Şimdi Ara

-16000TL+ bütçe monitör hariç sistem (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
2.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam tavsiye için teşekkürler custom sıvı soğutma ne kadar ısı farkı yaratıyor ? Birde mesela ekrankartını waterforce model almam gerekiyor değil mi ? Ek olarak custom sıvı soğutmadan korkuyorum ben çok sakar biriyim kesin patlatırım gibime geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haruncic3k kullanıcısına yanıt
    İnternette testler var tam modelini unuttum güçlü bir ekran işlemcide normal soğutmada ortalama 75 derecede çalışıyor. Custom sıvı soğutmada 40 - 45 derece arasında çalışıyordu. 20-30 derece fark ediyor. Ne kadar az ısınırsa ömrü o kadar uzun olur ve daha uzun süre yüksek frekansta çalışır. Isı arttıkça frekansı düşer ekran kartınında işlemcininde dolayısıyla performansada etki eder. Kimisi masrafını çok gereksiz buluyor kimiside çok fazla parçadan oluştuğu için bir arıza durumunda tekrar çalışır hale getirmek için 7-10 gün gerekiyor. Parça değişmesi gerekirse kargo beklediğin için. Bu kadar süre bilgisayarsız kalamam dersen ve dediğin gibi sakarsan hava soğutma tercih edebilirsin bu işte bildiğim en iyi firmalar noctua ve bequite firması. Noctua NH-D15 modeli en üst seviye olanı bunu ala bilirsin. Custom sıvı soğutmaya kafa tutuyor. Ve 600₺ civarındaydı salgından önce. Bequite markasıda çok sessiz çalışır ve sıvı soğutmaya kafa tutar bu markanın modellerine hakim değilim en tepe modellerine kasana uygunsa yönelebilirsin. Kasadaki hava sirkülasyonu iyi olmalı bu tarz soğutmada birde hava soğutmalılar (Noctua ve bequite) çok büyük olduğu için kasaya sığacakmı siye emin ol. Sıvı soğutma yapacağın kartı üstündeki fanları söküyorsun incecik bir kart kalıyor elinde asıl para eden kısım orası zaten kart o. Onun termal macununu izopropil alkolle temizleyip kaliteli termal macun sürüyorsun ramler’deki pad leri kalitelileriyle değiştiriyorsun. Ek nın ve korsairin sıvı soğutma malzemelerinin satıldığı yerde aldığın ekran kartının water block olan aparatını alıyorsun örneğin rtx 2070 water block der onu vidalaycaksın karta. Anlattıklarımla alakalı linklerde atacağım. Şuan mobildeyim bu kadar yazabildim.

• haruncic3k kullanıcısına yanıt
    Bu linkler sana genel olarak fikir verir bazıları çok abartı gelebilir illaki onlar gibi yapacaksın diye bir şey yok. Modluyor bazıları o yüzden öyle.

JayzTwoCentsyoutube
    Custom Waterloop vs Noctua NH-D15 AIR COOLING FTW?!
    https://www.youtube.com/watch?v=vw4HONEkj4s&feature=youtu.be

Lifehackeryoutube
    A Beginner's Guide to Water Cooling Your Computer
    https://www.youtube.com/watch?v=Dk3V64ZSsEI&feature=youtu.be

YouTube
    Özel Sıvı Soğutma Rehberi Serisi ve Özel Sıvı Soğutmalı Sistem Toplama Rehberi
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLysZNOEZ7XIwhTuSqZCoLRzj4EpCp7t3t

ModArt PCyoutube
    [90.000 TL] 😱 Ustalık Eserim - Oyun Render ve Canlı Yayın Sistemi
    https://www.youtube.com/watch?v=nExVjHD047M&feature=youtu.be

ModArt PCyoutube
    Corsair Hydro X Özel Sıvı Soğutma Ekipmanlarını İnceliyoruz
    https://www.youtube.com/watch?v=cjhObvkEggw&feature=youtu.be

YANGCOM Koreayoutube
    $25000 Deep Learning Workstation liquidcooling build
    https://www.youtube.com/watch?v=kztCOkFFegY&feature=youtu.be

• lSunTzu kullanıcısına yanıt
    bu sistemi niye tavsiye ettiniz? iyi oldugunu düsündügünüz icin mi yoksa baska bir sebeple mi? cünkü burda bir sürü sistem tavsiyesi zaten yapildi bundan cok daha üstünleri suan var. bu isten anlamayanlarin olusturdugu bir tavsiye bu. 14500 e koyulan parcalara bak sen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Teknopattan ss aldım. Diğer mesajları okumadım açıkçası bende zamanında böyle konular açtığımda cevap alamazdım alsam kimisi almayacağım şeyi sormakla suçlardı. Bende cevap vermek istedim genel anlamda bir fikir oluşturması için. Bu fiyatları ucuz olan sistemler düşük kalite parçalardan oluşmuş olabiliyor. Youtubede veya sağda solda gördüğüm sistemler için söylüyorum. Ssd alacak olsam ben samsun alırım f/p sistemlerde ocz marka ssd görüyoruz iyimidir kötümüdür bilemem ama ben kendini kanıtlamış olan içime sinen marka olan samsunga yönelirim. Anakarttada soğutma yönünden zayıf bir anakart koyabiliyorlar. Ram kısmında Cl 16 3600mhz ram var yarı fiyatından biraz daha pahalı olup Cl 19 3600 mhz ramde var. Böyle böyle kısıyorlar fiyatı. Bu ss yi rahatlıkla atabilmemin sebebide olduğu gibi bu sistemi almayacak arkadaşın harcayacağı para gerçekten fazla. Defalarca düşünüp tartacaktır. Son olarak dediğim gibi sistemlerde fiyat kısmayı ucuz parçayla yapanlarda var amaçları zaten f/p bu sebeple mantıksız değil. Diğer yandan biraz daha sıkı takip edip daha çok vakit harcarsak daha iyi bir sistem toplayabiliriz o konuda size katılıyorum.

