derece farkettiriyor diyorlardı ama sizin tower soğutucuya göre o kadar farketmesi imkansız gibi bilgisayar elime gelsinde bakalım performanslara ısılara vs göre belki değişiklikler yapabilirim
    Şöyle alalım sizi o zaman
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143722412
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir sorum olacak size:

Mobo, kasa, PSU, RAM, SSD ve HDD' yi seçerken çok uğraştınız mı acaba

• ölücülük kanımızda var hocam napalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Kralsınız hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 7 Temmuz 2020; 11:55:3 >
  • AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz 8/16 Çekirdek İşlemci
    MSI B450 GAMING PLUS MAX Anakart
    GSKILL Trident Z RGB 3600MHz 16GB (2x8GB) Bellek
    MSI RTX 2080 TI VENTUS GP Ekran kartı
    COOLER MASTER TD500 3 adet ARGB Fanlı TEMPERED GLASS Kasa
    FSP Hydro G Pro 750W 80+ GOLD Modüler Güç kaynağı
    KINGSTON A2000 500GB M.2 2200-2000MB/s SSD

16 k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanks55 -- 7 Temmuz 2020; 15:36:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uyurgezzer kullanıcısına yanıt
    Bence rtx 3xxx serisi ekran kartlarını bekle ne zaman çıkçağını bilmiyorum ancak duyumlarıma göre az kaldı.

@Uyurgezzer
  • UMBRA. kullanıcısına yanıt
    Bende başta aynı düşündümde şimdi bu sene sonuna doğru tanıtılsa seneye buraya gelir onlarda baya yüksek fiyat olacak o zamana dolar kaç olacak oda belli değil ondan fazlada beklemeye gerek yok diye düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Şöyle alalım sizi o zaman
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143722412

Alıntıları Göster
    Hocam valla yok böyle bir şey adam bana yanında arctic freezer 34 göndermiş üstünde takılı olarak .Sıvı soğutmayı sonra halledelim filan dedi bilgisayar bu akşam elime geçecek. Sıvı soğutmaya gerek bile yok herhalde macunu filan iyi değilse aynı performansı vermez değil mi bir deneyimde size soracam tekrar :)

• quote:

Hocam valla yok böyle bir şey adam bana yanında arctic freezer 34 göndermiş üstünde takılı olarak .Sıvı soğutmayı sonra halledelim filan dedi bilgisayar bu akşam elime geçecek. Sıvı soğutmaya gerek bile yok herhalde macunu filan iyi değilse aynı performansı vermez değil mi bir deneyimde size soracam tekrar :)

Alıntıları Göster
    Başka bir şey söyleseymişim keşke (: Test yaptıktan sonra yazın tabi ki de.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.