Şimdi Ara

19 -26 Eylül ABD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Baslikda yazdigim tarihlerde abd olacagim.

Iphone 6 disinda ne getirebilirim? Kâr amacli birseyler getirecegim. Tavsiyelere acigim. Yukte hafif pahada ve kârda agir olmasi tercihimdir:).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam hangi firmayla kaça gidiyorsunuz acaba? Birde nereye gidiyorsunuz yeme içme olaylarını kalma olaylarını nasıl planladınız acaba?

• merhaba
    Güzel bir soru sormuşsunuz. düşünüp tartışmak lazım. Son dolar kurundan sonra size bir örnek vereyim. bu iş bir parça şansa kalmış saSsung galaxy tab 8.4 inç şu an abd de 399+ vergi (%12-15 civarında) nerden baksanız vergii le 430 dolar?2.15= 890 tl Türkiyede ise kılıfla birlikte (100Tl eder orjinal kılıf)+ 100tl puna hediyesi veriyor bunlar düşşseniz fiyatı ordan ucuza geliyor.Birde ordan alabileceğiniz garanti Türkiyede geçerli değil. Bunu anlatmamım nedeni bu iş bir psrça şans bazı magazalarda gittiğiniz döneme göre avantajlı elektronik ürün yakalayabilirsiniz. Mucizevi bir fiyat farkı yakalamak düşük bir ihtimal ama mümkün. iphome gelince; Yeni seri çıkmış olursa pasaport kaydını dert etmeyen birisi tabiki getirebilir. orda fiyat farkına bakıp serileri mukayese etmek lazım. gümrükte tesadüfi kontrolde yakalanmadığıınz sürece sorun yok ama olurda yakalanırsanız hakkınz bir ek koyarlar Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmamak lazım. kolay gelsin deneyimlerinizi yazmanızı dilerim....

• quote:

Orijinalden alıntı: serwet

Hocam hangi firmayla kaça gidiyorsunuz acaba? Birde nereye gidiyorsunuz yeme içme olaylarını kalma olaylarını nasıl planladınız acaba?

Merhaba,
    Thy ile los angeles ve san diego ( aracla) gidecegiz. Kalma ve biletler, hersey sirketten, problem yok:)

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhangunes

quote:

Orijinalden alıntı: serwet

Hocam hangi firmayla kaça gidiyorsunuz acaba? Birde nereye gidiyorsunuz yeme içme olaylarını kalma olaylarını nasıl planladınız acaba?

Merhaba,
    Thy ile los angeles ve san diego ( aracla) gidecegiz. Kalma ve biletler, hersey sirketten, problem yok:)

Hocam onceikle Amerikadaki alisveris vergileri %0 ile %8 arasinda degisir bunu not olarak vereyim. Eger kar etmek istiyorsaniz ve buna harcayacak birkac bin dolar bulabilirseniz , Iphone 6 ya da en iyi ozelliklere sahip laptop getirmenizi tavsiye ederim. Ben toshiba laptop getirdim kendime 799 dolara . Buradaki fiyati 3500 Tl . SU anki kurda bile buyuk fark var. Laptop ve benzeri elektronik urunlerin Turkiyedeki fiyatlarini internetten karsilastirip alabilirsiniz. Eger bunlara harcayacka cok paraniz yok ise daha dusuk butceniz varsa , TJ Maxx , MARSHALLSS , ROSS magazalarini bulup oradaki aksesuar urunlerini alabilirsiniz. Ozellikle , canta , cuzdan , gozluk , saat gibi markali urunler cok ucuza satiliyor. Tabi bu tarz kucuk urunler bavulunuzu da dolduracaktir.

• merhaba
    bu tip küçük ürünlerden bir kazanç sağlam ihtimali düşük değilmidir? ülkemizin iphone merakını düşününce getirisi daha mantıklı gibi görünüyor. Alternatif eğer Türkiyeye göre avantajlı indirim yakalarsanız SSD getirebilirsiniz. tabi fiyat kazanç ürünü uygun bir seri bulursanız Bence bir alternatifte microSD kartlar 32 yada 64gb lık belki işinize yarayabilir. Samsung gear fit 200 dolar civarındaydı belki avantajlı olabilir? bu hafta sanırım labor week indirim haftası o yüzden fiyatlar göreceli olarak daha iyi görünot artık şansınıza kalmış....
  • Amerika' da ki eyalet vergileri hakkında bilgi verecek var mı? Sanıyorum tax free biraz farklıymış..

• Al 4-5 tane iphone 6 gel burda sat zengin ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

Amerika' da ki eyalet vergileri hakkında bilgi verecek var mı? Sanıyorum tax free biraz farklıymış..

Asagi yukari her eyalette benzer. %5-8 arasinda degisir. Delaware ve new hampshire da alisveris vergisi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgursum

quote:

Amerika' da ki eyalet vergileri hakkında bilgi verecek var mı? Sanıyorum tax free biraz farklıymış..

Asagi yukari her eyalette benzer. %5-8 arasinda degisir. Delaware ve new hampshire da alisveris vergisi yok.

California için de aynı mı? Avrupa' da olduğu gibi hava limanlarında mı alıyoruz vergi ödemesini?

• quote:

quote:

quote:

California için de aynı mı? Avrupa' da olduğu gibi hava limanlarında mı alıyoruz vergi ödemesini?

Yanlis anlasilma oldu , ben sadece vergi oranlarini verdim. Amerikadaki Alisverislerinizin vergisini geri alamiyorsunuz. Bununla ilgili bircok sehir efsanesi olsa bile alamiyorsunuz bunu soyleyeyim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlis anlasilma oldu , ben sadece vergi oranlarini verdim. Amerikadaki Alisverislerinizin vergisini geri alamiyorsunuz. Bununla ilgili bircok sehir efsanesi olsa bile alamiyorsunuz bunu soyleyeyim.

Bu olmadı işte . Önümüzde ki yaz için planlar yapıyordum gidip 3 gece kalıp Macbook, Beats gibi ürünleri getirecektim. Yine de ucuza geliyor ama artık öyle alacağım. Çok teşekkür ediyorum bilgiler için. İyi forumlar. İyi akşamlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.