technopat demek ki bu islerden pek anlamiyor. misal burda 700-800 bandinda kimse o psuyu önermez ocp yok bir kere... capxon gibi tiriska kapasitörler ile cheap elite chinese 85C lik birincil kapasitör var. 80 plus la psu... 250gb lik samsung önerecek kadar sasirmislar bütce 14500 anakarttan ordan burdan calmadan cok kaliteli ve de o listeden daha kaliteli bilesenler ile sistem toplanir zaten yukaridaki yorumlarda örnekleri var... en birinci demiyorum, ama bak 3 adam kendinden öncekileri begenmeyerek daha iyisinin niyetiyle sistem toplamis, emek vermis... ucuzcular da var, heryerde var... o kasa, psu, ssd sonra 3800x falan mantikli is degil yani...

edit: hdd de yaramaz onu söylemeyi unutmusum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 6 Temmuz 2020; 18:35:12 >
    Bu sistem çok iyi olmuş Ryzen 5 kullanmışlar işlemcide ryzen 7 3700X kullanabilir arkadaş bütçesi müsait.

PC Hocası TVyoutube
    Bu Sefer TANK TOPLUYORUZ! - 12.400 TL Bütçeli RTX 2080 SUPER SİSTEM TOPLAMA REHBERİ
    https://www.youtube.com/watch?v=WlyCrEtn_Vw&feature=youtu.be

Gigabyte X570 UD yaramaz ve yine ayni psu yu kullanmislar...

Peki kaliteli psu yu nasıl anlarız? Nasıl seçeriz? Hangi markaların psu ları kaliteli? Merak ettim şimdi iş istasyonu toplama niyetindeyim gold değilde platinum sertifika bile düşünüyordum böyle detayları sizden duymasam yanlış tercih yapacakmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lSunTzu -- 6 Temmuz 2020; 19:45:10 >
  • yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Adam 16 bin tl bütçe vermiş sen hdd eklemişsin. Sene 2020.
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    isterse çıkartsın hocam amma yaptınız

• Bunu al geç hocam madem 16 bin harcayacaksın, tam olsun.
    Teknobiyotik.com / Teknoloji sevenlerin ilacı...
    Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik
    https://www.teknobiyotik.com/akilli_pc_toplama_sihirbazi_v2.html

• Oyun oynanaksan bu bütçeyle 10700k ve 2070super altında birşey alma. İşlemciyi soğutmaya CM ml240l v2 veya dengi cooler yeterli.

• Sistemim yolda arkadaşlar
    Asus rog strix 2080 super oc
    Amd 3900x işlemci
    H150i pro sıvı soğutma
    Asus tuf gaming x570 wifi
    2 tane 2x8 corsair rgb pro 3600mhz ram
    Asus rog strix 750w 80+ gold
    Corsair MP510 960GB 3480MB/sn-3000MB/sn
    2tb depolama
    Cooler master H500 kasa

Bu sistemde sıkıntı çıkaracak yada şunu alsan daha iyiydi filan diyeceğiniz bir şey var mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Bunu al geç hocam madem 16 bin harcayacaksın, tam olsun.
    https://www.teknobiyotik.com/akilli_pc_toplama_sihirbazi_v2.html
    Hocam link boş ama açınca toplama sihirbazı çıkıyor boş halde :)

Çok teşekkürler hocam bir tanıdığımdan daha 3 aylık , 3 aydada hiç kullanılmamış nerdeyse bir sistem denk getirdim hepsi vatan garantili . Her neyse sistemi 2 önceki yorumda attımda bu sistemde h150i mevcut ekran kartını direkt sıvı soğutmaya çevirsem öyle bir şey mümkün mü yoksa komple sıvı soğutmaya çevirmem mi daha iyi custom dediğiniz çok bilgim yokta attığınız videolarada bakamadım daha yarın müsait olunca bakacağım. Ha bu arad Tuf anakart iyi değil demişsiniz tam denk gelmiş banada yeni görüyorum. Sizce çok sıkıntı çıkarır mı değiştireyim mi ne dersiniz ? Tekrar teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haruncic3k -- 7 Temmuz 2020; 1:13:34 >
  • Ya hepsine eyvallah ta 16 bin bütçeye gözünüzü seveyim 300 500 liralık ne olduğu belirsiz kasalar atmayın.
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    Kasa hazırdı uygun fiyata bulunca komple aldım değiştirebilirim sıkıntı değil siz ne önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: haruncic3k

Kasa hazırdı uygun fiyata bulunca komple aldım değiştirebilirim sıkıntı değil siz ne önerirsiniz
    Ben arkadaşların yazdıkları mesajları okudum hocam. Ne aldınız kasa.
    Ön taraf kesinlikle mesh olmalı. Eğer ön ve yan cam ise kule tipi soğutucu dahi kullansanız en az 10 derece fark ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Ben arkadaşların yazdıkları mesajları okudum hocam. Ne aldınız kasa.
    Ön taraf kesinlikle mesh olmalı. Eğer ön ve yan cam ise kule tipi soğutucu dahi kullansanız en az 10 derece fark ediyor.

Alıntıları Göster
    Hocam sistem bu
    Asus rog strix 2080 super oc
    Amd 3900x işlemci
    H150i pro sıvı soğutma
    Asus tuf gaming x570 wifi
    2 tane 2x8 corsair rgb pro 3600mhz ram
    Asus rog strix 750w 80+ gold
    Corsair MP510 960GB 3480MB/sn-3000MB/sn
    2tb depolama
    Cooler master H500 kasa

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.